Reklama

Niedziela Przemyska

Rekolekcje on-line dla bierzmowanych

2021-01-14 11:33

sne.przemyska.pl

Pandemia Covid-19 co prawda wywołała ograniczenie lub zanik praktyk duchowych, ale w sercach chrześcijan wciąż budzi się pragnienie Boga doświadczanego we wspólnocie. Również młodzi ludzie zaczynają dostrzegać pustkę spowodowaną brakiem wspólnoty czy rekolekcji i zaczynają szukać sposobów, aby zaspokoić ten głód.

Znając te potrzeby przychodzimy z pewną propozycją. Oczywistym jest, że pandemia ta nie opuści nas tak szybko, a z pewnością nie podczas najbliższych tygodni, czy nawet miesięcy. Jak wiemy, uniemożliwia to funkcjonowanie i przeprowadzanie wielu przedsięwzięć. Dotyczy to również dotychczasowych narzędzi duszpasterskich, które z powodów sanitarnych zostały ograniczone lub całkowicie wstrzymane. Jednocześnie wirus ten nie da rady powstrzymać Ducha, którego Bóg pragnie wylewać na młodych naszej Archidiecezji, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Z licznych rozmów z młodymi ludźmi wiemy także, że czas pandemii negatywnie wpływa na ich rozwój duchowy, a co za tym idzie, relację z Bogiem. W wielu z nich budzi się tęsknota czy wręcz pragnienie rekolekcji. Dlatego też Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Archidiecezji Przemyskiej oraz Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej wychodzą z propozycją weekendowych rekolekcji dla bierzmowanych „Wake up” ONLINE. Mamy świadomość, że fizyczny przyjazd do Domu Rekolekcyjnego i tak odbyte rekolekcje znacząco ułatwiają ich głębsze przeżywanie, jednak dopóki jest to niemożliwe, forma online jest najlepszym odpowiednikiem.

Jak zatem wyglądałyby rekolekcje dla bierzmowanych online i ile czasu trzeba na nie wygospodarować? Rekolekcje rozpoczynamy w piątek wieczorem w godzinach od 18:30 do 20:00. Następnie w sobotę blok przedpołudniowy trwał będzie od 9:30 do 12:00, a po nim nastąpi przerwa. Po solidnej regeneracji wracamy o godzinie 15:00 i działamy aż do 18:00. Na dobre zakończenie dnia dołączymy do nabożeństwa #BieszczadzkieStrumienieMocy, które odbywa się od 19:30 do 21:00. W niedzielę zaś krótkie przedpołudniowe spotkanie 9:00-11:00, które pozwoli nam podsumować całe rekolekcje. Oprócz manewrów transmitowanych z Domu Rekolekcyjnego w Rzepedzi, będziemy Was gorąco zachęcać do uczestnictwa w Waszych parafialnych Mszach czy też adoracjach Najświętszego Sakramentu. Byłoby doskonale, gdyby szczytem naszych rekolekcji była także spowiedź.

Reklama

Zapisy odbywać się będą w dwóch formach: Po pierwsze w formie grupowej zgłaszanej przez księdza z parafii na email fr.rutek@gmail.com i wtedy opiekun robi zbiorczy przelew, natomiast druga możliwość to indywidualne zgłoszenie poprzez formularz gogle dostępny na stronie sne.przemyska.pl

Proponujemy następujące terminy:

5-7.02.2021r.

Reklama

19-21.03.2021r.

23-25.04.2021r.

Z racji tego, iż pandemia zmusiła nas do zamknięcia domów rekolekcyjnych, w tym również tego w Rzepedzi, zwracamy się do uczestników rekolekcji z prośbą o symboliczną wpłatę 20 zł na rzecz utrzymania Domu Rekolekcyjnego. Każdy uczestnik dostanie na email – Zaświadczenie o odbyciu Rekolekcji przed Bierzmowaniem

Wybrane dla Ciebie

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie ws. bierzmowania w Ropicy Polskiej

2021-01-26 12:24

Archiwum Kurii

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie wydała oświadczenie ws. przygotowania do sakramentu bierzmowania w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej, gdzie proboszcz od trzech osób wymagał podpisania oświadczenia o niepopieraniu tzw. „strajku kobiet” oraz postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami wiary katolickiej. Kuria wyjaśnia motywy, jakimi kierował się kapłan i wyraża uznanie dla jego działań.

Więcej ...

Franciszek uczestniczył w Mszy św. pogrzebowej swojego lekarza

2021-01-26 19:51
pogrzeb osobistego lekarza papieża Franciszka prof. Fabrizio Soccorsi

Copyright: Vatican Media

pogrzeb osobistego lekarza papieża Franciszka prof. Fabrizio Soccorsi

Msza św. pogrzebowa osobistego lekarza Papieża odbyła się dziś po południu w Watykanie w kościele Matki Bożej Królowej Rodziny znajdującym się przy Pałacu Gubernatora. W Mszy św., którą odprawił Sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin uczestniczył Ojciec Święty Franciszek.

Więcej ...

Niedzielski o zaszczepieniu Girzyńskiego: zachowanie niegodne, bez względu na barwy polityczne

2021-01-27 09:45

Adam Guz KPRM/facebook.com/MZGOVPL

To zachowanie niegodne bez względu na barwy polityczne, sytuacja nieakceptowalna - tak szef MZ Adam Niedzielski skomentował w środę zaszczepienie się przeciw Covid-19 posła i pracownika naukowego UMK Zbigniewa Girzyńskiego. Od wtorku Girzyński jest zawieszony w prawach członka PiS.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmarł Polak, który przebywał w stanie wegetatywnym w...

Zmarł Polak, który przebywał w stanie wegetatywnym w...

Gorzów: Trumny z ciałami biskupów jadą do gorzowskiej...

Aspekty

Gorzów: Trumny z ciałami biskupów jadą do gorzowskiej...

Kard. Müller: Joe Biden staje na czele najbardziej...

Kościół

Kard. Müller: Joe Biden staje na czele najbardziej...

Uroczystości pogrzebowe dwóch biskupów

Aspekty

Uroczystości pogrzebowe dwóch biskupów

Ks. Jacek Wawrzyniak w stanie krytycznym

Niedziela Wrocławska

Ks. Jacek Wawrzyniak w stanie krytycznym

Ponad 750 chrześcijan rozstrzelanych przed kościołem w...

Ponad 750 chrześcijan rozstrzelanych przed kościołem w...

Zmarł ks. prof. Jerzy Misiurek

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. prof. Jerzy Misiurek

Nie żyje ks. Artur Godnarski

Kościół

Nie żyje ks. Artur Godnarski

Zmarł ks. Jacek Wawrzyniak SDS

Niedziela Wrocławska

Zmarł ks. Jacek Wawrzyniak SDS