Reklama

Lewica - ciągle to samo: komuno, wróć!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Od pewnego czasu widać wzmożoną działalność częstochowskiej lewicy przeciwko Kościołowi. Atakowano prezydenta Tadeusza Wronę, głównie za to, że rzekomo bardzo ściśle współpracuje z Kościołem, a zaniedbuje sprawy miasta. Zorganizowano ogromną kampanię pomówień i nienawiści na łamach rozdawanego za darmo czasopisma. Mieszkańcy poddali się tym sugestiom i wybory samorządowe w Częstochowie wygrała właśnie formacja lewicowa.
Ostatnio uchwałą Rady Miasta rozszerzono strefę płatnego parkowania i wprowadzono opłaty parkingowe (także w soboty) w otoczeniu Jasnej Góry. Wcześniej proponowano kompromitujący Częstochowę absurdalny podatek w wysokości 4 zł od każdego pielgrzyma.
W tych dniach ukazały się w codziennej prasie dwa teksty: wypowiedź radnego SLD oraz list otwarty nauczycielki z IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza.
Radny sformułował interpelację, w której napisał: „Proszę o zaprzestanie puszczania katolickich modlitw przez radiowęzeł przy al. Najświętszej Maryi Panny. Jest to indoktrynacja, która nie powinna mieć miejsca w tak dużym mieście”. Dalej argumentował, że w Częstochowie mieszkają wyznawcy innych religii, a także ludzie niewierzący, którzy przez zbyt głośne modlitwy i śpiewy są przymuszeni do ich słuchania. Uważa, że lepiej byłoby puszczać muzykę poważną lub nawet dobrą rozrywkową. Takie postawienie problemu przypomina sytuację z lat stalinowskich, kiedy to rządzący Polską i także w Częstochowie prześladowali katolików, ludzi wierzących. Pamiętamy, czym „zasłużyli się” dla kraju i dla naszego miasta! Na szczęście przyszedł polski Papież, powstała „Solidarność” i komunizm został pokonany, ale jak widać - niezupełnie. U wielu pozostała komunistyczna dusza, która objawia się niechęcią, a w skrajnych przypadkach nienawiścią - do Kościoła i ogólnie do religii.
Pani nauczycielce z Liceum Sienkiewicza chciałbym powiedzieć, że budynki szkolne były kiedyś klasztorem. Został on ofiarowany państwu polskiemu, a w zamian Kościół otrzymał plac przy al. Najświętszej Maryi Panny 64, gdzie obecnie znajduje się hotel Mercure „Patria”. Komunista Gomułka w swojej nienawiści do Kościoła doprowadził do tego, że plac w tym miejscu został zabrany Kościołowi. Dzisiaj Kościół nie ma ani budynku, w którym mieści się liceum, ani placu, na którym kiedyś miała być budowana kuria diecezjalna.
Oczywiście, są różne ciekawe historie dotyczące tego placu, ale można byłoby dzisiaj pokusić się o pytanie: czy w tym byłym klasztorze nie można obecnie się modlić lub usłyszeć głosu modlitwy z ulicy? To wielki ból Kościoła częstochowskiego, który doczekał się takich zdań, że niecodzienne (kilkukrotnie w ciągu 365 dni w roku) odgłosy wiary, religii, modlitwy kojarzą niektórzy ludzie z hałasem. Dobrze byłoby, żeby nauczyciel szkoły średniej wiedział, że nie wolno w taki sposób traktować religii katolickiej i jej wyznawców, którzy stanowią ogromną większość w naszym mieście.
Chciałbym zaprosić autorów obu wypowiedzi - którym przeszkadza modlitwa z Jasnej Góry - do Jerozolimy. Tam nikogo nie przeraża ani nikomu nie przeszkadza pięciokrotna w ciągu dnia przez cały rok modlitwa muezina z wieży minaretu (pierwsza modlitwa jest bardzo wcześnie rano o wschodzie słońca). Słyszane są te wezwania do modlitwy i same modlitwy w całym mieście, większym ponad cztery razy od Częstochowy. Nie przeszkadzają również inne działania religijne podejmowane przez islam w świeckim kraju, jakim jest Izrael. Zapraszam przedstawicieli SLD do Jerozolimy, żeby zobaczyli, jak ludzie wyrażają swoje życie religijne i nikt nie nazywa tego hałasem czy indoktrynacją.
Byłoby dobrze, gdyby polscy katolicy i częstochowianie zauważyli, jak mocno lewica wprowadza zwyczaje postkomunistyczne, ile niechęci i złego nastawienia można obserwować w poczynaniach obecnych władz w mieście. Dlatego zechciejmy zastanowić się, co można zrobić, żeby w kraju, w którym większość stanowią ludzie ochrzczeni, katolicy, był normalny porządek, a nie ten, który kiedyś był wprowadzany przy pomocy bagnetów sowieckich
Modlitwa jest odniesieniem człowieka do Boga. To ważne przypomnienie chcemy przedłożyć tym, którzy chcą odsunąć, niejako odrzucić praktyki religijne z życia publicznego i społecznego.

Reklama

* * *

Bazylika Archikatedralna Świętej Rodziny
Niedziela: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00
Dni powszednie: 7.00, 18.00

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Kościół pw. św. Zygmunta
Niedziela: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00
Dni powszednie: 6.30, 7.15, 18.00

Kościół pw. św. Jakuba Apostoła
Niedziela: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.00, 13.00, 18.30
Dni powszednie: 7.30, 18.30

Kościół rektoracki pw. Najświętszego Imienia Maryi
Niedziela: 10.00, 12.00, 19.15
Dni powszednie: 7.15, 12.00. 18.00

Podziel się:

Oceń:

2011-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone i sprofanowne konsekrowane hostie

2024-05-02 12:47

Karol Porwich

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu-Szombierkach doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu. Policja przekazała w czwartek, że poszukuje sprawców kradzieży z włamaniem.

Więcej ...

Bolesna Królowa Polski. 174. rocznica objawień Matki Bożej Licheńskiej

2024-04-30 20:50

Sanktuarium M.B. w Licheniu

Mijały niespokojne lata. Nadszedł rok 1850. W pobliżu obrazu zawieszonego na sośnie zwykł wypasać powierzone sobie stado pasterz Mikołaj Sikatka. Temu właśnie człowiekowi objawiła się trzykrotnie Matka Boża ze znanego mu grąblińskiego wizerunku.

Więcej ...

Rada Stała KEP: o standardach ochrony osób małoletnich i bezbronnych w placówkach prowadzonych przez podmioty kościelne w kontekście tzw. ustawy Kamilka

2024-05-02 17:45
Spotkanie Rady Stałej KEP na Jasnej Górze

BPJG

Spotkanie Rady Stałej KEP na Jasnej Górze

- Kościół jest przygotowany do wprowadzenia standardów ochrony małoletnich związanych z tzw. ustawą Kamilka - powiedział o. Adam Żak. Koordynator KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży oraz dyrektor Centrum Ochrony Dziecka przedstawił podczas dzisiejszych obrad Rady Stałej KEP na Jasnej Górze aktualny stan przygotowania standardów ochrony małoletnich i osób bezbronnych w placówkach prowadzonych przez Kościół katolicki w Polsce.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone i...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone i...

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst

Wiara

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst