Reklama

Przy wspólnym stole

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W okresie przedświątecznym abp Władysław Ziółek, metropolita łódzki, uczestniczył w spotkaniu opłatkowym pracowników Zakładów Mięsnych Pamso S.A., które odbyło się w restauracji „Jubilatka” w Pabianicach. Wraz z Metropolitą łódzkim przybyli: kapelan Księdza Arcybiskupa - ks. prał. Bartłomiej Rurarz, dziekan dekanatu pabianickiego, proboszcz i kustosz sanktuarium św. Maksymiliana - ks. prał. Ryszard Olszewski, proboszcz pabianickiej parafii pw. św. Mateusza - ks. prał. Jan Szuba, ks. kan. dr Jarosław Pater i ks. kan. Grzegorz Michalski, duszpasterz ludzi pracy. Gości oraz pozostałych uczestników spotkania przywitał prezes Zarządu Spółki Joachim Nowak.
Dla pracowników firmy, którzy zasiedli przy wspólnym stole, pokrzepiające były słowa Prezesa, że „Pamso” to nie tylko miejsce, gdzie gromadzi się załoga zakładów, ale przede wszystkim wspólnota celów i trosk. To łączy załogę w codziennym wysiłku budowania a poczucie, że jest ona jedną wspólnotą, którą można nazwać pracowniczą rodziną, dodaje sił do rzetelnej pracy.
W słowie skierowanym do uczestników spotkania abp Władysław Ziółek nawiązał do encykliki „Laborem exercens” Jana Pawła II. Ksiądz Arcybiskup zwrócił uwagę, iż Ojciec Święty podkreśla, że praca ludzka stanowi klucz do całej kwestii społecznej, jeżeli staramy się ją widzieć naprawdę pod kątem dobra człowieka. Praca stanowi podstawę kształtowania życia rodzinnego, które jest naturalnym prawem i powołaniem człowieka. Te dwa kręgi wartości - jeden związany z pracą, drugi wynikający z rodzinnego charakteru życia ludzkiego - muszą łączyć się z sobą prawidłowo i wzajemnie się przenikać. Praca i pracowitość warunkują także cały proces wychowania w rodzinie właśnie z tej racji, że każdy „staje się człowiekiem” m. in. przez pracę. Pasterz Kościoła łódzkiego życzył zgromadzonym dobrego zdrowia, pomyślności w życiu osobistym, a nade wszystko Bożej opieki.
Po wystąpieniu Metropolity łódzkiego nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem oraz składanie życzeń indywidualnych. Rodzinny, przeniknięty wzajemną życzliwością nastrój podkreślała pięknie przybrana choinka i rozbrzmiewające kolędy.
Zakłady Mięsne „Pamso” S.A. w Pabianicach zatrudniają ponad sześćset osób. Wszystkie wyroby produkowane przez firmę oparte są na tradycyjnych, staropolskich recepturach. Na szczególne wyróżnienie zasługuje linia produkująca wyroby pod nazwą „Wiejskie smaki”. ZM „Pamso” są liderem na łódzkim rynku jeśli chodzi o sprzedaż wyrobów wędliniarskich.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2011-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Bp Kiciński w Liście na Dzień Życia Konsekrowanego: Potrzeba nam przewodników na drodze wiary

2026-01-19 09:36

Karolina Krasowska

Potrzeba nam przewodników na drodze wiary, którzy będą wskazywali na Boga i ślady Jego obecności w codzienności naszego życia – wskazuje bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji KEP ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, w Liście na Dzień Życia Konsekrowanego, który będziemy obchodzić 2 lutego.

Więcej ...

Hiszpania/Pasażerowie po wypadku kolejowym: to był horror, jakby trzęsienie ziemi

2026-01-19 19:15

PAP/EPA

Przerażeni pasażerowie dwóch pociągów, które wykoleiły się w niedzielę w południowej Hiszpanii, opowiedzieli hiszpańskim mediom o swoich przeżyciach, porównując je do horroru. Ci, którzy wyszli cało lub z lekkimi obrażeniami z jednej z największych katastrof kolejowych w historii Hiszpanii, mówili o wygraniu losu na loterii.

Więcej ...

Kondolencje Leona XIV po katastrofie kolejowej w Hiszpanii

2026-01-19 15:14
Papież Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV

Leon XIV z głębokim smutkiem przyjął wiadomość o katastrofie kolejowej w Adamuz w Hiszpanii, który spowodował liczne ofiary i dużą liczbę rannych. Papież modli się za zmarłych i przekazuje wyrazy bliskości rodzinom ofiar, wraz z życzeniami pocieszenia oraz życzeniem szybkiego powrotu do zdrowia dla rannych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Prokurator Witkowski: Ks. Popiełuszko umarł w bunkrze w...

Kościół

Prokurator Witkowski: Ks. Popiełuszko umarł w bunkrze w...

Co dalej w sprawie ks. Teodora?

Niedziela Wrocławska

Co dalej w sprawie ks. Teodora?

Poznań: dominikanki proszą o pomoc po pożarze kaplicy...

Kościół

Poznań: dominikanki proszą o pomoc po pożarze kaplicy...

Bliskość z Nim porządkuje pobożność i uczy wolności...

Wiara

Bliskość z Nim porządkuje pobożność i uczy wolności...

To nie był pierwszy raz. Świadectwo uczniów z Kielna

Kościół

To nie był pierwszy raz. Świadectwo uczniów z Kielna

Komunikat kurii diecezji radomskiej w sprawie kapłana...

Kościół

Komunikat kurii diecezji radomskiej w sprawie kapłana...

Radom: Ksiądz oskarżony o molestowanie seksualne...

Wiadomości

Radom: Ksiądz oskarżony o molestowanie seksualne...

Komunikat diecezji włocławskiej w związku z...

Kościół

Komunikat diecezji włocławskiej w związku z...

Kompromitacja Europy na Grenlandii

Wiadomości

Kompromitacja Europy na Grenlandii