Reklama

Zmartwychwstanie Jezusa źródłem nadziei

Niedziela sandomierska 12/2008

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bracia Kapłani,
Siostry i Bracia życia konsekrowanego,
Kochani Diecezjanie!

Oto znowu - poprzez Wielkotygodniowe Liturgie oraz znaki cierpienia Jezusa, Jego samotności w Ogrójcu, Jego męki i śmierci na krzyżu, poprzez ciszę Jego grobu, a także poprzez narastającą w czasie męki i śmierci beznadzieję Jego Uczniów, którzy nawet patrząc na Bolesną Matkę widzieli tylko Jej boleść, a nie zauważali Jej nadziei - blask Jezusa Zmartwychwstałego daje nam wszystkim nową perspektywę, w której świetle i mocy każdy wierzący może rozpoznawać siebie na nowo w Chrystusie Żyjącym.
Zatrzymuję się z Wami przy pustym grobie Jezusa, aby z głęboką wiarą wyznać, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Z tego wyznania płynie nadzieja: grób Chrystusa nie ma w sobie żadnych oznak trwałości śmierci. To dlatego - jako jedyny grób na świecie - nie budzi lęku. Uczy natomiast, że Życie jest silniejsze niż śmierć. Zmartwychwstanie Pana Jezusa jest źródłem tej nadziei dla wszystkich chrześcijan! Zwyciężył, gdy Jego klęska wydawała się największa!
Chcę się z Wami dzielić nadzieją Maryi, która trwając wtedy pod krzyżem, otrzymała nas za swoje dzieci, a w połowie września tego roku, od stóp Drzewa Krzyża Świętego, witana jako Królowa, jako Matka i Nadzieja nasza, karmić nas będzie nadzieją poprzez obecność w każdej parafii naszej diecezji w Świętym Wizerunku Nawiedzenia. W swoich dłoniach matczynych trzyma i nam na nowo ukazuje Syna - Nadzieję świata, Nadzieję każdego człowieka. Zaczerpnij i Ty ze Zmartwychwstania nową siłę, nową moc Ducha Świętego, nową wolę zwyciężania nad złem! Serce otwieraj na nadzieję. Dziel się nadzieją z bliskimi i dalekimi, bo od nas - chrześcijan - nadziei bardzo oczekują inni!
Po raz kolejny w Twoim życiu Jezus Chrystus pokazuje Ci przebite ręce i bok, mówiąc Ci „Pokój wam” - pokój Tobie, Twojemu życiu, Twoim sprawom. Przynosi dar pokoju w mocy Ducha Świętego. Ten pokój przenika nasze serca, leczy rany grzechu, przywraca jedność z Bogiem i braćmi. Poprzez osoby pełne pokoju darem Ducha Świętego Jezus chce budować pokój między grupami społecznymi i między narodami.
Z tego Orędzia, które sam Chrystus przynosi, pragnę przekazać Wam wszystkim paschalne życzenia radości, nadziei i mocy ducha na obecny czas, pełen rozlicznych niepokojów tego świata. Niech pokój Boży, dar Zmartwychwstałego Chrystusa, napełnia Wasze serca i staje się zaczynem dobra, miłości, jedności i ładu moralnego w rodzinach i wspólnotach parafialnych.
Modlitwą i serdecznymi życzeniami obejmuję każdego z Was, Wasze Rodziny i Przyjaciół, tych będących bardzo blisko Was i tych na co dzień pracujących bardzo daleko, samotnych i chorych, a także otoczonych szczęśliwą gromadką dzieci i wnuków, a także duszpasterzy, nauczycieli i wszystkich odpowiedzialnych za życie społeczne.
Na radość tegorocznego świętowania Wszystkim Wam z serca błogosławię w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2008-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Katechezy w Casa Polonia: trzy kroki do spotkania z Bogiem

2025-07-30 12:54
O. Tomasz Nowak

Vatican Media / ks. Marek Weresa

O. Tomasz Nowak

Podczas Jubileuszu Młodzieży w Rzymie, w Casa Polonia, czyli miejscu spotkań polskich pielgrzymów, odbędą się katechezy prowadzone przez dominikanów: o. Tomasza Nowaka oraz o. Adama Szustaka. Motywem przewodnim będzie porządek duchowego wzrostu na miarę współczesnych czasów: miłość, nadzieja i wiara. Specjalna strefa dla pielgrzymów z Polski rusza w środę, 20 lipca od godz. 15:30.

Więcej ...

LOT wznawia rejsy do Tel Awiwu

2025-07-30 14:58

Monika Książek

PLL LOT od czwartku wznawiają rejsy na trasie Warszawa-Tel Awiw, a od 3 sierpnia - z Krakowa do Tel Awiwu - poinformował w środę PAP rzecznik spółki Krzysztof Moczulski. Tym samym przewoźnik dołącza do grona linii lotniczych, które wznawiają połączenia do Izraela.

Więcej ...

Kard. Ryś do młodych: nie dajcie się złowić tym, którzy chcą was przeciwstawić innym - także tym, którzy do nas chcą przybyć

2025-07-30 19:50
Kard. Grzegorz Ryś

Vatican News / ks. Marek Weresa

Kard. Grzegorz Ryś

Polacy przybyli do Rzymu na Jubileusz Młodzieży spędzili środowe popołudnie i wieczór w polskim centrum tego wydarzenia - Casa Polonia. Odbyła się tam Msza św. pod przewodnictwem kardynała Grzegorza Rysia. Młodzi Polacy słuchali katechezy i uczestniczyli w koncercie muzyki hip-hop i rap.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Prezydent pozbawił Jolantę Małgorzatę Lange Srebrnego...

Wiadomości

Prezydent pozbawił Jolantę Małgorzatę Lange Srebrnego...

Królestwo Boże jest pośród was

Wiara

Królestwo Boże jest pośród was

„Głos powiedział mi, żebym się nie bała” –...

Wiara

„Głos powiedział mi, żebym się nie bała” –...

Piotr Chryzolog - gorliwy duszpasterz, uznany kaznodzieja,...

Święci i błogosławieni

Piotr Chryzolog - gorliwy duszpasterz, uznany kaznodzieja,...

Rodzina zmarłego harcerza prosi media o uszanowanie...

Kościół

Rodzina zmarłego harcerza prosi media o uszanowanie...

Mazowieckie: Zarzut zabójstwa znajomego dla proboszcza z...

Wiadomości

Mazowieckie: Zarzut zabójstwa znajomego dla proboszcza z...

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Komunikat Archidiecezji Warszawskiej w związku ze...

Kościół

Komunikat Archidiecezji Warszawskiej w związku ze...