Reklama

Książki

Zbigniew Kaliszuk w Toruniu

9 czerwca o godzinie 20:15 w Domku Duszpasterstwa Akademickiego „Studnia” przy kościele akademickim oo. Jezuitów w Toruniu odbędzie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kaliszukiem, publicystą i pisarzem katolickim młodego pokolenia, autorem m.in. książek „Katolik frajerem?”, „Katolik ofiarą?” i „Katolik talibem?”.

Publikacje te to próba przełamywania stereotypów przypisywanych katolikom i zapis poruszających świadectw wiary wielu znanych osób. Znajdziemy w nich wypowiedzi między innymi s. Małgorzaty Chmielewskiej, ks. Piotra Pawlukiewicza oraz dziennikarzy: Krzysztofa Ziemca i Przemysława Babiarza, muzyka Muńka Staszczyka, a także znanych aktorów, sportowców i podróżników.

Podczas spotkania poruszony zostanie między innymi temat roli świeckich we współczesnym kościele i tego, jak świadczyć o wierze we własnym środowisku. Po każdej Mszy Św., czyli po mszach o 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00, 19:00 i 20:30 będzie możliwość osobistej rozmowy z autorem w budynku Duszpasterstwa Akademickiego oraz nabycie jego publikacji.

Serdecznie zapraszamy!

2013-06-03 10:22

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Syria: zamordowano katolickiego duchownego

a.anis / Foter.com / CC BY-ND

Więcej ...

Prymas Polski w liście na Adwent: mamy powstać ze snu obojętności i przyzwyczajenia

2022-11-25 19:15

Episkopat.news

„Sen to symbol życiowego odrętwienia, bierności i wycofania, a także nieumiejętności czytania Bożych znaków w swoim życiu. To również obraz oddalenia człowieka od Boga i niewiary. Warto na początku Adwentu zadać sobie pytanie: co dziś jest moim duchowym snem?” – pisze Prymas Polski abp Wojciech Polak w liście na Adwent 2022.

Więcej ...

Abp Depo: trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem

2022-11-27 16:28

Maciej Orman/Niedziela

– Trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem – powiedział abp Wacław Depo. W I niedzielę Adwentu metropolita częstochowski przewodniczył w kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie Mszy św., podczas której udzielił sakramentu bierzmowania 18 osobom.

Więcej ...

Reklama