Dawid Kubacki znów najlepszy!

YouTube

Dawid Kubacki, który w sobotnim konkursie w Titisee-Neustadt zwyciężył, był także faworytem niedzielnych zawodów. Tym razem również nie zawiódł, zajmując znów pierwsze miejsce.

Polski skoczek po pierwszej serii, w której oddał, mimo niskiej belki, fenomenalny skok na 143 m zajmował pierwszą pozycję. Tuż za nim plasował się Ryoyu Kobayashi. W drugiej serii Dawid Kubacki okazał się znów lepszy i wygrał całe zawody, wyprzedzając japończyka o 0,3 pkt.

Oprócz zwycięskiego Polaka w drugiej serii zobaczyliśmy Piotra Żyłę, który zajął ostatecznie 8 lokatę oraz Kamila Stocha, który konkurs zakończył na 24 pozycji.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawid Kubacki jest czwarty, prowadzi Karl Geiger, do którego Polak traci już tylko 122 pkt.

2020-01-19 17:10

Salezjanie mistrzami Polski!

2020-02-24 07:14

Archiwum o. Salezjanów

Dnia 22 lutego, w Kielcach odbyłyby się Mistrzostwa Polski w piłce nożnej halowej Wyższych Seminariów Duchowych Diecezjalnych i Zakonnych. Wzięło w nich udział 24 seminaria z całej Polski. Zawody zostały zorganizowane przez kleryków z kieleckiego seminarium.