„Matka naszego zawierzenia”
Promocja książki ks. dr Teofila Siudego, z udziałem autora i ks. dr Jerzego Bieleckiego.
W programie występ chóru „Cantilena” z parafii św. Franciszka z Asyżu w Częstochowie pod dyrekcją Marioli Jeziorowskiej.
Usłyszymy pieśni maryjne.
AULA „NIEDZIELI”
CZĘSTOCHOWA, ul. 3 MAJA 12
6 maja (poniedziałek) godz. 18
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Wstęp wolny.
Ks. dr Teofil Adam Siudy urodził się we Wróblewie. W roku 1972 przyjął święcenia kapłańskie. Jest wybitnym mariologiem, członkiem zwyczajnym Papieskiej Międzynarodowej Akademii Maryjnej i założycielem Polskiego towarzystwa Mariologicznego, którego był pierwszym przewodniczącym. Od wielu już lat pełni funkcję redaktora naczelnego „Częstochowskich Studiów Teologicznych” . Związany jako wykładowca z uczelniami teologicznymi Częstochowy, Krakowa i Warszawy. Jest również współpracownikiem Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.
Reklama
Punktem zwrotnym wyznaczającym dalszą drogę naukową i kapłańską była obrona doktoratu pt. „Maryja jako członek Kościoła według współczesnej teologii katolickiej” na KUL-u w roku 1980. praca była znacząca dla zaszczepienia na gruncie polskiej teologii osiągnięć posoborowej mariologii światowej. Swą wiedzę i kompetencje w zakresie odczytania doktryny soborowej rozwija w formie wykładów, referatów we wszystkich środowiskach teologicznych Polski i na forum międzynarodowym. Bardzo ważnym osiągnięciem na tej „mariologicznej drodze” było założenie w 1999 roku Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, które dało środowisku polskich mariologów znamiona podmiotowości w światowym ruchu stowarzyszeń mariologicznych.
Najnowsza publikacja pt. „Matka naszego zawierzenia” w formie popularnonaukowej przybliża czytelnika do Maryi, do tej Matki Jezusa, której bezgranicznie zaufał bł. Jan Paweł II. Właśnie również przez pryzmat papieskiego nauczania, autor formuje obraz Współpracownicy Chrystusa, przytaczając na końcu przepiękną modlitwę bł. Jana Pawła II:
O Maryjo,
Matko Miłosierdzia,
czuwaj nad wszystkimi,
aby nie był daremny Krzyż Chrystusa,
aby człowiek nie zagubił drogi dobra,
nie utracił świadomości grzechu
i umiał coraz głębiej ufać Bogu
"bogatemu w miłosierdzie”.