Reklama

Niedziela Lubelska

Cegiełka miłości. Kalendarz chełmskiego hospicjum

TB

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie wydało ścienny kalendarz na rok 2021.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Kalendarz pokazuje całoroczną pracę naszego hospicjum. Znalazły się na nim zdjęcia z prac medycznego zespołu hospicyjnego, różnych akcji, zbiórek oraz szkoleń organizowanych dla wolontariuszy. W tym kalendarzu najważniejsi są ludzie włączający się w różne formy pracy hospicyjnej. Takie wydawnictwo stało się już tradycją - informuje Justyna Pietrzyk, rzecznik prasowy hospicjum. Całkowity zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym i prace przygotowawcze do budowy domu hospicjum stacjonarnego w Nowinach koło Chełma.

Opieka mimo pandemii

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Hospicjum obecnie opiekuje się 20 chorymi z Chełma i okolic. - Pomimo pandemii zapewniamy bezpłatną specjalistyczną opiekę medyczną lekarza opieki paliatywnej, pielęgniarek, fizjoterapeuty oraz psychologa i kapelana hospicyjnego. Do dyspozycji chorych na nowotwory i ich rodzin jest też bezpłatna wypożyczalnia sprzętu medycznego. Przy stowarzyszeniu działają dwie grupy wsparcia: dla osób po chorobie nowotworowej i w żałobie. Jednak ich spotkania ze względu na sytuację epidemiologiczną panującą w kraju zostały na pewien czas zawieszone. Członkowie grup kontaktują się ze sobą telefonicznie, podobnie czyni psycholog - wyjaśnia Justyna Pietrzyk.

Zysk duchowy

Chełmskie hospicjum nie ma kontraktu z NFZ, ale oferuje bezpłatną opiekę potrzebującym. Nie odmawia pomocy medycznej ciężko chorym na nowotwory, którzy z różnych powodów nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego. - Dla nas liczy się każdy chory, którego zawsze traktujemy z godnością i miłością. Hospicjum to godne życie. Nie zarabiamy na chorych. Nasza działalność nie przynosi zysku materialnego, jednak przynosi zysk duchowy w postaci miłości - mówi Jerzy Masłowski, członek zarządu. Środki na działalność hospicjum pozyskuje głównie z tzw. jednego procenta oraz z różnych akcji charytatywnych i wydawniczych. - Zysk ze sprzedaży kalendarza na rok 2021 również będzie w całości przeznaczony na pomoc chorym z nowotworami i na wykonanie projektu domu hospicjum stacjonarnego wraz z obiektami towarzyszącymi, takimi jak dom opieki długoterminowej i dzienny dom opieki wyręczającej w Nowinach koło Chełma. Zachęcamy do zakupu kalendarza, który jest wyjątkową i symboliczną w wymowie cegiełką - podkreśla Masłowski.

Reklama

Zmiana siedziby

Do końca listopada publikację można nabyć w biurze przy ul. Lwowskiej 12/4. Od grudnia hospicjum zmieni siedzibę. Stowarzyszenie przenosi się z zajmowanego od ponad dziesięciu lat lokalu do budynku klubu osiedlowego Estrada Dziecięca Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Nowy adres biura to ul. Starościńska 4a, dane kontaktowe nie zmienią się (tel. 82 564 50 11, e-mail: hospicjumdomowe.chelm@gmail.com). Biuro czynne jest w dni robocze w godz. 9.00-17.00. Osoby, które chciałyby wesprzeć Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie, mogą wpłacać darowizny na konto. Więcej na www.hdchelm.cba.pl



Podziel się:

Oceń:

+1 0
2020-11-30 08:04

Wybrane dla Ciebie

Ks. Tadeo z Filipin: na pielgrzymce łagiewnickiej zobaczyłem nadzieję Kościoła

2024-05-05 14:58
Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy…

Małgorzata Pabis

Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy…

„Na pielgrzymce do sanktuarium Bożego Miłosierdzia zobaczyłem młodych ludzi, rodziny z dziećmi, nadzieję Kościoła” - mówi ks. Tadeo Timada, filipiński duchowny ze Zgromadzenia Synów Miłości, który uczestniczył po raz pierwszy w bielsko-żywieckiej pielgrzymce do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Przeszła ona po raz 12. z Bielska-Białej do krakowskich Łagiewnik w dniach od 30 kwietnia do 3 maja br. Wzięło w niej udział ponad 1200 osób.

Więcej ...

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła uzdrowiona

Magdalena Pijewska/Niedziela

Sierpień 1951 roku na Podlasiu był szczególnie upalny. Kobieta pracująca w polu co i raz prostowała grzbiet i ocierała pot z czoła. A tu jeszcze tyle do zrobienia! Jak tu ze wszystkim zdążyć? W domu troje małych dzieci, czekają na matkę, na obiad! Nagle chwyciła ją niemożliwa słabość, przed oczami zrobiło się ciemno. Upadła zemdlona. Obudziła się w szpitalu w Białymstoku. Lekarz miał posępną minę. „Gruźlica. Płuca jak sito. Kobieto! Dlaczegoś się wcześniej nie leczyła?! Tu już nie ma ratunku!” Młoda matka pogodzona z diagnozą poprosiła męża i swoją mamę, aby zawieźli ją na Jasną Górę. Jeśli taka wola Boża, trzeba się pożegnać z Jasnogórską Panią.

Więcej ...

Francuskie rekolekcje w drodze

2024-05-05 15:00

Archiwum prywatne

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

To święty również na dzisiaj

To święty również na dzisiaj

Ks. prof. Tomasik: Pierwszą Komunię św. można przyjąć...

Kościół

Ks. prof. Tomasik: Pierwszą Komunię św. można przyjąć...

Apostoł ubogich i cierpiących

Święci i błogosławieni

Apostoł ubogich i cierpiących

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...