Reklama

XVII Światowe Dni Młodzieży w Archidiecezji Częstochowskiej

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!

Niedziela częstochowska 9/2002

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Po takim hasłem odbywać się będą diecezjalne obchody XVII Światowego Dnia Młodzieży w Archidiecezji Częstochowskiej z okazji zbliżającej się Niedzieli Palmowej. Już teraz pora podać kilka szczegółów programowych tego wielkiego święta, aby umożliwić wspólnotom młodych dobre przygotowanie się do tego spotkania. Podobnie jak w latach ubiegłych, tegoroczne spotkania trwać będą trzy dni, od piątku 22 marca do niedzieli 24 marca br. W programie przewidziano trzy najważniejsze wydarzenia: Centralną Drogę Krzyżową Alejami Najświętszej Maryi Panny, Ogólnodiecezjalny Zjazd Młodzieży oraz Pielgrzymkę Młodych do Archikatedry Częstochowskiej.

1. Centralna Droga Krzyżowa Alejami Najświętszej Maryi Panny.

Odbędzie się ona w piątek 22 marca o godz.18.00. Nabożeństwo rozpocznie się jak zawsze na placu katedralnym a zakończy na błoniach jasnogórskich. Młodzi nieść będą kopię krzyża Światowych Dni Młodzieży. Swój udział zapowiedzieli aktorzy z teatru salezjańskiego na Stradomiu. W barwnych strojach przedstawiać oni będą żywe obrazy Męki Pańskiej. Mimo, że nabożeństwo związane jest z młodzieżą, organizatorzy zapraszają na nie całe miasto. Niech ta Droga Krzyżowa będzie modlitwą całej archidiecezji.

2. Ogólnodiecezjalny Zjazd Młodzieży w Olsztynie k. Częstochowy.

W ramach Światowych Dni Młodzieży pięcioosobowe delegacje młodych z parafii archidiecezji spotkają się w Domu Rekolekcyjnym " Święta Puszcza" w Olsztynie. W tym roku wszystkie modlitwy, konferencje i spotkania z gośćmi Zjazdu zostaną zdominowane przez tematykę Biblii. Jeśli uda się do tego czasu spisać Ewangeliarz Młodych będzie on centralnym znakiem spotkania. Na Zjazd został już zaproszony bp Jan Wątroba i o. Jan Góra OP z Poznania, twórca lednickich spotkań. Młodzież zobaczy też spektakl oparty na wierszach ks. Jana Twardowskiego i piosenkach wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej, przygotowanych przez młodych z parafii św. Jana Kantego i Pierwszych Męczenników Polski z Częstochowy. Zapisy delegacji parafialnych do udziału w Ogólnodiecezjalnym Zjeździe Młodych przyjmowane są w Wydziale Duszpasterstwa Młodych Kurii Metropolitalnej w Częstochowie do 19 marca br.

3. Pielgrzymka Młodych do Archikatedry Częstochowskiej.

Jak zawsze kulminacją święta młodych będzie Pielgrzymka Młodzieży do Archikatedry Częstochowskiej w Niedzielę Palmową - 24 marca 2002 r. Już od 13.00 na placu Daszyńskiego przed kościołem św. Zygmunta zbierać się będą młodzi z całej archidiecezji. Tam też odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą i najwyższą palmę wielkanocną i rozpoczęcie liturgii Niedzieli Palmowej. Młodzi przejdą w procesji do archikatedry częstochowskiej. Po Eucharystii młodzi ze wspólnot, które przygotowują się do bierzmowania będą składać swoje prośby o udzielenie tego sakramentu na ręce metropolity częstochowskiego. Przy tej okazji młodzi otrzymają Orędzie Ojca Świętego Jana Pawła II do młodych na XVII ŚDM. Ostatnim, ważnym punktem święta młodych będzie posłanie delegacji młodzieży archidiecezji częstochowskiej na lipcowe spotkanie w Kanadzie.

Wszystkie wspólnoty młodych i ich duszpasterzy już teraz zapraszamy na diecezjalne obchody XVII Światowego Dnia Młodzieży.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2002-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

Więcej ...

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - historia zawierzenia Matce Bożej

Klementyńskie korony (replika) nałożone na Obraz Jasnogórski, 28 lipca 2017 r.

Krzysztof Świertok

Klementyńskie korony (replika) nałożone na Obraz Jasnogórski, 28 lipca 2017 r.

Kościół katolicki w Polsce 3 maja obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uroczystość ta została ustanowiona przez Kościół na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej.

Więcej ...

Niech miłość do Maryi będzie sprawdzianem polskiego ducha

2024-05-03 23:18

Karol Porwich / Niedziela

- Maryja Królowa Polski, to tytuł, którym określił Bogarodzicę 1 kwietnia 1656 r. król Jan Kazimierz podczas ślubów lwowskich, by dramatyczne wówczas losy Ojczyzny i Kościoła powierzyć jej macierzyńskiej opiece, przypomniał na rozpoczęcie wieczornej Mszy św. w intencji archidiecezji częstochowskiej o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry. Wieczorna Eucharystia pod przewodnictwem abp Wacława Depo, metropolity częstochowskiego oraz Apel Jasnogórski z udziałem Wojska Polskiego zwieńczyły uroczystości trzeciomajowe na Jasnej Górze. Towarzyszyła im szczególna modlitwa o pokój oraz w intencji Ojczyzny.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Jasna Góra

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania