Reklama

Niedziela Lubelska

Warto przeczytać

Życie. Nowa książka ks. Arkadiusza Paśnika

Archiwum

Życie - najnowsza książka ks. Arkadiusza Paśnika, zaprasza czytelnika w podróż po ludzkich historiach w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania, które stawia Bóg i które człowiek sam sobie zadaje.

Życie jest tajemnicą, darem, cudem, łaską, misją, walką; wszystkim naraz i każdym po trosze - wyjaśnia ks. Arkadiusz Paśnik we wstępnie do swojej 6. książki. Proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Lublinie to ceniony duszpasterz i pisarz. Zainteresowanie czytelników rozbudziła już pierwsza publikacja, napisana wspólnie z babcią Henryką rodzinna historia pt. Obietnica. Kolejne: Znamię, Dar, Lęk i Miłość, ukazały autora jako osobę o wielkim sercu i przenikliwym wzroku, spoglądającym na trudne sprawy z niezwykłą wrażliwością i mądrością. Na słowa, które mają moc przenikania i przemieniania życia, najpierw czeka się z ogromną niecierpliwością, a później obficie karmi nimi duszę.

Reklama

Prawdziwe historie

Życie, które pod koniec 2019 r. ukazało się w Edycji św. Pawła, jest zbiorem krótkich, ale pełnym znaczeń opowiadań. Każde z nich jest dowodem na to, że ludzkie życie, w którym smutek przeplata się z radością, mądrość z niecierpliwością, a nadzieja zderza się z upływającym czasem, jest wartością niepowtarzalną, zaskakującą i bezcenną. Wszystkie historie zdarzyły się naprawdę i mają swoich bohaterów, ale też są przypowieścią, która może być pomocna w zrozumieniu świata i podjęciu właściwych decyzji. - Ludzkie historie uchwycone mistrzowsko przez ks. Arkadiusza Paśnika i zatrzymane w kadrze to zaproszenie czytelnika w niezwykłą podróż. Wymagającą, pełną wybojów i zakrętów, ale niezwykle prawdziwą, szczerą i zachwycającą wielobarwnością odczuć i emocji. Pełną znaków zapytania, a zarazem nasuwających się wprost odpowiedzi. Pokazującą, na czym polega istota życia i kim jest człowiek - podpowiada wydawca, który nie ma wątpliwości, że książka stanie się kolejnym bestsellerem.

W drogę!

Reklama

- Zapisuję to, co usłyszę od ludzi. Mam pragnienie, by ocalić od zapomnienia. Widzę siebie jako małego chłopca i pamiętam zapach chleba pieczonego przez babcię, i to poczucie bezpieczeństwa. Takie piękne rzeczy mijają, ale dzięki Bogu mamy pamięć - mówił ks. Paśnik podczas jednego ze spotkań autorskich. Pierwsza opowiedziana przez niego historia to właśnie wspomnienie domu i stołu, który dzięki prostym, lecz pełnym miłości zabiegom babci mimo upływu lat wypełnia serce tęsknotą i wdzięcznością. Dziesiątki obrazków z życia: o odwadze, miłości, bólu, cierpieniu, niezrozumieniu, cierpliwości, pamięci, mądrości… Wszystkie potwierdzają, że życie, którego nie sposób ogarnąć i zrozumieć, jest najcenniejszym darem. Zarówno to dane człowiekowi na sto lat, jak i na jeden oddech. - Współczesny człowiek jest rozszczepiony; szczęśliwy i nieszczęśliwy, nasycony i głodny. Miota się pomiędzy światłem i mrokiem, miłosierdziem i sprawiedliwością, niebem i piekłem, życiem i śmiercią. Tęskni za pełnią życia, której na imię Bóg, z drugiej strony sam próbuje udźwignąć życie. Zdobywa najwyższe szczyty, a nie potrafi powiedzieć dziecku, że je kocha. Sami dla siebie stanowimy tajemnicę - napisał autor. Życzeniem ks. Arkadiusza Paśnika jest, by „ziarno przypowieści wsiane w ziemię życia stało się drzewem, w cieniu którego odpocznie strudzony wędrowiec, nabierze sił i ruszy w drogę”.

2020-02-17 08:20

Wybrane dla Ciebie

Rzecznik MZ: poza trzema województwami mamy spadek liczby zachorowań

2020-05-28 12:07

PAP

Poza trzema województwami, czyli śląskim, łódzkim i wielkopolskim mówimy o spadku liczby zachorowań; tam są ogniska, które w przyszłym tygodniu powinny wygasać - powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jak dodał, wtedy tendencja będzie spadkowa w całym kraju.

Więcej ...

Diecezja toruńska ma kolejnego misjonarza

2020-05-29 10:22

Archiwum ks. Adama Czerwińskiego

Diecezja toruńska ma kolejnego misjonarza. Jest nim ks. Adam Czerwiński. 28 maja odebrał krzyż misyjny z rak abpa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Ks. Adam został posłany do pracy misyjnej na Kubie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

USA: urzędnicy zezwalają na otwarcie kościołów, ale...

Kościół

USA: urzędnicy zezwalają na otwarcie kościołów, ale...

Mama, która przebaczyła

Kościół

Mama, która przebaczyła

Niestrudzony pasterz narodu

Niedziela w Warszawie

Niestrudzony pasterz narodu

Święty nie rodzi się po śmierci

Wiara

Święty nie rodzi się po śmierci

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

Wiadomości

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

USA: szczepionka na koronawirusa ma być dobrowolna

Zdrowie

USA: szczepionka na koronawirusa ma być dobrowolna

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy  św.  odebrał telefon od...

Kościół

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy św. odebrał telefon od...

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

Wiadomości

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw

Święci i błogosławieni

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw