Reklama

Niedziela Wrocławska

Miłość ukrzyżowana

Fot. Grzegorz Kryszczuk

W parafii św. Augustyna spotkała się grupa modlitewna Przyjaciele Miłości Ukrzyżowanej. Jest to kolejna inicjatywa duszpasterska u kapucynów.

Spotkanie koncentrowało się na rozważaniach dotyczących Maryi z Nazaretu, pierwszej charyzmatyczki Kościoła. Od kilku tygodni grupa modlitewna pochylała się nad tematem zwiastowania i wszystkimi wydarzeniami towarzyszącymi.

- Bardziej koncentrujemy się na fizycznym aspekcie macierzyństwa Maryi, lecz św. Augustyn i inni Ojcowie Kościoła podkreślają, że Jezus zamieszkał najpierw w sercu Matki Boga. I to stanowi o jej świętości i wyjątkowości. Natomiast to Boże macierzyństwo jest czymś wtórnym w relacji Maryi z Bogiem – mówił br. Aleksander Piątkowski, opiekun grupy.

Reklama

Zakonnik wskazał na pewne greckie określenie występujące w Piśmie Świętym genoito, które oznacza „niech się stanie”. - Dlaczego to takie ważne? Okrzyk Maryi skierowany do anioła nie jest nacechowany jakąś rezygnacją i determinacją. Przeciwnie, jest wyrazem jej całkowicie świadomej wiary. Łaciński odpowiednik fiat może sugerować zgodę podjętą z pewną rezygnacją, ale grecki oryginał na pewno nie ma takiego znaczenia – dodał br. Aleksander.

-Inicjatywa naszych spotkań nie jest nowa, u braci kapucynów spotykamy się już z trzeci rok jako PMU, a wcześniej przez kilkanaście lat funkcjonowaliśmy jako fundacja Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej przy innej parafii, więc teraz po prostu kontynuujemy tradycję spotkań w tamtym duchu. Bracia kapucyni przyjęli nas pod swoje skrzydła. Natomiast treść i charakter katechez jest uzależniona od aktualnego opiekuna przydzielonego przez brata Przeora. Katecheza podprowadza pod właściwą modlitwę i adorację, która jest najważniejszą częścią tych spotkań – tłumaczy koordynatorem spotkań grupy PMU Anna Mańka.

Przyjaciele Miłości Ukrzyżowanej to grupa osób, które adorują Jezusa w Najświętszym Sakramencie poprzez modlitwę ciszy, słowną i śpiewem. Jak piszą o sobie - „zależy nam na tym, by Chrystus był pośród nas uwielbiony jako Król naszego życia i Miłość, która dała się  ukrzyżować, aby wyprowadzić nas z naszej śmierci do zmartwychwstania i prawdziwego życia”. Spotkania modlitewne odbywają się w każdą I i III środę miesiąca o godz. 19:30.

2021-03-03 22:39

Wybrane dla Ciebie

Głoście Miłosierdzie Boże!

Niedziela legnicka 17/2003

Materiały prasowe

Z ubogiej, chłopskiej, wielodzietnej i bardzo pobożnej rodziny Kowalskich wywodzi się chyba najbardziej znana dziś na całym świecie polska Święta. Siostra Maria Faustyna od Najświętszego Sakramentu, zwana apostołką, szafarką, orędowniczką i sekretarką Bożego Miłosierdzia, na nowo odkryła współczesnemu człowiekowi najważniejszy z Boskich przymiotów.

Więcej ...

Jan Paweł II i Miłosierdzie Boże

GRZEGORZ GAŁĄZKA

Kult Bożego Miłosierdzia związany jest z objawieniami skromnej zakonnicy Faustyny Kowalskiej ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, której w 1935 r. Pan Jezus polecił, aby głosiła orędzie o Bożym Miłosierdziu całemu światu. Kult Bożego Miłosierdzia zaczął się rozwijać wkrótce po śmierci s. Faustyny, zwłaszcza w latach II wojny światowe

Więcej ...

Caritas diecezji legnickiej uruchamia teleporady psychiatry

2021-04-11 09:56

tockPhotoPro/fotolia.com

Caritas Diecezji Legnickiej uruchamia teleporady z dziedziny psychiatrii. Z bezpłatnego wsparcia będzie mógł skorzystać każdy i w sposób anonimowy.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

YouTube zablokował transmisję Wieczystej Adoracji...

Kościół

YouTube zablokował transmisję Wieczystej Adoracji...

Łódź: Wyruszył parostatkiem w piękny rejs....

Niedziela Łódzka

Łódź: Wyruszył parostatkiem w piękny rejs....

Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny

Wiara

Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny

Życia mała garść...

Wiara

Życia mała garść...

Ks. Piotr Natanek jest suspendowany, skupiona wokół niego...

Polska

Ks. Piotr Natanek jest suspendowany, skupiona wokół niego...

Nakazane święta kościelne w 2021 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2021 roku

Nie żyje Krzysztof Krawczyk

Wiadomości

Nie żyje Krzysztof Krawczyk

Czy w piątek po Wielkanocy jest post?

Wiara

Czy w piątek po Wielkanocy jest post?

O. Leon Knabit poczuł się gorzej. Jest w szpitalu

O. Leon Knabit poczuł się gorzej. Jest w szpitalu