Reklama

Spotkanie rodzinne w Domanowie

Na zakończenie roku szkolnego 2009/2010 dzięki inicjatywie ks. kan. Walentego Wojtkowskiego, proboszcza parafii pw. św. Doroty w Domanowie, i przy współpracy dyrekcji i grona pedagogicznego SP w Domanowie zorganizowano festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki. Impreza ta realizowana była w ramach projektu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”, którego ogólnopolskim organizatorem jest Stowarzyszenie Parafiada w Warszawie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Zbawiciela w Domanowie zainaugurowała to lokalne przedsięwzięcie. Była także momentem duchowej łączności zarówno z rodzinami, jak i bliskimi tragicznego lotu prezydenckiego samolotu, w którym zginął m.in. inicjator i założyciel Stowarzyszenia Parafiada - o. Józef Joniec. Festyn był też podsumowaniem projektu „Nauka nie gryzie, wiedza procentuje”. Na festyn mieszkańcy parafii przybyli całymi rodzinami. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Franciszek Iwańczuk, który serdecznie powitał zaproszonych gości, wszystkich mieszkańców parafii oraz dzieci ze SP w Świrydach, Mniu i Domanowie. Następnie zabrał głos ks. Walenty Wojtkowski, który zapoznał zgromadzonych z rolą i celem festynu, złożył życzenia mamom i dzieciom z okazji ich święta, a wszystkim życzył udanej zabawy. Dyrektor Jolanta Kłosowska przedstawiła harmonogram uroczystości. Uczniowie koła teatralnego przygotowali swoim mamom montaż poetycko-muzyczny i inscenizację pt. „Przygody Helenki”. Ciepłe serdeczne słowa życzeń i dedykowane wiersze oraz piosenki wzruszyły niejedną mamę. Dzieci wręczyły mamom kwiaty, własnoręcznie wykonane laurki oraz przygotowane niespodzianki. W przerwie między montażem poetyckim a inscenizacją wystąpił zespół „Red Stars” z nowym układem tanecznym. „Przygody Helenki” przeniosły widzów w krainę bajki. Jak każda bajka, ta także uczyła szacunku i posłuszeństwa wobec rodziców, pomocy potrzebującym i sprzeciwiała się złu. Mali aktorzy zagrali na tle scenerii wnętrza izb i lasu, w pomysłowo wykonanych strojach i z trafnie dobranymi rekwizytami.
Po części artystycznej rozpoczęły się gry, zabawy i rozgrywki sportowe. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w różnych konkursach, które kończyły się nagrodami. Panie nauczycielki zorganizowały bardzo ciekawe, niepowtarzalne gry i zabawy sprawnościowe, np. taniec na gazecie, noszenie piłeczki na paletce, skoki na piłce itp. Atrakcją było „wesołe miasteczko”, gdzie dzieci mogły pozjeżdżać na zjeżdżalni, powirować na karuzeli itp. Każdy mógł spróbować szczęścia w loterii fantowej, zorganizowanej przez Caritas. Każdy los był pełny. Niektórym szczęście dopisało - wylosowali drogie, atrakcyjne przedmioty lub książki.
Ciekawe były zorganizowane wystawy prac kółek zainteresowań z programu „Nauka nie gryzie, wiedza procentuje”. Klub matematyków z Domanowa przedstawił m.in. matematyczne wyszywanki - kąty proste i ostre wyszyte za pomocą igły i nici. Koło historyczne zaprezentowało fotogazetkę ze zdjęciami zabytkowych obiektów okolicznych miejscowości. Koło rękodzieła artystycznego przedstawiło na wystawce rysunki wykonane techniką origami, papierowe wycinanki, bibułowe kwiaty, gliniane figurki, zwierzęta z kamieni, sylwetki psów wyklejane włóczką i rysunki pastelami. Dużym zainteresowaniem, szczególnie dziewczynek kl. 0-IV, cieszyło się stoisko „uroda”, gdzie pani malowała twarze, robiła niepowtarzalne tatuaże.
Nie zabrakło rozrywek w ping-ponga oraz rodzinnych rywalizacji w piłkę nożną - synowie kontra ojcowie i w siatkę - dziewczynki kontra mamy. Przeprowadzone zostały rodzinny konkurs plastyczny pt. „Największe marzenie mojego dziecka” oraz „Najpiękniejsza laurka dla mamy”.
Ponadto każdy mógł posilić się kiełbaską z grilla i bigosem, które przygotowały panie kucharki ze szkolnej stołówki. Dzieci oblegały stoisko z watą, lodami i słodyczami.
Przygrywali „Zespół Ostrowski” z Brańska oraz Zbigniew Derewońko z synami, grający na gitarze, który pieśniami patriotycznymi poruszył serca słuchaczy.
Festyn zakończył się ok. godz. 21 odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Proboszcz ks. Wojtkowski podziękował Bogu za dar pogody, szczęśliwy przebieg spotkania, wspólne przebywanie oraz pomoc w organizacji i przebiegu uroczystości.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2010-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

Więcej ...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Karol Porwich/Niedziela

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2024 roku.

Więcej ...

Watykan: papież będzie przewodniczył procesji Bożego Ciała na tradycyjnej trasie

2024-05-04 12:54

Grzegorz Gałązka

2 czerwca b.r. w niedzielą po uroczystości Bożego Ciała Ojciec Święty będzie o godzinie 17.00 przewodniczył Mszy św. w bazylice św. Jana na Lateranie, a następnie procesja przejdzie do bazyliki Santa Maria Maggiore, zaś Ojciec Święty udzieli tam błogosławieństwa eucharystycznego - poinformowało Biuro Papieskich Ceremonii Liturgicznych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Biskup nominat Krzysztof Nykiel: pragnę z ojcowskim sercem...

Kościół

Biskup nominat Krzysztof Nykiel: pragnę z ojcowskim sercem...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

Wiara

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...