Reklama

Czy Częstochowa pozostanie dobrym miastem?

Niedziela częstochowska 45/2006

12 listopada br. udamy się do lokali wyborczych. Czy wybór władz samorządowych, w tym prezydenta miasta, będzie trafny, a wybory - demokratyczne, zadecyduje społeczeństwo.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Praktyka pokazuje, że w rozstrzyganiu decydujących problemów tylko obecni mają rację, a najbardziej narzekają ci, którzy zlekceważyli szansę na wybór wartościowych kandydatów. Warto tuż przed wyborami przypomnieć programy i wizję Częstochowy zaprezentowane przez kandydatów na urząd prezydenta miasta podczas pierwszego spotkania z wyborcami 19 października br.
TADEUSZ WRONA - miasto bezpieczne, przyjazne mieszkańcom i środowisku, piękniejsze, solidarne i regionotwórcze. Kontynuowanie dotychczasowego programu wzbogaconego o aktualne potrzeby wypływające z sugestii mieszkańców. Utworzenie lepszych warunków życia, zatrzymanie w mieście młodych. Sfinalizowanie powołania Uniwersytetu, pozyskiwanie nowych inwestorów i troska o dotychczasowych. Pełne wykorzystywanie środków z UE, wprowadzanie najnowszych zdobyczy techniki i przybliżenie Urzędu do obywatela.
HALINA ROZPONDEK - w kształtowaniu miasta, jego przyszłości i potrzeb powinni uczestniczyć wszyscy mieszkańcy. Stąd pełna konsultacja ze społeczeństwem. Rozwój gospodarczy miasta idący w parze z rozwojem duchowym i kulturalnym. Zwiększenie aktywności w pozyskiwaniu inwestorów i przyjazny dla nich klimat, większe starania o uzyskiwanie środków finansowych z UE i wykorzystywanie ich na miejskie inwestycje, w tym logiczny układ komunikacyjny, tworzenie nowych miejsc pracy i zaplecza kulturalno-sportowego dla młodzieży.
RYSZARD RACZEK - obiecywał, że dobre dni dla Częstochowy dopiero nadchodzą. Będzie wspierał przedsiębiorczość, uczyni miasto przyjaznym, będzie chronił rodziny przed bezrobociem, wymieni kadry i ukarze aferzystów.
KRZYSZTOF MATYJASZCZYK - zgodnie z tradycją lewicy obiecywał „czas na prawdziwy rozwój miasta”. Drogą do tego będzie należyte wykorzystanie walorów regionu, otwarcie się na inwestorów, podniesienie poziomu usług, prawidłowo wypełniane wnioski i pozyskiwanie w większym stopniu środków UE, usprawnienie działalności Urzędu Miasta. Wszystko to w trosce o młodą kadrę fachowców.
SZYMON GIŻYŃSKI - proponuje Częstochowę solidarną i zasobną. Stanie się to przez poprawę warunków życia i bezpieczeństwa mieszkańców, cywilizacyjny wzrost miasta i utrwalenie koniunktury gospodarczej, pomoc w uwłaszczeniu mieszkańców, szeroką pomoc społeczną. Zatrzymanie odpływu młodych przez powstanie Uniwersytetu i centrum akademickiego, pozyskiwanie środków przez ludzi w Sejmiku Wojewódzkim i Warszawie.
LONGIN DOBRAKOWSKI - nie uczestniczył w debacie.
Porównując przedstawioną przez kandydatów wizję miasta i prezydentury, uderza zgodność celów, a nawet metod realizacji. Wydaje się, że w mieście można zrobić wiele dobrego. Potrzebna jest tylko zgoda i wspólne działanie instytucji, ugrupowań politycznych i mieszkańców. Częstochowianom pozostaje masowy udział w wyborach, trafne decyzje personalne i nadzieja, że pod nowymi władzami miasto będzie kontynuowało program rozwoju, urząd przybliży się do obywatela, a Częstochowa pozostanie dobrym miastem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2006-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet

2024-05-19 18:32

Jasna Góra/Facebook

Do kształtowania chrześcijańskiego feminizmu w świecie - „by swoją kobiecą inność, wyjątkowość podkreślać i nią żyć” zachęcał na Jasnej Górze uczestniczki 5. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet bp Artur Ważny z Sosnowca. Spotkanie odbyło się w uroczystość Zesłania Ducha Świętego i było czasem uczenia się ufności Bogu. Przebiegało pod hasłem: „Pójdę ufna za Tobą” a jedną z „bohaterek” spotkania była św. s. Faustyna Kowalska, którą przybliżyła s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Więcej ...

Mówmy o pokoju tym, którzy chcą wojny

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Duch Święty działa w nas jako mocna i łagodna obecność - mówił papież Franciszek w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w bazylice św. Piotra w Watykanie. Dlatego „nie poddajemy się, ale nadal mówimy o pokoju tym, którzy chcą wojny, o przebaczeniu tym, którzy sieją zemstę, o gościnności i solidarności tym, którzy zatrzaskują drzwi i stawiają bariery”.

Więcej ...

Potrzebujemy światła i odwagi Ducha Świętego

2024-05-19 16:47
Podpisanie dekretu otwierającego II Synod Archidiecezji Wrocławskiej.

Tomasz Lewandowski

Podpisanie dekretu otwierającego II Synod Archidiecezji Wrocławskiej.

Po podpisaniu przez abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego, dokumentów rozpoczynających II Synod Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczęła się Eucharystia.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Moc Ducha w Kościele

Wiara

Moc Ducha w Kościele

Bp Andrzej Przybylski: jeśli chcemy mieć pełnie życia,...

Wiara

Bp Andrzej Przybylski: jeśli chcemy mieć pełnie życia,...

Jak działa Duch Święty?

Kościół

Jak działa Duch Święty?

Duch Święty – kim jest najbardziej tajemnicza Osoba...

Wiara

Duch Święty – kim jest najbardziej tajemnicza Osoba...

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Hiobowe wieści dla katechetów

Wiadomości

Hiobowe wieści dla katechetów

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj