Reklama

Zakończenie tygodnia ekumenicznego w parafii św. Maksymiliana w Pabianicach

Niedziela łódzka 8/2002

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uwieńczeniem tygodnia ekumenicznego w naszej archidiecezji była Eucharystia sprawowana w sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w

Pabianicach. Stało się to staraniem ks. prał. Ryszarda Olszewskiego, kustosza sanktuarium, który od początku powstania parafii inicjował takie spotkania na poziomie dekanalnym (także ekumeniczną Drogę Krzyżową) . W tym roku uroczystościom już o charakterze ogólnodiecezjalnym przewodniczył bp Ireneusz Pękalski, w koncelebrze z ks. prał. Ryszardem Olszewskim, a także z gośćmi: ks. kan. Henrykiem Eliaszem - proboszczem parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie oraz ks. Bogumiłem Walczakiem - proboszczem parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach. We Mszy św. uczestniczyli kapłani z dekanatu pabianickiego, a także ks. Jan Cieślar - administrator parafii ewangelicko-augsburskiej pw. Świętych Apostołów

Piotra i Pawła w Pabianicach, który wygłosił okolicznościowe kazania oraz ks. Adam Kleszczyński - przewodniczący Oddziału Łódzkiego Polskiej Rady Ekumenicznej, Rektor Teologicznego Seminarium Metodystycznego oraz wierni ze wspólnot parafialnych miasta Pabianic. To modlitewne spotkanie to kolejny krok, by utworzyć podstawy wspólnego praktycznego działania, dążąc ku jedności postulowanej przez Chrystusa. Współpraca między chrześcijanami w różnych dziedzinach służy człowiekowi. Wzorcem w tym wymiarze jest także dla nas św. Maksymilian - patron tutejszego sanktuarium, który dla ratowania jedności rodziny poświęcił swe życie, aby ocalić jej Ojca.. To zatem dobry patron naszych spotkań o odnowę i nawrócenie serca.

Atmosfera jedności, która miała miejsce podczas uroczystej Mszy św., została przeniesiona do domu parafialnego, gdzie zgromadzono się na agapie. Bp Ireneusz Pękalski wraz z obecnymi kapłanami dzielił się doświadczeniami w pokonywaniu dystansu oddzielającego od siebie wspólnoty kościołów chrześcijańskich. Wspólna modlitwa, "aby wszyscy stanowili jedno", zakończyła to pełne życzliwości i pokoju spotkanie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

0 -1
2002-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

10 lat Rycerzy Kolumba w Miliczu

2024-05-01 15:08
Od lewej: Robert Zasieczny i Krzysztof Zub

ks. Łukasz Romańczuk

Od lewej: Robert Zasieczny i Krzysztof Zub

W dniu odpustu w kaplicy św. Józefa Robotnika w Godnowej swoje dziesięciolecie założenia świętowali Rycerze Kolumba z rady lokalnej nr 15947. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Zbigniew Słobodecki, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Miliczu i kapelan milickich Rycerzy Kolumba.

Więcej ...

Francja: Kapitan siatkarzy kończy karierę i wstępuje do opactwa

2024-04-30 07:47
Ludovic Duée

fr.wikipedia.org

Ludovic Duée

Kapitan drużyny Saint-Nazaire - nowych zdobywców tytułu mistrzów Francji w siatkówce, 32-letni Ludovic Duee kończy karierę sportową i wstępuje do opactwa Lagrasse. Jak poinformował francuski dziennik „La Croix”, najlepszy sportowiec rozegrał swój ostatni mecz w niedzielnym finale z reprezentacją Tours 28 kwietnia i teraz poprosi o dołączenie do tradycjonalistycznej katolickiej wspólnoty kanoników regularnych w południowo-francuskim departamencie Aude.

Więcej ...

Jasna Góra: „Perły od królów, złoto od rycerzy” - królewskie atrybuty Patronki Polski

2024-05-02 09:59

Karol Porwich/Niedziela

„Perły od królów, złoto od rycerzy”, tysiące brylantów i innych kamieni szlachetnych, a nawet meteoryty znalezione w różnych częściach świata czy ślubne obrączki, w tym ta wyrzucona z transportu do Auschwitz, to od wieków darami wyrażany hołd, Tej, która w naszej Ojczyźnie sławiona jest jako Królowa Polski i Polaków. Już w XV w. Jan Długosz nazwał Matkę Chrystusa czczoną w jasnogórskim obrazie cudami słynącym „najdostojniejszą Królową świata i naszą”. Wizerunek Jasnogórskiej Bogurodzicy od początku powstania częstochowskiego klasztoru uznany za niezwykły, otoczony został powszechnym kultem przez wiernych, ale i przez polskich królów. Wyrazem tego były także korony i niezwykłe szaty nakładane na obraz.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst

Wiara

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst