Reklama

Niedziela Małopolska

Dobry Pasterz mówi: nawracajcie się

Anna Bandura

W Niedzielę Dobrego Pasterza miała miejsce uroczystość odpustowa w parafii pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie. Odbyła się ona w specyficznych warunkach - w tym szczególnym dniu w sumie odpustowej mogło uczestniczyć tylko 45 osób.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

– Od prawie 100 lat wierni gromadzą się w tym świętym miejscu, na Prądniku Czerwonym, aby składać Bogu dziękczynienie poprzez odprawianie najświętszej Eucharystii. Najpierw w drewnianej świątyni, a od kilkudziesięciu lat w tej nowo wybudowanej. Dziś przeżywamy uroczystość odpustową ku czci pana Jezusa dobrego pasterza – powiedział na początku liturgii proboszcz parafii ks. Dionizy Jedynak, a następnie przywitał kapelana prezydenta RP ks. Zbigniewa Krasa, który przewodniczył Eucharystii.

Celebracja odbyła się w specyficznych warunkach, gdyż z powodu ograniczeń związanych z epidemią w uroczystości mogło wziąć udział tylko 45 osób. – Dla waszej rodziny parafialnej ta uroczystość (…), czyli uroczystość ku czci patrona parafii jest najważniejsza - to jak nasze imieniny i urodziny. Zapewne po raz pierwszy w tej prawie 100-letniej historii istnienia wspólnoty dobrego pasterza, przeżywamy odpust parafialny, tak nielicznie się tutaj gromadząc – powiedział ksiądz kapelan.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

GALERIA

W homilii ks. Kras zapewnił, że czas epidemii możemy rozumieć, jako sprawdzian ofiarowany nam przez Pana. Ksiądz kapelan pytał: – Czy jesteśmy zapatrzeni w dobrego pasterza? Czy jesteśmy zasłuchani w dobrego pasterza? Czy jesteśmy posłuszni dobremu pasterzowi?

Duchowny apelował, aby w Niedzielę Dobrego Pasterza modlić się o Kościół, który głosi Ewangelię z mocą - tak, jak w czasach apostolskich. – Trzeba nam odważnych, dzielnych kapłanów, wzorujących się na apostołach, którzy mówili „nie możemy nie głosić tego, cośmy słyszeli i widzieli” – mówił i dodał, że czas, który przeżywamy, jest także czasem sprawdzianu dla kapłanów. - Świat oczekuje odważnego głoszenia Ewangelii, która jest Ewangelią miłości, ale która jest także Ewangelią wymagającą, wzywającą do nawrócenia. Jeśli się nie nawrócicie – zginiecie.

Reklama

Pod koniec Mszy św. ksiądz proboszcz podziękował księdzu kapelanowi za przyjęcie zaproszenia, a także wrócił pamięcią do wizyty parafian w Pałacu Prezydenckim, gdzie wraz z parą prezydencką uczestniczyli w Mszy św. celebrowanej przez księdza Zbigniewa.

Pełni wdzięczności wierni zapewnili księdza kapelana o swojej modlitwie. Z inicjatywy parafianki, pani Stanisławy, tego dnia siedem osób przyjęło margaretkę w intencji kapłana. Od dziś aż do końca ziemskiego życia duchownego siedmiu wiernych będzie się za niego modlić.

GALERIA


Podziel się:

Oceń:

2020-05-03 19:12

Wybrane dla Ciebie

#PodcastUmajony (odcinek 28.): Halo, tu ziemia

2024-05-27 20:55

mat. prasowy

Czy niebo zrywa ludzkie relacje? Co mówi o niebie wniebowzięcie Maryi? Jaką rolę Matka Boża odgrywa w czyśćcu? Co mam zrobić, jeśli nie zdążyłem się z kimś pogodzić przed śmiercią? I co właściwie szkaplerz ma wspólnego z umieraniem? Zapraszamy na dwudziesty ósmy odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski opowiada o maryjnym przeżywaniu relacji z czyśćcem i niebem.

Więcej ...

Jasna Góra: nocne czuwanie modlitewne „z bł. Prymasem w Domu Matki

2024-05-27 15:15
Kard. Stefan Wyszyński z Obrazem Jasnogórskim

Instytut Prymasowski

Kard. Stefan Wyszyński z Obrazem Jasnogórskim

Obraz Jasnogórskiej Maryi był dla bł. kard. Stefana Wyszyńskiego znakiem, który „odczytywał” przez całe życie, a o Jasnej Górze powiedział, że „tutaj rozstrzygały się trudności, tutaj przychodziły światła, tutaj rodziły się zwycięstwa”. I dziś przed Wizerunkiem Jasnogórskiej Maryi odbędzie się nocne czuwanie modlitewne „z bł. Prymasem w Domu Matki” w intencjach Kościoła, Polski i za kapłanów, w duchu wdzięczności za Instytut Prymasa Wyszyńskiego. Czuwanie na Jasnej Górze wpisuje się w obchód jego liturgicznego wspomnienia - 28 maja.

Więcej ...

DR Konga: zamordowano 14 chrześcijan - odmówili przejścia na islam

2024-05-28 10:38

Jasmin Merdan/Fotolia.com

Region Północnego Kiwu w Demokratycznej Republice Konga kolejny raz spłynął krwią chrześcijan. Rebelianci związani z tzw. Państwem Islamskim uprowadzili 15 wyznawców Chrystusa i postawili im ultimatum - przejście na islam albo śmierć. 14 osób, w tym kilku zaledwie nastolatków, odmówiło wyrzeczenia się Chrystusa. W brutalny sposób zostali zamordowani maczetami i strzałami z kałasznikowa.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Świadectwo Anny i Adama Stachowiaków: życie w czystości...

Wiara

Świadectwo Anny i Adama Stachowiaków: życie w czystości...

Czy pamiętam o trosce o swojego ducha?

Wiara

Czy pamiętam o trosce o swojego ducha?

„Stań w obronie Krzyża!” – obywatelska inicjatywa...

Kościół

„Stań w obronie Krzyża!” – obywatelska inicjatywa...

Mecenas Wąsowski: ks. Olszewski prosił, abym Wam to...

Kościół

Mecenas Wąsowski: ks. Olszewski prosił, abym Wam to...

Niesamowita święta Rita

Kościół

Niesamowita święta Rita

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Kościół

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Ida Nowakowska: Chcę być jak moja Mama!

Wiara

Ida Nowakowska: Chcę być jak moja Mama!

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Polska

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...