Reklama

15. Ogólnopolskie Dni Wspólnoty ERM-u

Niedziela legnicka 21/2008

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tegorocznym ogólnopolskim spotkaniu Eucharystycznego Ruchu Młodych wzięło udział około 200 osób. Wiek - od 9 do 16 lat, niektórzy więcej. Przybyli z całej Polski. „Eremici” z diecezji legnickiej na Kongres wybrali się dwoma autokarami pod przewodnictwem ks. Piotra Bizonia i ks. Artura Treli, co zauważył i podkreślał gospodarz spotkania abp Tadeusz Gocłowski. Były grupy z Legnicy, Bartoszowa, Zagrodna, Witkowa, Gierałtowca oraz Rosochatej i Wągrodna. W czasie pobytu mieliśmy również czas na zwiedzanie miasta. Spotkanie, jak co roku, było nastawione na wspólnotowe świętowanie.
Udaliśmy się do Gdańska jak uczniowie do Emaus, by słuchać Jezusa w Jego słowie, by zapalił nasze serca, by rozpoznać Jezusa przy łamaniu chleba, by tańczyć i śpiewać, by z radością wrócić z powrotem do naszych domów, grup, parafii. 25 kwietnia w piątek wieczorem podczas adoracji Najświętszego Sakramentu nastąpiło otwarcie ODW i związanie wspólnoty. 26 kwietnia w sobotę po koncercie organowym w katedrze w Oliwie powitał nas abp Tadeusz Gocłowski, który wyrażał wielką radość i wdzięczność za spotkanie. Mówił o ogromnej roli Eucharystii w życiu człowieka w każdym wieku. Dzień zakończył się spacerem wzdłuż nadbrzeża, podziwianiem statków i pokazem sztucznych ogni.
27 kwietnia w niedzielę wzięliśmy udział uroczystej Eucharystii odpustowej na Wzgórzu św. Wojciecha. Specjalnym gościem był bp Antoni Długosz z Częstochowy, ukochany przez dzieci i młodzież. Jego kazanie było powtórką z historii. Ksiądz Biskup mówił o męczennikach i ich roli w umacnianiu naszej wiary. Przypomniał o ważnych miejscach jak: Wzgórze Wawelskie, Jasna Góra, Licheń, Kolumna Zygmunta w Warszawie. „Jezus w Eucharystii - podkreślał - jest najważniejszy. Przez Słowo zawarte w Ewangelii uczy nas jak kochać bliźnich, by być trzynastym apostołem”. Ksiądz Biskup po Mszy św. rozmawiał z nami i błogosławił wszystkich. Powróciwszy do swoich grup musimy pamiętać, że „życie na sposób eucharystyczny jest wielkim darem. By go nie stracić, trzeba za niego wciąż dziękować Bogu i ludziom”.
Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy pojechać do Gdańska. Dziękujemy siostrze Bożenie Kolczyńskiej i całej ekipie organizacyjnej ODW, gdańszczanom za gościnę, ks. Arturowi Treli, ks. Piotrowi Bizoniowi, ks. Markowi Osmulskiemu, który rozbudził w nas ducha ERM-u, wszystkim sponsorom, animatorom i rodzicom, którzy opiekowali się dziećmi.

Reklama

RELACJE EREMITÓW:

Sebastian Faryniarz, Grodziec SP Zagrodno: Po raz pierwszy zobaczyłem Bałtyk, uczestniczyłem w procesji z darami w Bazylice Mariackiej. Nigdy nie widziałem tak dużo dzieci w kościołach. Podobał mi się koncert organowy w katedrze w Oliwie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kasia Ciupa i Paulina Nycz z Parafii MB Nieustającej Pomocy w Zagrodnie: Najbardziej wspominamy kolorowo ubrane dzieci modlące się na Wzgórzu św. Wojciecha razem z rozśpiewanym biskupem Antonim Długoszem. Nie zapomnimy koncertu w hali Oliwii, wspólnej zabawy, pięknych piosenek. Bardzo podobały się nam też gdańskie kościoły, które zwiedzałyśmy i w których modliłyśmy się.

Justyna Jakubów, kl. IIIa, SP w Wągrodnie: Mimo że od naszego przyjazdu z Gdańska minęło już kilkanaście dni, ja wciąż mam w uszach nasz hymn: „Tam i z powrotem z Emaus do naszej Jerozolimy”. Bardzo bym chciała za dwa lata znowu spotkać się na ODW.

Aleksandra Kliś, kl. IIIa, SP w Wągrodnie: W Gdańsku było świetnie. Byliśmy w katedrze w Oliwie, na Wzgórzu św. Wojciecha. Tam spotkaliśmy biskupa A. Długosza, który odprawił Mszę św., a na końcu pobłogosławił nas. Bardzo podobały mi się sztuczne ognie. W hali Oliwii śpiewaliśmy i tańczyliśmy.

Dzieci z Witkowa: Spanie na podłodze sprawiło, że nie będziemy narzekać na łóżko w domu. Nawiązaliśmy nowe znajomości. Jedno jest pewne - znaleźliśmy tam Boga.

Reklama

Dominik, Kamila, Agata: Bardzo przeżyliśmy spotkanie z księdzem biskupem Antonim Długoszem.

Maciek: Widok na morze był niesamowity.

Iza: Byłam tam, bo tak chciał Bóg i Jemu to wszystko zawdzięczam. Bardzo się wzruszyłam.

Podziel się:

Oceń:

2008-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2024 r.

Karol Porwich/Niedziela

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Więcej ...

Diabeł odciąga od Mszy

GK

W czasie niektórych egzorcyzmów diabeł jest „zmuszony” ujawnić „prawdziwy katechizm”, tak jak w czasach Jezusa wyjawiał Jego tożsamość.

Więcej ...

Żyd zafascynowany Całunem - zmarł Barrie Schwortz, wybitny znawca Całunu Turyńskiego

2024-06-28 22:23

Włodzimierz Rędzioch

21 czerwca w wieku 77 lat zmarł Barrie Schwortz, amerykański Żyd o polskich korzeniach, fotograf a jednocześnie wybitny specjalista od Całunu Turyńskiego. Wyniki jego badań nad Całunem, jak również sporo zdjęć Schwortza możemy znaleźć z książce „Świadkowie Tajemnicy” opublikowanej przez wydawnictwo Rosikon Press.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Czy ks. Michał Olszewski wyjdzie z aresztu?

Kościół

Czy ks. Michał Olszewski wyjdzie z aresztu?

Belgijski sąd cywilny skazał biskupów

Kościół

Belgijski sąd cywilny skazał biskupów

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Trzecia tajemnica fatimska

Wiara

Trzecia tajemnica fatimska

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Wiara

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024