Niedziela Wrocławska

Mistrzostwa Polski Księży MTB

2020-09-14 23:02

Facebook GMINA Ziębice

Po biegowych mistrzostwach Polski nadszedł czas na zmagania polskich duchownych w MTB. Zwycięzcą został ks. Maciej Szeszko, salwatorianin z Trzebnicy, opiekun Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

Na starcie wyścigu stanęło więcej duchownych niż dzień wcześniej. Do mety dotarło 4 księży i jeden kleryk. Pozostali nie mieli tyle szczęścia i w wyniku defektów musieli zejść z trasy.

Najlepszy wśród księży okazał się ks. Maciej Szeszko, który pokonał trasę 10 km z czasem 1:27:11.

Drugi na mecie był o. Marek Gubernat, misjonarz Świętej Rodziny. Najniższe miejsce na podium przypadło organizatorowi mistrzostw, ks. Krzysztofowi Deji.

Wśród kleryków Mistrzem Polski został Marcin Koczan.