Reklama

Niedziela w Warszawie

Mały Michałek potrzebuje pomocy

archiwum rodziny

Do końca grudnia można wesprzeć zbiórkę na leczenie 14-miesięcznego Michasia Boguckiego, chorego na rdzeniowy zanik mięśni. - Liczy się każdy dzień i każda złotówka wpłacona na rzecz naszego syna. Terapia genowa może zostać podana dzieciom do masy niższej niż 13,5 kg, a nasz syn obecnie waży już  11 kg — mówi Niedzieli Justyna Bogucka, mama chorego chłopca. Leczenie kosztuje 9,5 mln zł. Brakuje niespełna 3 mln zł, aby Michaś zwyciężył walkę z chorobą.

W pomoc Michałkowi angażują się rolnicy, liczne Koła Gospodyń Wiejskich, biegacze i różni ludzie o hojnych sercach. Przed kościołami, głównie na Mazowszu i Podlasiu, organizowane są świąteczne kiermasze. W niedzielę, 13 grudnia odbędą się m.in. w Zarębach Kościelnych, w Sokołowie Podlaskim czy w podwarszawskim Klembowie. Zespół Wokalny Miasta Ciechanowiec nagrał płyty z kolędami na rzecz Michasia. Można je zamawiać mailowo: koledydlamichasia@gmail.com lub telefonicznie: 608489585.

Każdy z nas może pomóc chłopcu poprzez wpłaty na portalu: www.siepomaga.pl . Wystarczy, aby znalazło się niespełna 3 miliony osób, które wpłacą po 3 zł na rzecz Michasia, aby chłopiec mógł żyć.

Reklama

Michaś jest cały czas pod kontrolą lekarzy. Trzy razy w tygodniu odbywa masaże, rodzice dojeżdżają także z synkiem kilkadziesiąt kilometrów na rehabilitację. - Mamy jeszcze dwójkę dzieci 4-letnią córkę i 8-letniego syna, który odbywa zdalne nauczanie. Jest nam ciężko to wszystko pogodzić, ale zdrowie Michasia jest najważniejsze - mówi Jusytna Bogucka.

- Jesteśmy wdzięczni za wielkie poruszenie tylu dobrych serc. Nie spodziewaliśmy się tak licznej reakcji ludzi. Na Facebooku prowadzimy licytacje na rzecz Michasia, organizujemy także zbiórkę makulatury, z której dochód zostanie przeznaczony także na leczenie naszego syna - dodaje Justyna Bogucka.

Zbiórka na portalu siepomaga.pl kończy się 31 grudnia.

Reklama

Michaś przyszedł na świat jako trzecie dziecko małżeństwa Boguckich. Dostał 10 punktów w Skali Apgar. Gdy miał dwa miesiące, zachorował na zapalenie płuc. Trafił do szpitala. Gdy skończył pięć miesięcy rodzice zauważyli u niego nieprawidłowy rozwój. Chłopiec nie mógł leżeć na brzuchu, nie przekręcał się na boki, nie podnosił nóżek. W czerwcu po badaniu genetycznym rodzice usłyszeli diagnozę - SMA typu pierwszego. Jedynie jak najszybsze podanie terapii kosztownej genowej może pomóc uratować jego zdrowie i życie.

O chorobie Michasia informowała między innymi w TVP redakcja "Sprawy dla Reportera"

2020-12-12 15:37

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pomagamy Indze!

Nasza córeczka Inga

Archiwum rodzinne

Nasza córeczka Inga

Zwracamy się z prośbą o pomoc dla naszej córeczki Ingi w walce z największym wrogiem jakim jest SMA – rdzeniowy zanik mięśni.

Więcej ...

Sześć medali zdobyli polscy uczniowie na 62. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej

2021-07-29 17:48

Karol Porwich

Jeden złoty i pięć srebrnych medali zdobyli polscy uczniowie na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej – poinformowało w czwartek MEiN. Z powodu pandemii odbyła się ona w formule zdalnej. Rywalizowali w niej uczniowie ze 107 krajów.

Więcej ...

IO Tokio: Polscy siatkarze pokonali Japonię 3:0

2021-07-30 09:05

PAP

Polscy siatkarze pokonali Japonię 3:0 (25:22, 25:21, 26:24) w meczu 4. kolejki grupy A turnieju olimpijskiego w Tokio.To trzecie zwycięstwo na igrzyskach podopiecznych Vitala Heynena, którzy zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii...

Polska

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii...

Na wigilii jest u nas nie tylko rodzina

Na wigilii jest u nas nie tylko rodzina

Także i niebo płakało, kiedy składaliśmy do grobu...

Niedziela Świdnicka

Także i niebo płakało, kiedy składaliśmy do grobu...

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Polska

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

Kościół

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę -...

Jasna Góra

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę -...

W Dniu Dziadków można uzyskać specjalny odpust

Wiara

W Dniu Dziadków można uzyskać specjalny odpust

Przewodniczący KEP:  Kościół nie może być na...

Polska

Przewodniczący KEP: Kościół nie może być na...