Polak znowu na podium w Willingen

wPolityce.pl / youtube Skijumping

Kamil Stoch

Kamil Stoch stanał po raz 70. na podium w zawodach Pucharu Świata.

Polaka wyprzedzili reprezentant gospodarzy Stephan Leyhe po skoku na 144,5 m oraz Norweg Marius Lindvik (143 m).

Po pierwszej serii prowadził Kamil Stoch, przed Leyhe i Lindvikiem.

Świetny skok na odległość 135,5 m oddał Jakub Wolny, co pozwoliło mu zajmować 10. miejsce tuż za Dawidem Kubackim.

Obaj jednak nie utrzymali pozycji w pierwszej dziesiątce, Wolny uplasował się na 23. pozycji, a Kubacki na 15. miejscu.

Niemiłą niespodziankę sprawił Piotr Żyła, który nie awansował do serii finałowej.

2020-02-08 17:20

Kamil Stoch wygrał w Lillehammer

Kamil Stoch

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Polak objął także prowadzenie w klasyfikacji cyklu Raw Air. Pozostałe miejsca na podium we wtorek zajęli Słoweńcy - Ziga Jelar i Timi Zajc.

Minister Piontkowski poinformował o decyzji ws. powrotu dzieci do szkół

2020-06-01 12:26

©Syda Productions – stock.adobe.com

Do 26 czerwca, czyli końca zajęć dydaktycznych będzie realizowane kształcenie na odległość; przed wakacjami nie będzie przywróconych tradycyjnych zajęć w szkołach - poinformował w poniedziałek minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Medytacja to walka duchowa

2020-06-02 18:52

Pod patronatem Tygodnika Niedziela odbyło się w połowie maja wydarzenie "24h dla Pana" zorganizowane przez Mężczyzn św. Józefa we Wrocławiu. Konferencję pt. „Praktyka medytacji” wygłosił o. Włodzimierz Zatorski OSB.