Reklama

Niedziela Łódzka

W pełni wdzięczności

2020-06-30 18:46

Marta Zgrajka

W dniach 26-27 czerwca odbyły się w parafii oo. jezuitów w Łodzi pierwsze ogólnopolskie rekolekcje on line dla dziewic konsekrowanych i kandydatek do tego stanu.

W piątek dwudniowe spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza św. sprawowana przez moderatora indywidualnych form życia konsekrowanego w archidiecezji łódzkiej – o. Grzegorza Radomiaka SJ. Następnie konferencję zatytułowaną „Droga radości” wygłosiła Wiola Biała OV, która podzieliła się swoim świadectwem życia oraz rozeznaniem i podjęciem powołania na wyłączność Chrystusowi. Całe rekolekcje transmitowane były na żywo na kanale Mocni w Duchu TV Live, gdzie uczestniczki z Polski miały możliwość dzielenia się na czacie oraz zadawania pytań. Piątkowy wieczór wypełniło radosne uwielbienie oraz ostatni już przed wakacjami – a zalecony w czasie pandemii przez Ks. Abpa Grzegorza Rysia – różaniec osób konsekrowanych.

Drugi dzień rekolekcji rozpoczęła konferencja Ingi Pozorskiej OV, która dzieliła się codzienną radością życia z Bogiem i w bliskości z Nim. Prelegentka m.in. wskazała na pułapki w utracie radości i bliskiej relacji z Bogiem. – Jaka jest na to wszystko recepta? Jaka jest odpowiedź na wszelkie nasze znaki zapytania? A mianowicie: być więcej sam na sam z Jezusem! – podała sprawdzony „przepis” Inga. Odpowiedzią na konferencję była poprowadzona dla wszystkich uczestniczek – i tych zebranych w kościele, jak i łączących się dzięki transmisji on line – medytacja ignacjańska, oparta na Liście do Filipian 4, 4-7. W kolejnej części spotkania dziewice konsekrowane i kandydatki mogły wymienić się doświadczeniem przeżywania radości i pokoju w swojej codzienności. Momentem kulminacyjnym i jednocześnie zwieńczeniem rekolekcji była konsekracja 33 letniej Karoliny Guligowskiej – kandydatki do stanu dziewic konsekrowanych archidiecezji łódzkiej. Konsekracji udzielił  arcybiskup senior Władysław Ziółek.

Reklama

Obecnie w archidiecezji jest 17 dziewic konsekrowanych.

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Łączyć miłość do Boga z miłością bliźniego

2020-07-04 06:27

ks. Paweł Kłys

Jeszcze do niedawna w bardzo wielu katolickich domach można było spotkać piękny obraz przedstawiający Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi. Wielu katolików praktykowało szczególne nabożeństwo do Dwojga Serc.

Więcej ...

Abp Ryś: człowiek jest ważniejszy niż przepisy prawne czy instytucje

2020-07-05 08:25

youtube.com/archidiecezjalodzka

Dobro osoby jest najwłaściwszym uzasadnieniem poddania się najpierw Bożym przykazaniom, a potem także wszystkim przepisom i regulacjom ustanowionym przez Kościół - napisał administrator apostolski abp Grzegorz Ryś w liście skierowanym do wiernych diecezji kaliskiej.

Więcej ...

Rada Stanowa Rycerzy Kolumba w Sandomierzu

2020-07-05 21:24

ks. Wojciech Kania

W dniach 4 i 5 lipca oficerowie bractwa rycerskiego dyskutowali nad kierunkami działań, formacją rycerzy i rozwojem tej organizacji charytatywnej, w skład której wchodzą katoliccy mężczyźni.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Ratyzbona: szczegóły uroczystości pogrzebowej  ks....

Kościół

Ratyzbona: szczegóły uroczystości pogrzebowej ks....

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to...

Benedykt XVI

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to...

Wyznanie

Wyznanie

Kościół mnie uratował

Kościół

Kościół mnie uratował

Ksiądz na wakacjach

Kościół

Ksiądz na wakacjach

Jest akt oskarżenia ws. profanacji wizerunku Matki Bożej

Jest akt oskarżenia ws. profanacji wizerunku Matki Bożej

Ipsos: Duda wygrał w dwunastu województwach, a...

Polityka

Ipsos: Duda wygrał w dwunastu województwach, a...

Jasna Góra: transmisja Mszy św. z kaplicy Matki Bożej w...

Jasna Góra

Jasna Góra: transmisja Mszy św. z kaplicy Matki Bożej w...

Niemcy: zmarł ks. Georg Ratzinger - brat Benedykta XVI

Kościół

Niemcy: zmarł ks. Georg Ratzinger - brat Benedykta XVI