Reklama

Zaproszenia

Konferencja "Młody człowiek wobec pracy, wyzysku, bezrobocia"

Konferencja na temat bezrobocia, które w naszym kraju przybiera dramatyczną postać, gdyż dotyka przede wszystkim ludzi młodych, odbędzie się 3 czerwca w gmachu Polskiej Akademii Umiejętności przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie (rozpoczęcie Mszą św. w bazylice Ojców Franciszkanów ul. Franciszkańska 2). Konferencja ma charakter interdyscyplinarnego namysłu nad relacją młodego człowieka do pracy, w tym pracy prekaryjnej, wyzysku, biedy oraz bezrobocia z perspektywy dotychczas pomijanej w dyskusjach społecznych i ekonomicznych, a mianowicie teologii, filozofii, nauki społecznej Kościoła katolickiego oraz literatury i sztuki. Przy czym obszarem omawianych zjawisk będzie bezrobocie opisane nie z perspektywy makro, lecz mikro i mezzo, czyli osoby ludzkiej, rodziny i małej grupy społecznej. Wśród wykładowców: filozofów, teologów, literaturoznawców, politologów, socjologów i ekonomistów znajdują się nazwiska m.in. prof. dr hab. Marii I. Macioti z Uniwersytetu Rzymskiego, o. Włodzimierza Zatorskiego OSB, prof. dr hab. Teresy Grabińskiej z WSOWL, dr hab. Marka Leśniaka z UPJPII, prof. dr hab. Wojciecha Ligęzy z UJ, prof. dr hab. Ewy Leś czy dr hab. Grażyny Ancyparowicz z GWSH.

Organizatorami Konferencja „Młody człowiek wobec pracy, wyzysku, bezrobocia. Perspektywy fides i ratio” są Międzynarodowe Towarzystwo Naukowe Fides et Ratio, Polska Akademia Umiejętności, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Z programem konferencji można się zapoznać na www.fidesetratio.iap.pl ; www.ptp.kraków.pl ; www.pau.kraków.pl . Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Informacji udziela dr Agnieszka Hennel-Brzozowska e-mail: mlodybezpracy@gmail.com tel. 603-750-783.

2013-05-27 11:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kraków: w tym roku mija 90 lat Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny - pierwszego w Polsce

Marek Kus

Rozpoczęły się przygotowania do jubileuszu 90-lecia Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie - pierwszej takiej wspólnoty w Polsce. Główne obchody odbędą się w dniach 15-22 października.

Więcej ...

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

domena publiczna

Rozważanie do Ewangelii: Mt 24, 37-44

Więcej ...

Głos i droga na pustyni

2022-11-27 14:47
Bp Maciej Małyga będzie głosił rekolekcje adwentowe na dobry początek do środy w katedrze wrocławskiej.

Magdalena Lewandowska

Bp Maciej Małyga będzie głosił rekolekcje adwentowe na dobry początek do środy w katedrze wrocławskiej.

W katedrze wrocławskiej rozpoczęły się Rekolekcje na dobry początek Adwentu. Prowadzi je bp Maciej Małyga, a tematem przewodnim jest postać św. Jana Chrzciciela.

Więcej ...

Reklama