Reklama

Niedziela Świdnicka

Myśl na tydzień - bp Marek Mendyk

Bp Marek Mendyk

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Bp Marek Mendyk

28.09.2021 – 4.10.2021
Pan Bóg powołuje kogo chce, bez żadnych zasług człowieka. Nie ma w człowieku nic, co by zasługiwało na wybór ze strony Jezusa.

21.09.2021 – 27.09.2021
Pod krzyżem Pan Jezus stworzył nową więź, która obejmuje wszystkich wierzących w Chrystusa.

14.09.2021 – 20.09.2021
Każdy ma w swoim życiu takie osoby, z którymi nie jest łatwo żyć, spotykać się, czy współpracować. Prośmy Jezusa, by Jego łaska chroniła nas od nienawiści.

06.09.2021 – 13.09.2021
Tym, co przywraca człowiekowi wolność, siły, nadzieję, jest słowo Jezusa. Przyjęcie go z wiarą sprawia, że człowiek odzyskuje pełnię życia.

30.08.2021 – 06.09.2021
Jezus odważnie stawał przed bogatymi, szanowanymi, uczonymi i znanymi ludźmi. I mówił im prawdę – igrając nieraz z losem.

24.08.2021 – 30.08.2021
Tym, co przywraca człowiekowi wolność, siły i nadzieję, jest słowo Jezusa.

17.08.2021 – 23.08.2021
Nie da się zahamować przestępczości, jeśli od najmłodszych lat nie będziemy uczyli ludzi szacunku dla Bożych przykazań i bojaźni Bożej.

10.08.2021 – 16.08.2021
Wiara, jeśli nie jest podtrzymywana przez nadzieję, może osłabnąć.

2.08.2021 – 9.08.2021
Jezus zapewnia, że ostatecznie pszenica wyrośnie ponad chwasty; że dobro pokona zło, bo dobra jest w świecie więcej.

27.07.2021 – 2.08.2021
Pamiętajmy: gdy zawodzi rodzina biologiczna, mamy jeszcze duchową rodzinę tych, którzy pełnią wolę Bożą.

20.07.2021 – 26.07.2021
Jezus obiecuje, że uwolni nasze serca od rozpaczliwego miotania się w beznadziejnym poczuciu, że cierpienie, którego doznaję, będzie trwać wiecznie.

13.07.2021 – 19.07.2021
Z ufnością pozwólmy się Bogu prowadzić, dotknąć, okazując posłuszeństwo Jego słowu. Choćby ono wydawało się nam zadziwiające i zupełnie niezrozumiałe.

05.07.2021 – 12.07.2021
Z pełną ufnością pozwólmy się Panu Bogu poprowadzić, dotykać, okazując całkowite posłuszeństwo Bożemu słowu.

29.06.2021 – 5.07.2021
Dobre owoce, które są świadectwem jakości dla wydającego je drzewa, mogą dojrzewać jedynie w wierności przymierzu, jakie Bóg zawarł z nami.

22.06.2021 – 28.06.2021
Bóg miłuje tego, kto z radością obdarowuje innych, ale przede wszystkim obdarowuje tego, kto sam jest dawcą radosnym.

15.06.2021 – 21.06.2021
Niech Bóg sprawi, byś umiał rozpoznać, jakie jest słowo, które Bóg chce powiedzieć światu poprzez Twoje życie.

8.06.2021 – 14.06.2021
Otaczając najwyższą czcią Eucharystię, wyznajemy naszą wiarę, że tylko w Bogu jest prawdziwe życie.

1.06.2021 – 7.06.2021
Kapłan, który jest dobry, jest kochany.

25.05.2021 – 31.05.2021
Nie bój się zaufać Duchowi Świętemu! On, posłany mi przez Ojca i Syna, troszczy się, aby nigdy nie zabrakło ducha nowości i twórczej inwencji.

18.05.2021 – 24.05.2021
Nie bój się zaufać Duchowi Świętemu! On, posłany przez Ojca i Syna, troszczy się, aby nigdy nie zabrakło mi ducha nowości i twórczej intencji.

17.05.2021 – 24.05.2021
Nie bój się zaufać Duchowi Świętemu! On, posłany przez Ojca i Syna, troszczy się, aby nigdy nie zabrakło mi ducha nowości i twórczej intencji.

11.05.2021 – 17.05.2021
Dzisiaj Pan Jezus wzywa nas do trwania w Nim. Słowo „wytrwajcie” oznacza „przebywanie”, „zamieszkiwanie” w Chrystusie. Taka więź przynosi owoc.

05.05.2021 – 10.05.2021
Wspomóż, Panie, nasze serca. Trudno nie lękać się w świecie, który zapomina, że jesteś.

27.04.2021 – 04.05.2021
Trzeba powrócić do właściwego pojmowania Boga, który działa i jest obecny zarówno w wielkich, jak i małych znakach.

19.04.2021 – 26.04.2021 Trzeba pamiętać, że pierwsi powołani są w tłumie ludzi grzesznych, nie zawsze sprawiedliwych.

06.04.2021 – 11.04.2021
Dary sakramentalne, które otrzymujemy w Kościele, nie są tylko obrzędem, ale zanurzają nas Boskiej miłości, która płynie z rany Jego serca.

29.03.2021 – 05.04.2021
Wpatrzeni w naszego Pana i Zbawiciela zawierzmy się Jego miłosiernej miłości; nie miejmy wątpliwości, że to On jest zwycięzcą śmierci, piekła i szatana.

23.03.2021 – 28.03.2021
Modlitwa jednego człowieka potrafi wiele zdziałać, a cóż dopiero modlitwa nas wszystkich.

16.03.2021 – 22.03.2021
Na cóż mi się przyda moja filantropia i uczynność, moja wyważona i odmierzona pobożność, jeśli jej nie towarzyszy przebaczające serce?

09.03.2021 – 15.03.2021
Trwajcie w Mojej miłości – mówi Jezus. Pozwólmy, aby fala tej miłości poniosła nas do każdego człowieka, którego spotkamy.

01.03.2021 – 08.03.2021
Słowo Boże zawsze niesie pocieszenie i ratunek. Jeśli tak jak mieszkańcy Niniwy uwierzymy Bogu i podejmiemy wysiłek nawrócenia, zostaniemy ocaleni na wieczność. Bóg nie gardzi skruszonym sercem.

22.02.2021 – 01.03.2021
Słowo Boże zwraca nam uwagę na dobro, jakie płynie z podjęcia postu. Pomaga on wyrównać krzywdy, których się dopuściliśmy i odsłonić te miejsca w naszym życiu, w których króluje ciemność, egoizm i lęk.

15.02.2021 – 22.02.2021
Dla Chrystusa najważniejszy jest człowiek, a nie litera Prawa. Prawo wyznacza jedynie kierunek drogi. Kiedy pozwalamy się prowadzić Jego miłości, wiemy, jak postępować.

09.02.2021 – 15.02.2021
Dzięki osobom konsekrowanym Miłość Boża staje się obecna pośród nas w całym swym bogactwie.

02.02.2021 – 08.02.2021
Ileż przestrzeni zostawia Jezus. Nie próbuje przekonywać, nie zmusza, nie wywiera nacisku. Jedyne czego chce to „zapragnąć życia w pełni”.

25.01.2021 – 01.02.2021
Podjąć trud wyznaczonej przez Jezusa drogi oznacza zostawić siebie samych, nasze ludzkie pewności i zabezpieczenia, nasze zyski i zdobycze.

18.01.2021 – 25.01.2021
Jezus wybiera kogo chce; wybór nie zależy od człowieka. Nie ma w człowieku nic, co by zasługiwało na wybór ze strony Jezusa.

04.01.2021 – 11.01.2021
Dom i rodzina są wałem ochronnym życia. To miejsce bezpieczeństwa i pokoju. Przerwanie tego wału to diaboliczne dążenie wielkiej fali, która chce zniszczyć człowieka.

28.12.2020 – 04.01.2021 Jezus wkroczył w historię człowieka nie dla jego skarcenia, ale dla przemiany i doprowadzenia go do przyjaźni z Bogiem.

07.12.2020 – 14.12.2020
W starciu z tym, co bezbożne, co przynosi nihilistyczna i ateistyczna kultura, można odnieść zwycięstwo tylko z pomocą głębokiej więzi z Panem i Jego słowem.

30.11.2020 – 07.12.2020
Także dzisiaj Bóg, w osobie swojego Syna nawiedza tych, którzy w Niego uwierzyli. Przychodzi do każdego człowieka, pragnie ukazać mu drogę do zbawienia i uchronić od największej życiowej katastrofy, jaką jest wieczne potępienie.

17.11.2020 – 24.11.2020
Bóg chce się objawiać i spotykać z człowiekiem. Nie jest ograniczony miejscem. Świątynia zawsze będzie szczególnym znakiem Jego obecności.

26.10.2020 – 02.11.2020
Nie lękajcie się! Chrystus wie, co jest w człowieku. Tylko On to wie!

12.10.2020 – 19.10.2020
Być po stronie Jezusa, to nie tylko uczestniczyć w Jego zwycięstwie, ale także uczestniczyć w Jego walce ze złem i ze złym duchem.

06.10.2020 – 13.10.2020
Pamiętajmy, że przyjaźń może być wielką pomocą w odkrywaniu prawdy.

28.09.2020 – 05.10.2020
Dziękujmy za możliwość budowania jedności z Chrystusem i prośmy Go, abyśmy nigdy z tej łaski nie zrezygnowali.

22.09.2020 – 29.09.2020
Miernikiem naszej miłości i wierności do Jezusa jest postawa wobec naszego konkretnego krzyża.

07.09.2020 – 14.09.2020
Miłując bliźniego przemierzasz drogę wiodącą do Boga, którego mamy miłować całym sercem, duszą i umysłem.

31.08.2020 – 07.09.2020
Prawdziwe poznanie potrzebuje bliskości. Tylko w ten sposób, uczestnicząc w życiu Jezusa, apostołowie mogli Go poznać i skutecznie przepowiadać.

24.08.2020 – 31.08.2020
Wiara, jeśli nie jest podtrzymywana przez nadzieję, może osłabnąć.

17.08.2020 – 24.08.2020
Słowa człowieka znaczą bardzo wiele, dlatego trzeba zabiegać o to, by nie raniły, nie burzyły i nie gorszyły słuchaczy. A jeszcze bardziej, by były mądre, pełne treści i budowały pokój, miłość i dobro.

10.08.2020 – 17.08.2020
Gdy uczestniczymy w Liturgii, stajemy przed obliczem Boga. Dziękujmy za tę łaskę i prośmy, abyśmy zawsze chcieli przebywać w Jego obecności.

03.08.2020 – 10.08.2020
W jakimś sensie w każdym z nas jest ewangeliczna Marta. W jej postawie kryje się człowiek otwarty na Jezusa, zatroskany i przyjmujący Go do swego domu.

27.07.2020 – 03.08.2020
Człowiek, który zaczął poważnie żyć wewnętrznie, żyje prościej na zewnątrz.

20.07.2020 – 27.07.2020
Śpieszmy się, dopóki jest jeszcze czas i tylko to czyńmy, co przyniesie nam korzyść w wieczności.

13.07.2020 – 20.07.2020
Panie, spraw, aby wiara moja była pełna; by przenikała moje serce i moje myśli, by była silna i nie bała się trudnych problemów.

06.07.2020 – 13.07.2020
Jakże często zdarza się nam, że upominamy innych w sprawach, w których powinniśmy upomnieć najpierw samych siebie.

29.06.2020 – 06.07.2020
Miłość jest znakiem rozpoznawczym chrześcijanina. To z niej rodzi się dobro, które może ludzi pociągnąć w stronę wiary.

22.06.2020 – 29.06.2020
Praktykowanie cnoty pokory zbliża nas do ludzi i do Boga. Na tym też polega świętość.

15.06.2020 – 22.06.2020
Jezus wymaga radykalizmu. Jesteśmy wezwani, by w świetle Ewangelii jednoznacznie wybierać dobro i unikać wszystkiego co prowadzi do zła.

01.06.2020 – 07.06.2020
Trwałość naszej relacji z Panem Bogiem sprawdza się w godzinie próby. Wtedy wyraźnie widać, gdzie tak naprawdę zakotwiczone jest moje serce.

25.05.2020 – 31.05.2020
Okres wielkanocny karmi naszą wiarę. Ale trudniejsza od wiary jest nadzieja, czyli wewnętrzne przeświadczenie, że warto być dobrym człowiekiem.

18.05.2020 – 24.05.2020
„Proście Pana żniwa…”. Nowe powołania to intencja modlitwy podana przez samego Jezusa. To dar Boga, ale i owoc naszej modlitwy.

11.05.2020 – 17.05.2020
Być uczniem Jezusa, słuchać Go i od Niego się uczyć nie oznacza tylko fi zycznego oglądania Jego Osoby czy bycia świadkiem nadzwyczajnych wydarzeń, ale też wierność słowu Bożemu.

04.05.2020 – 10.05.2020
Zadaniem Apostołów jest trwanie w głoszeniu Ewangelii nawet wtedy, gdy spotykają ich prześladowania. Ich jedyną mocą jest Duch Święty. On utwierdza ich wiarę i napełnia radością.

27.04.2020 – 03.05.2020
Gdyby ludzie chcieli w trudnych sytuacjach wracać do Boga, pewnie do niejednej życiowej porażki, konfliktu, tragedii czy wojny by nie doszło.

20.04.2020 – 26.04.2020
Do zatrwożonych i napełnionych lękiem Apostołów przychodzi zmartwychwstały Chrustus, by przynieść pokój i zapewnienie:"Ja Jestem". Wpatrzeni w naszego Pana i Zbawiciela zawierzmy się Jego Miłosiernej Miłości; nie miejmy wątpliwości, że to On jest zwycięscą śmierci, piekła i szatana.

2020-04-21 11:07

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Myśl na tydzień - bp Jan Piotrowski

Matka Boża bierze nas za rękę, czasem może niepokornych i nieposłusznych,
ale Ona nie rezygnuje – mówi bp Jan Piotrowski

Władysław Burzawa

Matka Boża bierze nas za rękę, czasem może niepokornych i nieposłusznych, ale Ona nie rezygnuje – mówi bp Jan Piotrowski

Więcej ...

Św. Wacław

św. Wacław

Adobe.Stock.pl

św. Wacław

Więcej ...

Wyczekiwany obiekt otwarty

2021-09-28 15:16

Beata Pieczykura/Niedziela

Pierwsza i jedyna w Częstochowie prysznicownia i przebieralnia dla osób ubogich i bezdomnych 28 września została otwarta i poświęcona z inicjatywy Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Więcej ...