Reklama

„Cała Polska chroni dzieci”

Pod takim hasłem Fundacja Mama i Tata zbiera podpisy przeciwko zmianom w prawie, które umożliwiłyby zawieranie związków małżeńskich osobom tej samej płci oraz adoptowanie przez nie dzieci

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już za niecały miesiąc - 17 lipca - ulicami Warszawy ma przejść europejska parada mniejszości seksualnych. - Naszym zdaniem, celem tej parady jest m.in. propagowanie legalizacji związków osób tej samej płci. A doświadczenia z krajów zachodnich pokazują, że jest to pierwszy etap na drodze do adopcji dzieci przez pary homoseksualne - mówi „Niedzieli” Paweł Woliński z zarządu Fundacji Tata i Mama. - Nie zgadzamy się na takie rozwiązania. Dlatego przygotowaliśmy list otwarty i zbieramy pod nim podpisy.
Na początku akcji podpisy zbierano na ulicach Warszawy, teraz tylko w internecie. Po sześciu dniach pod listem-apelem podpisało się ponad 20 tys. osób. Wśród sygnatariuszy są m.in. aktorzy: Mirosław Baka, Katarzyna Jamróz, Ireneusz Krosny; muzycy: Przemysław Gintrowski, Janusz „Yanina” Iwański, Adam Nowak, Marek Jackowski, a także kilkudziesięciu naukowców, wśród nich: psycholog prof. UW dr hab. Aleksandra Korwin-Szymanowska, socjolog dr Barbara Fedyszak-Radziejowska i psychiatra dr Wanda Półtawska.
W apelu możemy przeczytać: „...W życiu większości z nas - bez względu na światopogląd - najważniejsza jest rodzina i dobro dzieci. To im staramy się przekazać to, co najcenniejsze. Dlatego niepokój i sprzeciw budzi wszystko, co może mieć negatywny wpływ na ich psychikę i wychowanie. Akceptujemy prawo dorosłego człowieka do wyboru swojej życiowej drogi. Uważamy jednak, że nie składa się na nie niczym nieograniczone prawo do posiadania i wychowywania dzieci. Granicą jest w tym wypadku dobro dziecka i prawo do wychowania w rodzinie naturalnej czy adopcyjnej, ale zawsze tworzonej przez mamę i tatę. (...) Przyznanie parom homoseksualnym przywileju wychowywania dzieci uzasadnionego wyłącznie chęcią jego posiadania odbywa się zawsze kosztem prawa dzieci do wychowania w rodzinie i uprzedmiotawia je. Nie chcemy takich zmian”.
Na koniec listu jego autorzy apelują do polskich władz i elit politycznych o dołożenie wszelkich starań, aby w Polsce nie doszło do zmian prawnych zezwalających na legalizację „małżeństw” homoseksualnych oraz adopcje dzieci przez pary homoseksualne. Zwracają się także do firm i organizacji, aby nie wspierały finansowo homoseksualnego lobby.
Każdy, kto chce poprzeć inicjatywę Fundacji Mama i Tata, może to zrobić na stronie internetowej: www.mamaitata.org.pl.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2010-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Nowenna za młodzież do św. Carlo Acutisa

/diecezja.waw.pl/peregrynacja

Nowenna do odmawiania pomiędzy 3 a 11 października (przed wspomnieniem św. Carlo Acutisa) lub w dowolnym terminie.

Więcej ...

Panie, daj nam wiarę żywą

2025-09-30 11:27

Niedziela Ogólnopolska 40/2025, str. 22

adobe Stock

Więcej ...

Tak dla życia, tak dla rodziny!

2025-10-05 20:47
Marsz przeszedł przez centrum Wrocławiu.

Magdalena Lewandowska

Marsz przeszedł przez centrum Wrocławiu.

Kilkaset osób wzięło udział we Wrocławiu w Marszu dla życia i rodziny, w tym roku pod hasłem „Przyszłość dzieci w naszych rękach”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Komunikat ws. medialnych wystąpień o. Wojciecha...

Kościół

Komunikat ws. medialnych wystąpień o. Wojciecha...

Nowenna za młodzież do św. Carlo Acutisa

Wiara

Nowenna za młodzież do św. Carlo Acutisa

Każdy, kto sobie tego życzy, może przyjąć Komunię...

Wiara

Każdy, kto sobie tego życzy, może przyjąć Komunię...

Ile można spóźnić się do kościoła?

Wiara

Ile można spóźnić się do kościoła?

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Wiara

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Co najmniej 36 osób zginęło, a 200 zostało rannych w...

Wiadomości

Co najmniej 36 osób zginęło, a 200 zostało rannych w...

Święci Archaniołowie – Michał, Rafał i Gabriel

Święta i uroczystości

Święci Archaniołowie – Michał, Rafał i Gabriel

Czy jesteśmy gotowi przyznać, że jesteśmy nieużyteczni?

Wiara

Czy jesteśmy gotowi przyznać, że jesteśmy nieużyteczni?