Reklama

Anioł Pański

Papież Franciszek złożył życzenia Kościołom wschodnim z okazji Świąt Wielkanocnych

Pleuntje / Foter.com / CC BY-SA

"Dzisiaj Kościoły wschodnie, które posługują się kalendarzem juliańskim, obchodzą święto Paschy. Pragnę przekazać tym naszym braciom i siostrom szczególne pozdrowienie, jednocząc się z nimi całym sercem w głoszeniu Radosnej Nowiny: Chrystus zmartwychwstał!" - powiedział Franciszek przed dzisiejszą modlitwą "Regina caeli” w Watykanie. Papież zaapelował: "Zgromadzeni na modlitwie wokół Maryi, prosimy Boga o dar Ducha Świętego, Pocieszyciela, aby pocieszył i umocnił wszystkich chrześcijan, zwłaszcza tych, którzy obchodzą Paschę pośród prób i cierpień, i poprowadził ich na drogą pojednania i pokoju". Wcześniej Ojciec Święty odprawił na Placu św. Piotra Mszę św. dla członków bractw i stowarzyszeń z okazji Roku Wiary i Dnia Bractw i Pobożności Ludowej.

Publikujemy pełny tekst papieskich pozdrowień:

Reklama

W tej chwili głębokiej komunii w Chrystusie, odczuwamy żywą duchową obecność pośród nas Dziewicy Maryi. Obecność macierzyńską, rodzinną, szczególnie dla was, którzy należycie do Bractw. Miłość do Matki Bożej jest jedną z cech pobożności ludowej, która powinna być doceniana i dobrze ukierunkowana. Dlatego zachęcam was do rozważania ostatniego rozdziału Konstytucji Soboru Watykańskiego II o Kościele, Lumen Gentium, który właśnie mówi o Maryi w misterium Chrystusa i Kościoła. Stwierdza się tam, że Maryja "szła naprzód w pielgrzymce wiary" (nr 58). Drodzy przyjaciele, w Roku Wiary pozostawiam wam tę ikonę Maryi kroczącą za swym Synem Jezusem i poprzedzającą nas wszystkich na drodze wiary.

Dzisiaj Kościoły wschodnie, które posługują się kalendarzem juliańskim obchodzą święto Paschy. Pragnę przekazać tym naszym braciom i siostrom szczególne pozdrowienie, jednocząc się z nimi całym sercem w głoszeniu Radosnej Nowiny: Chrystus zmartwychwstał! Zgromadzeni na modlitwie wokół Maryi, prosimy Boga o dar Ducha Świętego, Pocieszyciela, aby pocieszył i umocnił wszystkich chrześcijan, zwłaszcza tych, którzy obchodzą Paschę pośród prób i cierpień, i poprowadził ich na drogą pojednania i pokoju.

Wczoraj w Brazylii została ogłoszona błogosławioną Franciszka de Paula de Jesus, zwana " Nhá Chica"". Jej proste życie było całkowicie poświęcone Bogu i miłosierdziu, tak, że była nazywana "matką ubogich". Łączę się z radością Kościoła w Brazylii z powodu tej świetlistej uczennicy Pana.

Reklama

Pozdrawiam serdecznie wszystkich obecnych członków bractw, przybyłych z wielu krajów. Dziękuję za wasze świadectwo wiary! Pozdrawiam również grupy parafialne i rodziny, a także wielką paradę różnych zespołów muzycznych i stowarzyszenia strzelców z Niemiec.

Specjalne pozdrowienie kieruję dziś do stowarzyszenia "Meter" w dniu poświęconym dzieciom - ofiarom przemocy. Przy tej okazji kieruję swoją myśl ku osobom, które ucierpiały i cierpią z powodu molestowania. Pragnę ich zapewnić, że są obecni w mojej modlitwie, ale chciałbym też powiedzieć dobitnie, że wszyscy musimy zaangażować się wyraziście i odważnie, aby każda osoba ludzka, a zwłaszcza dzieci, które należą do kategorii najbardziej kruchych była zawsze broniona i chroniona.

Pozdrawiam także osoby z nadciśnieniem płucnym i ich rodziny.

2013-05-05 12:02

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Papież: nie możemy się modlić do Ojca, jeśli w sercu żywimy nienawiść

Grzegorz Gałązka

Więcej ...

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

Więcej ...

5 lat temu w Polsce odbyły się Światowe Dni Młodzieży

2021-07-25 21:33

Mazur/episkopat.pl

Mija 5 lat od zorganizowanych w Polsce Światowych Dni Młodzieży. Choć rozpoczęły się 26 lipca, to już od 20 lipca pielgrzymi mieli okazję uczestniczyć w Dniach w Diecezjach, by poznać polską kulturę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać...

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać...

Znak obecności Pana

Wiara

Znak obecności Pana

Litania do św. Krzysztofa

Modlitwa

Litania do św. Krzysztofa

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Kościół

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Polska

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Ksiądz na wakacjach

Kościół

Ksiądz na wakacjach

Św. Maria Magdalena – pierwszy świadek Zmartwychwstania

Święci i błogosławieni

Św. Maria Magdalena – pierwszy świadek Zmartwychwstania

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Kościół

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...