Reklama

Niedziela Kielecka

Kielce: sytuacja podopiecznych Caritas kieleckiej objętych opieką całodobową – względnie stabilna

Caritas

Stan zachorowań na COVID-19 w ośrodkach Caritas kieleckiej, oferujących podopiecznym opiekę całodobową, utrzymuje się na poziomie średniej krajowej – uważa ks. dr Stanisław Słowik, dyrektor Caritas kieleckiej. Chodzi o ok. 700 osób.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ubiegłym tygodniu szczególnie trudna była sytuacja w Hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty z powodu niedoborów personelu medycznego i niemożności obsadzenia dyżurów, ale obecnie sytuacja się unormowała. Hospicjum pozostaje nadal zamknięte dla osób z zewnątrz i dla wolontariuszy.

Wyskoki stan zachorowań wykazywał Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie, gdy na początku października odnotowano 24 przypadki zakażenia koronawirusem. Zakażenia dotyczyły 20 mieszkańców lokali aktywizujących i osób, które przebywały na turnusach w oddziale szpitalnym oraz czterech pracowników. O tym fakcie poinformował Radio Kielce dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie, ks. Łukasz Zygmunt. Ten stan uległ zmniejszeniu. - Z mojej wiedzy wynika, że kilka dni temu dwie-trzy osoby z piekoszowskiego domu trafiły do szpitala – mówi ks. dyrektor Słowik.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Trudna sytuacja, związana także z brakami personelu, była od połowy października w miechowskim Hospicjum im. bł. s. Bernardyny Jabłońskiej, prowadzonym przez albertynki.

Placówka poinformowała na swojej stronie facebookowej, że boryka się z brakami kadrowymi. - Pilnie potrzebujemy wolontariuszy do pielęgnacji chorych na kilka dni – napisała kierująca hospicjum s. Benedykta. – Obecnie Miechów się stabilizuje – mówi ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas kieleckiej.

Podziel się:

Oceń:

2020-10-22 10:08

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kielce: wielka modlitwa różańcowa równolegle z marszem równości

Archiwum

W sobotę 13 lipca stowarzyszenia i wspólnoty katolickie organizują wielką modlitwę różańcową, która odbędzie się równolegle do marszu równości zaplanowanego w tym dniu. Sąd Okręgowy w Kielcach uchylił decyzję prezydenta Kielc Bogdana Wenty o nie dopuszczeniu do marszu.

Więcej ...

Watykan: Mewa na dachu Kaplicy Sykstyńskiej "królową" mediów społecznościowych

2025-05-07 22:16

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Mewa siedząca długo na dachu Kaplicy Sykstyńskiej koło komina stała się w środę "królową" mediów społecznościowych. Obraz komina wraz z czuwającym przy nim pokaźnej wielkości ptakiem transmitowały przez ponad trzy godziny media na całym świecie dzięki zainstalowanej tam watykańskiej kamerze.

Więcej ...

Jak rząd Tuska manipuluje w sprawie migracji

2025-05-08 14:53

Archiwum

Skrajnie szkodliwy dla Polski Pakt Migracyjny wejdzie życie już 1 lipca 2026 r. W tej kluczowej dla bezpieczeństwa Polski sprawie Donald Tusk i jego ekipa zwodzi, kluczy i manipuluje licząc, że do wyborów prezydenckich uda się odwlec brutalną prawdę - że nie zrobiono w praktyce nic, żeby go zablokować.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zabójstwo na Uniwersytecie Warszawskim: nie żyje...

Wiadomości

Zabójstwo na Uniwersytecie Warszawskim: nie żyje...

Czarny dym nad Watykanem!

Kościół

Czarny dym nad Watykanem!

Watykan: oczekiwanie na wynik pierwszego głosowania...

Kościół

Watykan: oczekiwanie na wynik pierwszego głosowania...

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kard. Gerhard Müller: Wydarzenia w Polsce wołają o...

Kościół

Kard. Gerhard Müller: Wydarzenia w Polsce wołają o...

Siedmiu braci z zakonu kapucynów zginęło w wypadku

Wiadomości

Siedmiu braci z zakonu kapucynów zginęło w wypadku

Profanacja i oburzenie! Michał Szpak naśladuje...

Wiadomości

Profanacja i oburzenie! Michał Szpak naśladuje...