Reklama

Polska

Rodzinna modlitwa o pokój

2013-09-09 11:15

Cegielska Katarzyna

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

- Jeden jest Kościół. Dziś modlimy się o pokój w Syrii. Tam też jest Kościół, tam są ludzie, którzy cierpią. Grozi im straszna wojna, to oni będą ginąć, a nie rządzący, którzy ten konflikt wywołują - mówił ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja podczas sobotniego „dziękczynienia w Rodzinie”, jakie odbyło się w sobotę na terenie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Na rodzinny festyn przyjechała Rodzina Radia Maryja z wielu miejsc w Polsce, m.in. Tarnowa, Pabianic, Olsztyna, Łodzi, Bydgoszczy. Nie zabrakło uczestników z Torunia, którzy przybyli na wspólną modlitwę i zabawę całymi rodzinami. W tym roku dziękczynienie było szczególne - za 10 lat istnienia Telewizji Trwam i postępy w budowie świątyni - wotum wdzięczności za Jana Pawła II. Ale w centrum spotkania stała także modlitwa o pokój w Syrii. Uczelniana kaplica stale była pełna adorujących Najświętszy Sakrament. Modlitwa płynęła także ze sceny.
Z miejsca, gdzie odbywało się świętowanie, widać było wznoszącą się świątynię Maryi Gwiazdy Ewangelizacji i błogosławionego Jana Pawła II. W czwartek i piątek poprzedzające dziękczynienie zostało zamontowanych 16 przęseł stanowiących trzon kopuły. Pięknie prezentowały się one w słońcu, jakie tego dnia dopisało na toruńskim niebie. Wielu podchodziło bliżej na specjalnie przygotowane miejsce widokowe, by podziwiać postępy budowy i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Reklama

Z kulturą za pan brat

W czasie festynu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci szalały w bawigrodzie, gdzie mogły skorzystać z trampolin, zjeżdżalni, zajęć z malowania twarzy, o co zadbał SKOK Stefczyka. Dorośli mieli do dyspozycji wiele stoisk z ekologiczną żywnością i wyrobami regionalnymi. Na parkingu WSKSiM czynne było miasteczko zdrowia, gdzie można było zmierzyć ciśnienie, poziomu cukru we krwi, a także skonsultować się z kardiologiem, diabetologiem. Panie miały okazję skorzystać z badań mammograficznych. Podczas świętowania w Rodzinie podjętych zostało wiele wartościowych akcji jak zbieranie podpisów pod europejską inicjatywą w obronie życia ludzkiego „Jeden z nas”, sprzedaż oranżady na budowę pomnika rotmistrza Pileckiego w Toruniu. Stoisko księgarskie Fundacji Nasza Przyszłość odwiedził Filip Frąckowiak, syn tragicznie zmarłego przed rokiem prof. Józefa Szaniawskiego, który podpisywał książki z felietonami ojca. Organizatorzy zadbali także o kulturę. Przed liczną widownią zaprezentowali się znani z Telewizji Trwam i lubiani artyści, Arisa Vinci, Maciej Wróblewski, Damian Holecki, Romuald Spychalski i Anna Jurczyńska, Krystyna Giżowska oraz Zespół Wawele. Przejmujący program słowno muzyczny „Powstanie stycznie - Polska jest jedna”, oddający hołd powstańcom, przedstawili Halina Łabonarska i zespół Zayazd.

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

„Silni jednością w Chrystusie”

2019-10-01 13:55

Niedziela legnicka 40/2019, str. 8

Teresa Kot

„Babuszki” – dziewczynki z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce

Więcej ...

Narodowy Marsz Życia 2020 już 22 marca

2020-01-24 10:48

narodowymarszzycia.pl

22 marca 2020 r. kolejny już raz ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia. Będzie to centrum obchodów Narodowego Dnia Życia

Więcej ...

„Niedziela” stanęła do apelu

2020-01-24 23:11

www.youtube.com

– Media katolickie sięgają głębiej i patrzą dalej. Skupiają się na wyjaśnianiu i pogłębianiu zjawisk zawsze w Duchu i prawdzie. Podają do wiadomości to, co inni odrzucają – powiedział podczas Apelu jasnogórskiego 24 stycznia, we wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, ks. dr Jarosław Grabowski, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zawód podwyższonego ryzyka

Wiadomości

Zawód podwyższonego ryzyka

Jej misja trwa

Wiara

Jej misja trwa

W Niepokalanowie trwa wielka ekspiacja za grzechy przeciwko...

Polska

W Niepokalanowie trwa wielka ekspiacja za grzechy przeciwko...

Dlaczego chrzcimy dzieci, a nie dorosłych?

Kościół

Dlaczego chrzcimy dzieci, a nie dorosłych?

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Kościół

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Medjugorie. Miejsce objawienia... Kościoła

Kościół

Medjugorie. Miejsce objawienia... Kościoła

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

Kościół

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus...

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików

Kościół

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików