Nasza archidiecezja i jej Pasterz nie tylko mówią o rodzinie, ale też działają i robią wszystko, by wspierać rodzinę. Dom Samotnej Matki wraz z budowanym kompleksem żywieniowym jest tego najlepszym przykładem - podkreślił bp Ireneusz Pękalski podczas uroczystości poświęcenia placu budowy na zapleczu Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Podziękował też wszystkim, którzy to dzieło wspomagają, a przede wszystkim księżom - ks. prał. Stanisławowi Kaniewskiemu, dyrektorowi Centrum Służby Rodzinie, i ks. kan. Robertowi Jaśpińskiemu, szefowi Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”, którzy od początku realizują to olbrzymie i ważne przedsięwzięcie.
W uroczystości oprócz księży dyrektorów wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich z wojewodą Jolantą Chełmińską, prezydent Hanną Zdanowską i marszałkiem Witoldem Stępniem, reprezentanci urzędów i instytucji zajmujących się pomocą społeczną i służbą mieszkańcom, s. Justyna - matka generalna Sióstr Antonianek, które od 20 lat zajmują się prowadzeniem Domu Samotnej Matki, współpracujący z Fundacją dyrektor Szpitala św. Jana Bożego Robert Wilamowski wraz z przeorem Konwentu Bonifratrów br. Pawłem Kulką, funkcjonariusze straży miejskiej, policji oraz osoby związane z Centrum, Fundacją i Domem.
Poświęcony przez Księdza Biskupa plac budowy został w połowie marca oddany generalnemu wykonawcy, firmie INBUD sp. z o.o., która przygotowała już zbrojenia i całe podłoże pod dwukondygnacyjny kompleks żywieniowy. Budynek, który zostanie połączony z oddanym w ub. roku Domem Samotnej Matki, ma mieć 1600 m kw. powierzchni użytkowej, na których oprócz zaplecza żywieniowego powstaną także sale edukacyjne. Całość według planów powinna powstać w dwa lata. Wtedy - jak przewidują inwestorzy - w Kompleksie Żywieniowym wydawanych będzie ponad 200 posiłków dziennie - dla podopiecznych DSM oraz osób korzystających z jadłodajni CSR. Inwestycja jest w całości finansowana z 1% podatku na FSR „Nadzieja” (KRS 0000262774).
Ks. prał. Stanisław Kaniewski podkreślał wielkie zaangażowanie i życzliwość w tworzenie Domu wraz z zapleczem ze strony abp. Władysława Ziółka, metropolity łódzkiego, który 20 lat temu podjął decyzję o powstaniu takiego miejsca, azylu dla kobiet i dzieci. Przez 20 lat z pomocy DSM skorzystało ponad 1000 kobiet i tyle samo dzieci.
Pomóż w rozwoju naszego portalu