Reklama

Radio Niepokalanów w Łodzi

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na kominie EC4 na Olechowie znajduje się nadajnik łódzkiej filii Radia Niepokalanów. Dzięki temu rozgłośnia posiada bardzo dobry sygnał, obejmujący swym zasięgiem zarówno Łódź, jak i inne miejscowości oddalone od niej nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Radia Niepokalanów, nadającego na częstotliwości 98,6 FM, mogą słuchać m.in. mieszkańcy Pabianic, Zgierza, Brzezin, Tomaszowa Mazowieckiego, Rzgowa, Tuszyna czy Łasku. Granice zasięgu wyznaczają takie miasta, jak: Kutno, Łęczyca, Bełchatów, Piotrków Trybunalski i Zduńska Wola.
Radiowe studio usytuowane jest w pomieszczeniach łódzkiej parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, udostępnionych przez proboszcza miejsca ks. Edwarda Wieczorka. Znajdują się one przy ul. Nawrot 104 w zabudowaniach parafialnego kościoła. Z tego miejsca można szybko dotrzeć do Urzędu Miasta, Urzędu Wojewódzkiego oraz do położonych w centrum Łodzi instytucji kulturalnych. Ponadto do studia w sercu miasta łatwiej jest zaprosić rozmówców: przedstawicieli władz, kapłanów, siostry zakonne, ludzi ze świata kultury, nauki i polityki.
Audycje, które tu powstają, dotyczą życia Kościoła łódzkiego, religii, kultury, edukacji, tematyki samorządowej. Aktualności z życia lokalnego Kościoła przekazywane są w serwisie regionalnym. Codziennie o godz. 11 odbywa się transmisja Mszy św. z sanktuarium w Niepokalanowie. Znaczące miejsce w programie zajmują modlitwy: Godzinki, Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec, Apel Jasnogórski. Nie brakuje publicystyki, dobrej muzyki oraz bieżących informacji lokalnych. W każdą środę o godz. 13.20 w ramach cyklu „Łódź całkiem kulturalna” redaktor odpowiedzialny Tomasz Talaga prowadzi rozmowy z twórcami kultury. Chce w ten sposób promować prawdziwie wartościowe wydarzenia artystyczne. Stara się pokazać, że Łódź jest kulturalnym miastem o wielkim twórczym potencjale.
Redaktor Talaga z uznaniem mówi o współpracy rozgłośni z edycją łódzką Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. - Redaktor ks. Mariusz Wojturski prezentuje na antenie zawartość każdego kolejnego numeru Tygodnika, z uwzględnieniem tekstów wypełniających edycję lokalną. Z kolei „Niedziela Łódzka” promuje naszą stację oraz drogą elektroniczną przekazuje nam szereg interesujących i - co ważne - aktualnych informacji, które wzbogacają nasze serwisy. Jestem przekonany, iż to współdziałanie będzie się rozwijało i przybierało nowe interesujące formy, ku zadowoleniu i pożytkowi zarówno słuchaczy naszego radia, jak i czytelników „Niedzieli”.
Sprawami dźwięku zajmuje się doświadczony specjalista Grzegorz Dondziłło. Z jego inicjatywy powstały znakomite, w pełni profesjonalne jingle, będące dźwiękowym logo Radia. On także zajmuje się m.in. całym procesem związanym z powstawaniem reklam (tworzeniem scenariusza, nagraniami, montażem, kolaudacją etc.). Jego dziełem jest oprawa dźwiękowa każdej audycji i każdego nagrania. - W Radiu Niepokalanów kontynuuję i udoskonalam umiejętności, które przez 12 lat zdobywałem w Radiu Emaus, a następnie w Radiu Plus. Robiłem różne rzeczy, jednak najlepiej się czuję w szeroko rozumianej pracy z dźwiękiem - mówi Dondziłło.
Dużą satysfakcję pracownicy łódzkiego Radia Niepokalanów czerpią ze wzrastającej nieustannie rzeszy słuchaczy, obdarzających stację coraz większą życzliwością i zaufaniem. W pracy przyświeca im dewiza św. Maksymiliana Marii Kolbego: „Dobrze spełniać to, co ode mnie zależy, a dobrze znosić to, co ode mnie nie zależy - oto jest cała doskonałość i źródło prawdziwego szczęścia w świecie”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2007-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość + Litania Loretańska

Karol Porwich/Niedziela

Maj jest miesiącem w sposób szczególny poświęconym Maryi. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, niezwykle popularne są w tym czasie nabożeństwa majowe. [Treść Litanii Loretańskiej na końcu artykułu]

Więcej ...

Obrońca wiary

Św. Atanazy Wielki

commons.wikimedia.org

Św. Atanazy Wielki

Za życia nazywany był „Ojcem prawowierności”, po śmierci mówiono o nim, że jest „filarem Kościoła”.

Więcej ...

Watykan/ Autorzy książki o rodzinie Ulmów odznaczeni polskim Złotym Krzyżem Zasługi

2024-05-02 20:31
Ks. Paweł Rytel-Andrianik

Episkopat.news

Ks. Paweł Rytel-Andrianik

Autorzy książki o błogosławionej rodzinie Ulmów "Zabili także dzieci": watykanistka włoskiej agencji prasowej Ansa Manuela Tulli i szef polskiej redakcji watykańskich mediów Vatican News ks. Paweł Rytel-Andrianik zostali w czwartek odznaczeni Złotym Krzyżem Zasługi, przyznanym przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...