Reklama

Żywy Kościół, Żywy Różaniec

W niedzielę 7 października do sanktuarium Pani Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie przybyli z pielgrzymką jej najgorliwsi czciciele. Pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca.

Ponad 10 tys. pielgrzymów przybyłych ze wszystkich zakątków naszej diecezji, ale także spoza niej zgromadziło się na wzgórzu rokitniańskim. Parkingi pod sanktuarium z trudem pomieściły 120 autobusów i setki samochodów osobowych.
- Przyjechaliśmy do naszej Mamy, by u Niej się wypłakać, przytulić się, podziękować za cały rok i wyprosić potrzebne łaski - mówią Barbara Świątkowska i Dorota Stanecka, które przyjechały tu autokarem z parafii pw. Miłosierdzia Bożego z Głogowa.
Pielgrzymka rozpoczęła się odmówieniem Różańca, poprowadzonego przez wspólnotę ze Świebodzina. O oprawę muzyczną zadbał młodzieżowy zespół SMS, czyli „Śpiewa Moje Serce”. W czasie modlitwy delegacje poszczególnych parafii ze sztandarami i feretronami, których było kilkadziesiąt, przemierzały rokitniańskie dróżki różańcowe. Po odmówieniu Różańca odbył się koncert religijno-patriotyczny zaprzyjaźnionej z sanktuarium orkiestry dętej z Międzyrzecza pod batutą Aleksandra Jundka.
Głównym punktem pielgrzymki była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy. W kazaniu Biskup Paweł mówił o tym, jaką potęgę stanowią czciciele Maryi modlący się na Różańcu. Jak wynika z przeprowadzonych ankiet, rodzina różańcowa w naszej diecezji liczy ok. 70 tys. osób, a do Rokitna przybyli tylko ich przedstawiciele. Kaznodzieja nawiązał do 90. rocznicy objawień fatimskich. Tam Matka Boża gorąco zachęcała do odmawiania Różańca. Mówił też o przywiązaniu do Różańca Papieża Jana Pawła II i o chrześcijańskim postępowaniu na wzór Maryi. - Matka Najświętsza uczy nas tego samego co Chrystus, bo wsłuchiwała się we wszystko, czego nauczał, i rozważa to w sercu swoim. Nie może nam Ona niczego innego powiedzieć jak tylko to, co Boskie Serce Jezusa w sobie zawiera. Na zakończenie Ksiądz Biskup gorąco prosił, by wykorzystać okazję, jaką jest miesiąc październik i powiększać grono osób modlących się na różańcu. Zachęcał też do modlitwy z dziećmi. Gdy oswoją się one z tą modlitwą teraz, zachowają ją przez całe życie.
W przeddzień uroczystości odpustowych w Rokitnie odbyła się noc fatimska. Ks. Józef Tomiak, wicekustosz sanktuarium, zwrócił uwagę, że przybyła na nią m.in. pielgrzymka autokarowa z Kęt, miejscowości, w której urodził się bp Adam Dyczkowski. Stało się to okazją do szczególnej modlitwy za naszego biskupa diecezjalnego.

Wybrane dla Ciebie

Kierowniczka z IKEI uniewinniona; zapadł prawomocny wyrok

2022-12-06 18:26

pixabay.com

Sąd Okręgowy w Krakowie w postępowaniu apelacyjnym podtrzymał wyrok sądu rejonowego, który uniewinnił Katarzynę N. oskarżoną o dyskryminację wyznaniową przy zwolnieniu jednego z pracowników. Wyrok jest prawomocny. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga nie wyklucza skierowania kasacji.

Więcej ...

Franciszek zachęcił Polaków do działań na rzecz pokoju

2022-12-07 12:10

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Do działania na rzecz pokoju, zwłaszcza na Ukrainie, pamiętając o straszliwych zbrodniach, jakich dopuszczali się Niemcy na obywatelach polskich narodowości żydowskiej zachęcił papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Więcej ...

69. rocznica Apelu Jasnogórskiego - wielkiej narodowej modlitwy Polaków

2022-12-07 21:43

Karol Porwich/Niedziela

8 grudnia mija 69. rocznica Apelu Jasnogórskiego, wieczornej modlitwy kierowanej do Maryi, Królowej Polski, w intencji Kościoła i Ojczyzny.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Godzina Łaski

Kościół

Godzina Łaski

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...