Reklama

Przybliżyć się do krzyża

Msza św. i nabożeństwo w intencji chorych i cierpiących to spojrzenie w oczy Jezusowi cierpiącemu - mówił abp Stanisław Nowak metropolita częstochowski, który przewodniczył 11 lutego Mszy św. w intencji chorych w archikatedrze pw. Świętej Rodziny w Częstochowie, z racji obchodzonego w Kościele Światowego Dnia Chorych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

We Mszy św., którą z Metropolitą Częstochowskim koncelebrowali duszpasterze chorych i kapłani odpowiedzialni za dzieła miłosierdzia w archidiecezji częstochowskiej, uczestniczyli również chorzy, cierpiący i niepełnosprawni z terenu archidiecezji. Obecni byli także przedstawiciele służby zdrowia, pracownicy domów opieki społecznej, hospicjum, Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, wolontariusze i pracownicy wspólnoty Ruchu „Betel”, stowarzyszenia „Amazonki”.
W homilii abp Nowak podkreślił, że „w tajemnicy Lourdes Maryja idzie do nas ze znakiem krzyża, byśmy weszli w krzyż Chrystusa”. - Chcemy przybliżyć się do krzyża Jezusowego, do Jezusa, który w szczególny sposób jest obecny w cierpiących, chorych i jest też obecny w inny sposób w tych, którzy posługują chorym, którzy przez posługę i miłość klękają przy chorych - mówił abp Nowak. Metropolita Częstochowski przypomniał, że „z cierpienia Jezus wyprowadza dobro, odkupienie człowieka”. - Z krzyża zostało wyprowadzone zmartwychwstanie. Krzyż jest źródłem tego, co jest najważniejsze w życiu człowieka - przypomniał Metropolita Częstochowski. Jak ludzie nie będą pomagać chorym, jak będą wprowadzać eutanazję to będą odłączeni od Jezusa - kontynuował abp Nowak. - Trzeba być w służbie przy nogach ludzi. Posługa chorym to obowiązek chrześcijański - dodał. Hierarcha z racji Roku Kapłańskiego zaapelował także do kapłanów, „by szli ze zrozumieniem cierpiącego Jezusa do świata chorych, by naśladowali Jezusa, który umywa ludzkie nogi”. Metropolita Częstochowski zaapelował również o wolontariat. - Niech młodzi idą do chorych, cierpiących a wtedy lepiej zrozumieją życie. Przebudźmy się, idźmy do ludzi cierpiących, potrzebujących - wołał abp Nowak.
Na zakończenie Mszy św. wszyscy chorzy otrzymali specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, tzw. „błogosławieństwo z Lourdes”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2010-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Wrocław: skradziono figurę Chrystusa z przydrożnego dużego krzyża

2026-06-19 07:18

FB/Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła, Wrocław - Stabłowice

Figura Chrystusa Ukrzyżowanego została skradziona z przydrożnego krzyża znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Jeleniogórskiej, Stabłowickiej i Starogajowej na wrocławskim osiedlu Stabłowice. O zdarzeniu poinformowała parafia św. Andrzeja Apostoła, która zwróciła się do mieszkańców o pomoc w ustaleniu okoliczności kradzieży oraz odnalezieniu skradzionej pasyjki.

Więcej ...

Pawia: ryż dla ubogich, dar dla papieskiego jałmużnika

2026-06-19 19:14
Ryż dla ubogich

@Vatican Media

Ryż dla ubogich

Rolnicy z Pawii przekazują dwie tony ryżu na rzecz Urzędu Dobroczynności Apostolskiej. Inicjatywa ta jest hołdem dla papieża Leona XIV, który w sobotę 20 czerwca odwiedzi Pawię i Sant’Angelo

Więcej ...

106 lat temu Karol Wojtyła otrzymał sakrament chrztu św.

2026-06-20 09:10

Portret Jana Pawła II (aut. Zbigniew Kotyłło), fot. wikimedia / CC BY-SA 3.0

Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II, otrzymał sakrament chrztu świętego przy chrzcielnicy w kaplicy Świętej Rodziny w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach 20 czerwca 1920 r. „Trzeba by świętować dzień chrztu nie mniej niż dzień urodzin” – powiedział już jako papież.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Czy leczenie antykoncepcją (hormonalnie) dla katolika to...

Kościół

Czy leczenie antykoncepcją (hormonalnie) dla katolika to...

Ukraina/ Szef MSZ: zwracam Polsce Order Zasługi...

Wiadomości

Ukraina/ Szef MSZ: zwracam Polsce Order Zasługi...

Objawienia Serca Jezusowego św. Małgorzacie Marii

Kościół

Objawienia Serca Jezusowego św. Małgorzacie Marii

Prezydent: podjąłem decyzję o odebraniu Orderu Orła...

Wiadomości

Prezydent: podjąłem decyzję o odebraniu Orderu Orła...

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Kościół

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Prawda wydobyta z głębin - mroczny cień na oficjalnej...

Felietony

Prawda wydobyta z głębin - mroczny cień na oficjalnej...

Tajna akcja wydobycia z Wisły zwłok ks. Popiełuszki

Historia

Tajna akcja wydobycia z Wisły zwłok ks. Popiełuszki

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

W diecezjach

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

Ogłoszono zmiany personalne w archidiecezji lubelskiej 2026

Kościół

Ogłoszono zmiany personalne w archidiecezji lubelskiej 2026