Reklama

Konkurs „Jan Paweł II w Legnicy”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W związku ze zbliżającą się beatyfikacją sługi Bożego Jana Pawła II warto zaznaczyć i przypomnieć, że Osobę nowego błogosławionego gościliśmy także na naszej legnickiej ziemi. Jan Paweł II przybył do diecezji legnickiej na zaproszenie pierwszego biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka w dniu 2 VI 1997 r. Spotkanie z ponad 300-tysięczną rzeszą pielgrzymów odbyło się na legnickim lotnisku. Podczas tej Mszy św. Ojciec Święty poświęcił i włożył korony na obraz Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa, który jest najstarszym obrazem Maryjnym w Polsce, oraz wygłosił homilię wpisującą się w tak ważne dla Jana Pawła II nauczanie społeczne. Odwiedził także legnicką katedrę.
W nawiązaniu do tych historycznych wydarzeń, edycja legnicka „Niedzieli” wraz z Wydziałem Duszpasterskim Legnickiej Kurii Biskupiej, pragnąc je przypomnieć, ogłasza konkurs „Jan Paweł II w Legnicy” w III kategoriach: plastycznej, literackiej i quzie ze znajomości papieskiej homilii.

Kategoria I - konkurs plastyczny

1. Dla dzieci do III kl. Szkoły Podstawowej; pt. „Jak wyobrażasz sobie spotkanie z Janem Pawłem II w twojej miejscowości”. Technika prac plastycznych dowolna.
2. Dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej: pt. „Zapytaj mamy, zapytaj taty, jak zapamiętali swoje spotkanie z Janem Pawłem II w Legnicy”. Oczywiście mogą to być i inni członkowie rodziny, którzy brali udział w tym spotkaniu. Technika wykonania prac plastycznych dowolna.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kategoria II - konkurs literacki

Tytuł konkursu: „Moje wspomnienia ze spotkania z Janem Pawłem II w Legnicy”.
Może w nim wziąć udział każdy, kto wziął udział w spotkaniu z Papieżem w dniu 2 czerwca 1997 r. i pragnąłby podzielić się swoimi wspomnieniami.
Wymogi tych prac stawiane przez organizatorów:
A - treść pracy do 3 stron formatu A4
B - prace napisane na maszynie lub komputerze, czcionką „Times Roman”, wielkość czcionki 13 punktów, interlinia (odstęp między wierszami) 1,5 wiersza (rękopisy nie będą przyjmowane)
Prace w tych dwóch kategoriach, prosimy o nadsyłanie, lub przekazanie do dnia 16 IV 2011 r. (decyduje data stempla pocztowego) do redakcji w Legnicy pod adresem: „Niedziela Legnicka”, ul. Jana Pawła II nr 1, 59-220 Legnica (siedziba w Legnickiej Kurii Biskupiej).
Organizator zastrzega sobie możliwość wykorzystania do publikacji i prezentacji przesłanych na konkurs prac.

Kategoria III - quiz ze znajomości papieskiej homilii wygłoszonej w dniu 2 VI 1997 r. w Legnicy

Uczestnikiem w tej kategorii może być każdy, kto odpowie poprawnie na 25 pytań umieszczonych w kolejnych numerach „Niedzieli” z dnia 3 IV, 10 IV, 17 IV, 24 IV i 1 V 2011 r., oraz zbierze 5 kuponów konkursowych publikowanych wraz z zestawem pytań.
Odpowiedzi na zamieszczone pytania, wraz z oryginalnymi kuponami konkursowymi, należy przesłać pod adresem: „Niedziela Legnicka”, ul. Jana Pawła II nr 1, 59-220 Legnica do 5 V 2011 r. (decyduje data stempla pocztowego).
Wcześniej, w wydaniach marcowych „Niedzieli”, zostanie udostępniony w częściach tekst papieskiej homilii.
Wszystkie przesyłane prace powinny zawierać dane teleadresowe uczestników.
Laureaci w poszczególnych kategoriach zostaną zaproszeni w dniu 16 V (poniedziałek) na godz. 18.00 do Krzeszowa, do udziału we Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację Jana Pawła II, podczas której nastąpi wręczenie nagród.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach.

Podziel się:

Oceń:

2011-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych?

2024-05-02 07:20

Adobe Stock

W związku z przypadającą w piątek, 3 maja, w Kościele katolickim uroczystością Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki kraju, katolików nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Mimo uroczystości wierni nie są zobowiązani do udziału we Mszy świętej.

Więcej ...

Jasna Góra: „Perły od królów, złoto od rycerzy” - królewskie atrybuty Patronki Polski

2024-05-02 09:59

Karol Porwich/Niedziela

„Perły od królów, złoto od rycerzy”, tysiące brylantów i innych kamieni szlachetnych, a nawet meteoryty znalezione w różnych częściach świata czy ślubne obrączki, w tym ta wyrzucona z transportu do Auschwitz, to od wieków darami wyrażany hołd, Tej, która w naszej Ojczyźnie sławiona jest jako Królowa Polski i Polaków. Już w XV w. Jan Długosz nazwał Matkę Chrystusa czczoną w jasnogórskim obrazie cudami słynącym „najdostojniejszą Królową świata i naszą”. Wizerunek Jasnogórskiej Bogurodzicy od początku powstania częstochowskiego klasztoru uznany za niezwykły, otoczony został powszechnym kultem przez wiernych, ale i przez polskich królów. Wyrazem tego były także korony i niezwykłe szaty nakładane na obraz.

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

2024-05-02 20:32

Mat.prasowy

Dlaczego Maryja jest Królową Polski? Kto to w ogóle wymyślił? Co to właściwie oznacza dla współczesnych Polaków i czy faktycznie jest to sprawa wyłącznie religijna? Zapraszamy na trzeci odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski przybliża fascynujące początki królowania Maryi w naszej Ojczyźnie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...