Na kominie EC4 na Olechowie znajduje się nadajnik łódzkiej filii Radia Niepokalanów. Dzięki temu rozgłośnia posiada bardzo dobry sygnał, obejmujący swym zasięgiem zarówno Łódź, jak i inne miejscowości oddalone od niej nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Radia Niepokalanów, nadającego na częstotliwości 98,6 FM, mogą słuchać m.in. mieszkańcy Pabianic, Zgierza, Brzezin, Tomaszowa Mazowieckiego, Rzgowa, Tuszyna czy Łasku. Granice zasięgu wyznaczają takie miasta, jak: Kutno, Łęczyca, Bełchatów, Piotrków Trybunalski i Zduńska Wola.
Radiowe studio usytuowane jest w pomieszczeniach łódzkiej parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, udostępnionych przez proboszcza miejsca ks. Edwarda Wieczorka. Znajdują się one przy ul. Nawrot 104 w zabudowaniach parafialnego kościoła. Z tego miejsca można szybko dotrzeć do Urzędu Miasta, Urzędu Wojewódzkiego oraz do położonych w centrum Łodzi instytucji kulturalnych. Ponadto do studia w sercu miasta łatwiej jest zaprosić rozmówców: przedstawicieli władz, kapłanów, siostry zakonne, ludzi ze świata kultury, nauki i polityki.
Audycje, które tu powstają, dotyczą życia Kościoła łódzkiego, religii, kultury, edukacji, tematyki samorządowej. Aktualności z życia lokalnego Kościoła przekazywane są w serwisie regionalnym. Codziennie o godz. 11 odbywa się transmisja Mszy św. z sanktuarium w Niepokalanowie. Znaczące miejsce w programie zajmują modlitwy: Godzinki, Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec, Apel Jasnogórski. Nie brakuje publicystyki, dobrej muzyki oraz bieżących informacji lokalnych. W każdą środę o godz. 13.20 w ramach cyklu „Łódź całkiem kulturalna” redaktor odpowiedzialny Tomasz Talaga prowadzi rozmowy z twórcami kultury. Chce w ten sposób promować prawdziwie wartościowe wydarzenia artystyczne. Stara się pokazać, że Łódź jest kulturalnym miastem o wielkim twórczym potencjale.
Redaktor Talaga z uznaniem mówi o współpracy rozgłośni z edycją łódzką Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. - Redaktor ks. Mariusz Wojturski prezentuje na antenie zawartość każdego kolejnego numeru Tygodnika, z uwzględnieniem tekstów wypełniających edycję lokalną. Z kolei „Niedziela Łódzka” promuje naszą stację oraz drogą elektroniczną przekazuje nam szereg interesujących i - co ważne - aktualnych informacji, które wzbogacają nasze serwisy. Jestem przekonany, iż to współdziałanie będzie się rozwijało i przybierało nowe interesujące formy, ku zadowoleniu i pożytkowi zarówno słuchaczy naszego radia, jak i czytelników „Niedzieli”.
Sprawami dźwięku zajmuje się doświadczony specjalista Grzegorz Dondziłło. Z jego inicjatywy powstały znakomite, w pełni profesjonalne jingle, będące dźwiękowym logo Radia. On także zajmuje się m.in. całym procesem związanym z powstawaniem reklam (tworzeniem scenariusza, nagraniami, montażem, kolaudacją etc.). Jego dziełem jest oprawa dźwiękowa każdej audycji i każdego nagrania. - W Radiu Niepokalanów kontynuuję i udoskonalam umiejętności, które przez 12 lat zdobywałem w Radiu Emaus, a następnie w Radiu Plus. Robiłem różne rzeczy, jednak najlepiej się czuję w szeroko rozumianej pracy z dźwiękiem - mówi Dondziłło.
Dużą satysfakcję pracownicy łódzkiego Radia Niepokalanów czerpią ze wzrastającej nieustannie rzeszy słuchaczy, obdarzających stację coraz większą życzliwością i zaufaniem. W pracy przyświeca im dewiza św. Maksymiliana Marii Kolbego: „Dobrze spełniać to, co ode mnie zależy, a dobrze znosić to, co ode mnie nie zależy - oto jest cała doskonałość i źródło prawdziwego szczęścia w świecie”.
Pomóż w rozwoju naszego portalu