Reklama

ADAM RAK

Lednica: Prymas Polski do młodzieży

2013-06-01 18:39

bt / Lednica / KAI

„Życzę Wam, abyście z tego spotkania wyjechali ubogaceni i doświadczeni spotkaniem z Bogiem, który jest Ojcem” – napisał Prymas Polski abp Józef Kowalczyk w liście skierowanym do młodych, który odczytano po oficjalnym rozpoczęciu XVII Spotkania Młodych na Lednicy. W swoim liście Prymas wyjaśnił, że nie może uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu na Lednicy ze względu na wizytę duszpasterską w Wielkiej Brytanii. Podkreślił też, że spotkanie młodych wpisuje się m.in. w przeżywany obecnie w Kościele Rok Wiary oraz XXVIII Światowy Dzień Młodzieży, który odbędzie się w Rio de Janeiro – „niezwykle ważne wydarzenia dla całego Kościoła Powszechnego i dla duszpasterstwa młodzieży”.

„Drodzy Młodzi! Kiedy pochylam się nad tematem ojcostwa, to za każdym razem staje przede mną postać ojca z obrazu Rembrandta. Jest on nierozerwalnie związany z biblijną przypowieścią o Miłosiernym Ojcu” – przyznał abp Kowalczyk zwracając uwagę, że „sercem przypowieści jest postawa ojca w chwili, gdy powraca jego młodszy syn”.

Jednak jej punktem kulminacyjnym jest, jak przyznał Prymas, postawa ojca wobec starszego syna, która ukazuje pełny obraz ojca.

Reklama

„Gdyby przypowieść zakończyła się zaskakującym przyjęciem syna marnotrawnego, nie znalibyśmy jeszcze w pełni tego, kim naprawdę jest ojciec. Wobec Jego wspaniałomyślności dla grzesznika stalibyśmy podzieleni: jedni byliby z tymi, co świętują w środku domu, inni staliby na zewnątrz po stronie obrażonego syna” – wyjaśniał abp Kowalczyk.

Głównym punktem spotkania na Polach Lednickich będzie Eucharystia sprawowana o godz. 19 pod przewodnictwem abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański. Zakończy się ono po godz. 24 wyborem Chrystusa na Pana swojego życia i przejściem młodzieży przez Bramę III Tysiąclecia.

Tagi:
Lednica

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Obchody 25-lecia istnienia Centralnej Szkoły Państwowej Szkoły Pożarnej

Obchody 25-lecia istnienia Centralnej Szkoły Państwowej Szkoły Pożarnej

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem