Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich

PAP

Żyła prowadził po pierwszej serii, w drugiej oddał krótszy skok, ale utrzymał się na podium.

Kamil Stoch zajął siódme miejsce, Dawid Kubacki - ósme, Andrzej Stękała był piętnasty, a Klemens Murańka zakończył konkurs na 22. pozycji.

Do drugiej serii nie awansował Aleksander Zniszczoł, zajmując 48. miejsce. (PAP)

2020-12-20 17:49

Polacy zajęli piąte miejsce w Zakopanem

youtube.com

Polscy skoczkowie zajęli piąte miejsce w drużynowym konkursie o Puchar Świata w Zakopanem. To najgorszy wynik gospodarzy na Wielkiej Krokwi od 2015 roku. Wygrali Niemcy przed Norwegami i Słoweńcami.

Szwajcaria: zakaz zasłaniania twarzy przyjęty w referendum

2021-03-08 19:03

Magdalena Pijewska

Nieznaczną większością Szwajcarzy przyjęli w referendum zakaz zasłaniania twarzy. Za propozycją prawicowo-populistycznej partii UDC głosowało 51,21 proc. głosów i większość kantonów. Wsparły ją feministki, a także część wyborców lewicowych.

XIV Święto Kobiet u najpiękniejszej z niewiast

2021-03-08 20:49

Karol Porwich/Niedziela

8 marca na Jasnej Górze odbył się Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast. Była to okazja przede wszystkim do wdzięczności za dar bycia kobietą, i refleksja nad geniuszem kobiecego powołania, którego wzorem jest Maryja.

#NiezbędnikWielkopostny: Ja trzymam różaniec - Maryja...