Reklama

Niedziela Częstochowska

Budujcie na dobrym fundamencie, budujcie na skale

Na ziemi wieluńskiej trwają Dni Wiary. Szczególnej wymowy w tych dniach nabiera uroczystość pierwszej Komunii Świętej, w wielu parafiach przeżywana 5 maja 2013 r. Przeżywała ją także parafia Marii Magdaleny w Ożarowie, w której dwanaście dzieci, 6 chłopców i 6 dziewczynek po raz pierwszy przyjęło do swego serca Jezusa i po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharystii. Pierwsza Komunia Święta, biel, zieleń i wiele wspaniałych kolorów, którymi rozkwitły sady, ogrody i łąki. Wszystko na chwałę Maryi. Radowało się Matczyne serce widokiem tej niewielkiej grupki rozmodlonych i niewinnych dzieci, które z wiarą wstępowały w progi kościoła za krzyżem niesionym przez ministrantów i za księdzem proboszczem, który wprowadził je do kościoła.

Reklama

Radość wielka. Uroczystość Pierwszej Komunii sprawiła, iż piękny i odnowiony kościół w Ożarowie zapełnił się wiernymi. Byli rodzice, nauczyciele, rodzice chrzestni, dziadkowie, śpiewał chór parafialny.

W homilii ksiądz proboszcz Sławomir Kandziora mówił o roli Komunii Świętej w życiu człowieka, zwłaszcza tej pierwszej, którą wielu zapamiętało, a dzieci ją przyjmujące zapamiętają na całe życie. Była też prośba by Pierwsza Komunia święta przyjęta przez dzieci w dniu 5 maja 2013 roku nie była ich ostatnią Komunią świętą, odrobionym zadaniem domowym. Stąd przyrzeczenia dzieci składane przy zapalonych, przez rodziców, od Paschału świecach. Czy wspólnie podjęte przez rodziców i dzieci, w obecności tylu wiernych, zobowiązania zaprocentują silną wiarą?

Na zakończenie homilii ks. Sławomir powiedział: Dziś dostaliście klucz do Tabernakulum, nie zgubcie go. Budujcie swoje życie na dobrym fundamencie, budujcie na skale, budujcie na Chrystusie. Nigdy nie zapominajcie o niedzielnej Mszy św. i jednoczeniu się z Chrystusem w Komunii św.

2013-05-08 09:15

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pierwsza Komunia Święta i Biały Tydzień w Parafii św. Barbary w Wieluniu

Zofia Bialas/Niedziela

Miesiąc maj jest miesiącem Pierwszych Komunii Świętych. W całej Polsce w kościołach grupy dzieci – mniejsze lub większe- przystępują do swoich kolejnych sakramentów. Klękają przy kratkach konfesjonałów i odbywają swoją pierwszą spowiedź, potem w sposób uroczysty przyjmują po raz pierwszy do serca Chrystusa Eucharystycznego.

Więcej ...

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę - już w drodze

2021-07-26 13:00

ks. Maciej Świgoń /Gość Niedzielny

W ciągu 19 dni przejdą 640 km – najdłuższa polska pielgrzymka z Helu na Jasną Górę wyruszyła wczoraj na szlak. Jubileusz 40. Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej jej uczestnicy będą świętować wyjątkowo: część z nich po dojściu na Jasna Górę wyruszy do Hiszpanii, by szlakiem Jakubowym dojść do Santiago de Compostela. Na trasę wyruszyło około 300 pielgrzymów.

Więcej ...

5 pytań do... Marcina Przydacza

2021-07-30 08:00

Tymon Markowski/MSZ

Jakie konsekwencje będzie miało dokończenie Nord Stream2? Na ile wpłynie to na bezpieczeństwo regionu? Czy mamy alternatywne scenariusze? - o tym w kolejnym wydaniu z cyklu „5 pytań do…” Marcina Przydacza, Podsekretarza stanu ds. bezpieczeństwa, polityki amerykańskiej, azjatyckiej oraz wschodniej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii...

Polska

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii...

Na wigilii jest u nas nie tylko rodzina

Na wigilii jest u nas nie tylko rodzina

Także i niebo płakało, kiedy składaliśmy do grobu...

Niedziela Świdnicka

Także i niebo płakało, kiedy składaliśmy do grobu...

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Polska

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

Kościół

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę -...

Jasna Góra

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę -...

W Dniu Dziadków można uzyskać specjalny odpust

Wiara

W Dniu Dziadków można uzyskać specjalny odpust

Przewodniczący KEP:  Kościół nie może być na...

Polska

Przewodniczący KEP: Kościół nie może być na...