Reklama

Graziako

W archidiecezji zakończyła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego

2013-06-30 14:32

led / Kraków / KAI

Ożywienie wiary w nas samych, powrót do Kościoła tych, którzy przez całe lata stali z boku oraz nowe powołania kapłańskie i zakonne – to tylko niektóre z owoców peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II, o których mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. w katedrze na Wawelu. Peregrynacja obrazu w archidiecezji krakowskiej zakończyła się 29 czerwca br. W ciągu dwóch lat obraz odwiedził parafie, domy zakonne, szkoły, a także więzienia. Zdaniem kard. Stanisława Dziwisza prawdziwe owoce tej pielgrzymki pozostaną jednak ukryte. „Pozostaje tajemnicą w sercu Boga, ile w tym czasie dokonało się dobra, ilu grzeszników pojednało się z Bogiem, Ojcem miłosierdzia. Pozostaje tajemnicą ilu ludzi pojednało się ze sobą, ile ważnych spraw osobistych i rodzinnych zostało uporządkowanych, ile zrodziło się inicjatyw w zakresie dzieł miłosierdzia i czynnej miłości – wyjaśniał hierarcha.

Kard. Dziwisz podkreślił, że wszyscy jesteśmy winni Bogu dziękczynienie za ożywienie wiary w nas samych, ale również za powrót do Kościoła tych, którzy przez całe lata stali z boku oraz za nowe powołania kapłańskie i zakonne. „Naszego świadectwa wiary potrzebuje współczesny świat, potrzebuje go także dzisiejsza Polska. Naszej troski potrzebują rodziny, by były silne Bogiem, naszej troski potrzebują małżeństwa, by pomimo wszystkich trudności pozostały wierne miłości, którą ślubowały. Naszej troski potrzebują dzieci i młodzież, bo to oni przejmą od nas płomień wiary – mówił metropolita krakowski.

Jego zdaniem, ważne jest to, by w naszej Ojczyźnie budowany był ład społeczny i moralny oparty na prawie Bożym, które jest źródłem i fundamentem wszystkich innych praw ustanawianych przez człowieka.

Reklama

„Jan Paweł II przejdzie do historii jako Papież Bożego Miłosierdzia. (...) On wyniósł do chwały ołtarzy św. Siostrę Faustynę, on ustanowił w Kościele powszechnym Niedzielę Bożego Miłosierdzia. On wreszcie w Krakowie zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu – zwrócił uwagę hierarcha.

Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Faustyny i bł. Jana Pawła II rozpoczęła się 16 października 2011 r. W tym czasie odwiedził parafie archidiecezji, domy zakonne, szkoły, był także w więzieniach. Teraz peregrynacja rozpocznie się w diecezji tarnowskiej.

Tagi:
peregrynacja

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Modlitwa wiernych

Adwent 2019 – Modlitwa wiernych

Adwent 2019 – Wyznanie wiary

Adwent 2019 – Wyznanie wiary

Cierpliwe adwentowe czekanie

Cierpliwe adwentowe czekanie

Prezentacja nr 50/2019

Prezentacja nr 50/2019

Nauka i wiara

Nauka i wiara

Czas łaski

Czas łaski

III Diecezjalna Gala Wolontariatu

III Diecezjalna Gala Wolontariatu

Soyka Honorowym Mistrzem Muzyki i Słowa

Soyka Honorowym Mistrzem Muzyki i Słowa

Czas łaski - ostatnie spotkanie z cyklu

Czas łaski - ostatnie spotkanie z cyklu "Wieczorów Maryjnych"

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem