Reklama

Polska

Abp Skworc: doświadczajmy bliskości i tkliwości Boga

youtube.com/printscreen

Polakom mieszkającym na emigracji, wiernym archidiecezji katowickiej i internautom, specjalne bożonarodzeniowe życzenia w wersji wideo złożył abp Wiktor Skworc.

Metropolita katowicki zwrócił uwagę, że Wigilia Świąt Bożego Narodzenia i Uroczystość Narodzenia Pańskiego to „czas doświadczania bliskości Boga, który stał się człowiekiem”. – To wielka tajemnica naszej wiary. Doświadczamy tej tajemnicy: doświadczajmy bliskości i tkliwości Boga, który przychodzi do nas w osobie Jezusa Chrystusa – powiedział abp Skworc.

Wskazał, nawiązując do nowego programu duszpasterskiego pod hasłem „Eucharystia daje życie”, że szczególnym miejscem bliskości Boga jest Jego obecność pod postaciami Chleba i Wina. – Kiedy (…) pójdziemy na pasterkę, to doświadczymy bliskości Boga, który przychodzi do nas w Jezusie Chrystusie eucharystycznym. To wielka tajemnica naszej wiary: tajemnica Jego obecności, tajemnica Jego bliskości. On obiecał, że będzie z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata – przypomniał metropolita katowicki.

Takiego doświadczenia bliskości Jezusa eucharystycznego życzył wszystkim - „żeby każdy z was doświadczył bliskości Boga, który przychodzi do człowieka z bogactwem swoich darów (…): łaski, miłości, pokoju”.

Podziel się cytatem

Jednocześnie podpowiedział jak warto rozpocząć Nowy Rok 2020. – Nieraz myślimy: co nam ten rok przyniesie? Martwimy się, zastanawiamy, boimy o przyszłość – mówił hierarcha. Ale od razu dodał: „postawmy sobie pytanie: co my możemy wnieść w Nowy Rok Pański, w te wszystkie dni, które są przed nami”.

Reklama

Odwołał się przy tym do doświadczeń życiowych i charyzmatów pochodzących od Boga. To On „daje nam Ducha Świętego”. – Dzięki temu darowi możemy przemieniać rzeczywistość tego świata – mówił wyjaśniając o jaką przemianą chodzi. Potrzeba, aby rzeczywistość, w której żyjemy stawała się „bardziej eucharystyczna, bardziej ewangeliczna, pełna pokoju i radości”.

– Oby ta noc Bożego Narodzenia przedłużyła się na wszystkie dni tego Nowego Roku, który jest przed nami – życzył wszystkim abp Skworc, zapewniając jednocześnie o pasterskiej bliskości: ofierze Mszy świętej i modlitwie.

2019-12-23 17:39

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Abp Skworc przesyła kondolencje biskupowi diecezji Nicea

Bożena Sztajner/Niedziela

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przesłał biskupowi diecezji Nicea, André Marceau, kondolencje w telegramie. To w związku z tragicznymi wydarzeniami w bazylice Wniebowzięcia NMP w Nicei. Kościół katowicki łączy się w bólu i w żałobie z Kościołem w Nicei. Od kilkunastu lat archidiecezja katowicka współpracuje z diecezją nicejską, w której posługuje duszpastersko kilku księży z archidiecezji katowickiej.

Więcej ...

Wielki misjonarz

Wikipedia

Był współzałożycielem Towarzystwa Jezusowego (Zakonu Ojców Jezuitów) wraz ze św. Piotrem Faberem i św. Ignacym Loyolą. Nazywany jest niezłomnym misjonarzem i apostołem Dalekiego Wschodu.

Więcej ...

Watykan: Na placu Świętego Piotra zapalono światła na choince i odsłonięto szopkę

2022-12-03 18:15

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Na placu Świętego Piotra zapalono w sobotę światła na świątecznej choince z włoskiego regionu Abruzja i odsłonięto szopkę wyrzeźbioną w drewnie przez artystów z Friuli-Wenecji Julijskiej. Plany uroczystej inauguracji na placu pokrzyżowała niepogoda. Uroczystość z udziałem przedstawicieli Watykanu i włoskich władz lokalnych odbyła się w Auli Pawła VI.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Modlitwa

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wielki misjonarz

Święci i błogosławieni

Wielki misjonarz

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Symbole i zwyczaje Adwentu

Wiara

Symbole i zwyczaje Adwentu