Dziewice poświęcone Bogu z natchnienia Ducha Świętego ślubują czystość, aby bardziej kochać Chrystusa i lepiej służyć bliźnim. Dziewice Chrześcijańskie zgodnie ze swym stanem i otrzymanymi charyzmatami powinny się oddawać pokucie, dziełom miłosierdzia, apostolstwu i gorliwej modlitwie. Dziewicom zaleca się usilnie, aby dla lepszego spełnienia obowiązku modlitwy odmawiały codziennie Liturgię Godzin, zwłaszcza Jutrznię i Nieszpory. W ten sposób łączą swój głos z głosem Chrystusa - Najwyższego Kapłana oraz Kościoła Świętego. W swoim życiu mają nieustannie wielbić Ojca Niebieskiego i wypraszać zbawienie świata.
- Życie to sztuka wyboru. Konsekracja się wpisuje w 8 dzień życia Jezusa – posłuszeństwo i miłość. Nie ma innego posłuszeństwa godnego człowieka niż posłuszeństwo w miłości. Obrzezaniu towarzyszyło nadanie imienia – nadano mu imię Jezus. Jezus znaczy Bóg zbawia. Bóg wyzwala. Ten Jezus który jest najwspanialszym, obrazem Boga - ukazuje nam Boga jako wyzwoliciela. Ogromnie ważne byśmy mieli obraz Boga, który nas wyzwala – mówi abp Grzegorz Ryś podczas homilii wygłoszonej w czasie Mszy Świętej.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Pierwszy obrzęd konsekracji dziewic w naszej archidiecezji miał miejsce 15 lat temu, 1 stycznia 2006 roku. Wtedy to ks. Arcybiskup Władysław Ziółek wyznaczył jezuitę do przygotowania dziewic konsekrowanych. Kolejni arcybiskupi kontynuują to, a obecnie o. Grzegorz Radomiak się ich formacją.
W Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus zwyczajowo odbywa się to po raz osiemnasty. Ania Dębska ma 41 lat od ok. 10 lat jest we Wspólnocie Mocni w Duchu. Na co dzień pracuje z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem i kształci się na psychoterapeutkę. Do konsekracji przygotuje się od 6 lat. Będzie 12 dziewicą konsekrowaną we Wspólnocie Mocni w Duchu a 18 w Archidiecezji Łódzkiej.