Reklama

Sztuka

Festiwal Młodych - Polska Copacabana

Materiał promocyjny

Msze św. na plaży nad Wisłą, warsztaty tematyczne, koncerty i szansa wygrania samochodu – takie atrakcje czekają na uczestników Festiwalu Młodych Polska Copacabana, który w dniach 5-8 lipca organizuje Fundacja „Studnia” w Płocku. Impreza jest adresowana m.in. do osób, które nie mogą wziąć udziału w 28. Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii.

Festiwal w Płocku ma otworzyć sezon letnich festiwali na plaży nad Wisłą, ale przede wszystkim przyczynić do modlitewnego zjednoczenia z papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata, którzy w sierpniu spotkają się na słynnej, brazylijskiej Copacabanie podczas 28. Światowych Dniach Młodzieży.

Na Polską Copacabanę złożą się wspólne Msze św., katechezy, nabożeństwa, modlitwa Koronką Miłosierdzia Bożego oraz Wieczór Chwały. Będą też warsztaty tematyczne, zajęcia grupowe, panele dyskusyjne, możliwość zwiedzania miasta.

Reklama

W kolejne dni festiwalu wspólnym Eucharystiom na plaży nad Wisłą, u stóp malowniczego Wzgórza Tumskiego, przewodniczyć będą polscy biskupi: 5 lipca o godz. 18.00 – biskup siedlecki Henryk Tomasik - delegat KEP ds. duszpasterstwa młodzieży; 6 lipca o godz. 13.00 - bp Wojciech Polak, sekretarz KEP; 7 lipca o godz. 13.00 – biskup płocki Piotr Libera.

Na imprezie zagrają artyści, którzy w swojej twórczości nawiązują do chrześcijańskich motywów i wartości. Wśród nich znajdzie się koncert zespołu Raz Dwa Trzy z towarzyszeniem Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Propaganda Dei, rockowa kapela Luxtorpeda, hip-hopowa formacja Full Power Spilit, chór gospel Trzecia Godzina Dnia, orkiestra salsowa Jose Torresa, Arka Noego; będzie też noc samby. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

„Podczas niedzielnego koncertu odbędzie się finał loterii towarzyszącej festiwalowi. Może w niej wziąć udział każdy kto kupi specjalny audiobook z Ewangeliami czytanymi przez Jerzego Zelnika oraz młodzież z różnych stron diecezji i zarejestruje specjalny kupon konkursowy. Nagrodą w loterii jest samochód osobowy. Dochód ze sprzedaży płyt z Ewangeliami zostanie przeznaczony m.in. na cele misyjne w Brazylii - informują organizatorzy loterii.

Reklama

Inicjatorem zorganizowania "Rio” nad Wisłą jest Fundacja „Studnia” i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia”, za które odpowiada ks. Rafał Grzelczyk. Współorganizatorem festiwalu jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: biskup płocki Piotr Libera, ambasador Brazylii w RP Jorge Geraldo Kadri oraz prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Na festiwal można zarejestrować się na stronie www.festiwal2013.pl/rejestracja/rejestracja.html. Oficjalna strona Festiwalu Młodych, na której znajduje się szczegółowy program: www.festiwal2013.pl. Festiwal ma także swoją stronę Facebooku: www.facebook.com/PolskaCopacabana

2013-07-04 13:34

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Prymas Polski zaprasza młodych na Niedzielę Palmową on-line

Episkopat.pl

Abp Wojciech Polak zaprasza młodych z archidiecezji gnieźnieńskiej do duchowej łączności i uczestniczenia w tegorocznym święcie młodych za pośrednictwem transmisji on-line. W czasie Mszy św. Prymas zwierzy maturzystów Matce Bożej.

Więcej ...

Duda: wygrać wybory prezydenckie przy 70 proc. frekwencji to niebywała wiadomość, jestem wzruszony

2020-07-12 21:09

TVP Info

Wygrać wybory prezydenckie przy 70 proc. frekwencji, to niebywała wiadomość, jestem wzruszony; taka frekwencja wystawia piękne świadectwo naszej demokracji - mówił prezydent Andrzej Duda podczas wieczoru wyborczego w Pułtusku.

Więcej ...

Andrzej Duda: gratuluję Rafałowi Trzaskowskiemu jego wyniku

2020-07-12 21:14

PAP/Leszek Szymański

Gratuluję Rafałowi Trzaskowskiemu jego wyniku, dziękuję jego wyborcom za to, że wzięli udział w wyborach - powiedział w niedzielę po podaniu sondażowych wyników II tury wyborów Andrzej Duda.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Trzaskowski do Dudy: spotkanie to dobry pomysł,...

Wiadomości

Trzaskowski do Dudy: spotkanie to dobry pomysł,...

Duda: wygrać wybory prezydenckie przy 70 proc. frekwencji...

Wiadomości

Duda: wygrać wybory prezydenckie przy 70 proc. frekwencji...

Nierozważny Siewca?

Wiara

Nierozważny Siewca?

Jak hojny jest Bóg!

Duchowość

Jak hojny jest Bóg!

Już jest w dobrych rękach. Śp. ks. Wojciech Szlachetka

Niedziela Lubelska

Już jest w dobrych rękach. Śp. ks. Wojciech Szlachetka

To jest CUD!

Kościół

To jest CUD!

Bp Ignacy Dec: Katolik powinien głosować na kandydata...

Kościół

Bp Ignacy Dec: Katolik powinien głosować na kandydata...

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to...

Benedykt XVI

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to...