Reklama

A słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas

Niedziela Ogólnopolska 52/2000

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Drodzy Czytelnicy i Przyjaciele!
Opatrzność Boża pozwala nam żyć w czasie, gdy przekraczamy wiek XX i niebawem wkroczymy w Trzecie Tysiąclecie. W tym roku Boże Narodzenie stanowi dla nas bardzo ważny moment, gdyż kończy się rok 2000 od przyjścia na świat Jezusa Chrystusa - Słowa Wcielonego. Pan Bóg tak umiłował świat, że dał Swojego Syna Jednorodzonego, aby świat został przez Niego zbawiony. Świat, który dotychczas był w ciemnościach i oczekiwaniu, nagle olśniony został blaskiem Bożego miłosierdzia i Bożej dobroci. Bóg u zarania dziejów ludzkości kazał człowiekowi czekać na Mesjasza. Dlatego Żydzi tak Go oczekiwali. I oto przyszedł Jezus Chrystus. Przyszedł, żeby jako Wcielone Słowo najpierw powiedzieć ludzkości o Bożej miłości, o tym, że Bóg jest Ojcem, który nas kocha, a następnie - żeby objawić tę miłość w Swojej Osobie - jako Syn Boży. To miłość kazała Jezusowi pójść na krzyż - oddać życie, żeby zbawić człowieka. Swoją jakby akceptację takiej właśnie miłości do człowieka wyraził Pan Bóg w fakcie Zmartwychwstania Pana Jezusa, a także w Zesłaniu Ducha Świętego i utworzeniu Kościoła Świętego.
Wszystkie te tajemnice naszej wiary sprawiają, że Jubileusz Chrześcijaństwa stanowi dla nas wielkie przeżycie. Przede wszystkim przeżycie nieogarnionej miłości Bożej, przeżycie Boga objawiającego się w Trójcy Świętej, przeżycie niezwykłej mocy Ducha Świętego w Kościele. Byliśmy świadkami wielkich jubileuszowych pielgrzymek do stolicy chrześcijaństwa - Wiecznego Miasta. Także Ojczyzna Zbawiciela
Jezusa Chrystusa - Ziemia Święta była celem pielgrzymowania ludzi z całego świata, począwszy od tej niezwykłej pielgrzymki Jana Pawła II w Roku Wielkiego Jubileuszu, oraz miejscem szczególnej religijnej kontemplacji. Rok Święty pozwolił nam również pielgrzymować do katedr polskich oraz do setek świątyń wyznaczonych przez biskupów, gdzie mogliśmy uzyskiwać odpusty jubileuszowe. Wielki Jubileusz Chrześcijaństwa przyczynił się do ożywienia wiary w Boga, do pobudzenia nadziei chrześcijańskiej, a także do rachunku sumienia z miłości do drugiego człowieka.
Gdy w tym roku będziemy przybywać na Pasterkę czy też na Mszę św. w uroczystość Bożego Narodzenia, pamiętajmy, że jest to wspaniała uroczystość Jezusa Chrystusa, który przyszedł na świat w postaci Dziecięcia, narodził się z przeczystej Dziewicy Maryi, poczęty z Ducha Świętego. I ten Jezus przyniósł nam możliwość zbawienia - objawił nam Boga, który jest Ojcem, Miłością. Pokazał człowiekowi, jak żyć, aby to życie miało sens i przybliżało do Królestwa Bożego.
Dziękujmy Panu Jezusowi za Jego życie. Dziękujmy za to, że zostawił nam swój Kościół, który przez Pismo Święte, sakramenty i swoje nauczanie prowadzi do zbawienia; Kościół, który jest jakby kroczącym przez wieki i dzieje człowieka Chrystusem; Kościół, w którym miłość Boża objawia się 2000 lat i będzie się objawiać aż do końca czasów.
Jako Redakcja Niedzieli, pragniemy wypowiedzieć naszą miłość do Jezusa Chrystusa. Z całego serca, ze wszystkich sił i całym umysłem pragniemy Mu służyć, oddając wszystkie nasze prace i przemyślenia, którymi dzielimy się z naszymi Czytelnikami. Bardzo pragniemy dobrze odczytywać Jezusową Ewangelię i dobrze realizować przykazanie miłości Boga i bliźniego, służyć tradycji chrześcijańskiej i ojczystej.
Wszystkim naszym Umiłowanym Czytelnikom i Przyjaciołom życzymy, by święta Bożego Narodzenia w Roku Wielkiego Jubileuszu 2000 lat Chrześcijaństwa były dniami chrześcijańskiej radości, wielkiej nadziei i ciągle pogłębiającej się wiary. Ta wiara w Jedynego Zbawiciela Świata niech ożywia nasze myślenie, nasze czyny i wszystkie nasze sprawy.
Z serdecznym świątecznym pozdrowieniem -

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2000-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Czym jest krzyżmo i jak powstaje? Dowiedz się!

2025-04-16 20:12

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

W Wielki Czwartek do południa sprawowana jest Msza Krzyżma Świętego. Nazywa się ją także Mszą olejów. To dlatego, że podczas tej liturgii biskup konsekruje krzyżmo oraz błogosławi oleje chorych i katechumenów. Jak powstają? Odpowiadają liturgista, ks. dr Stanisław Szczepaniec i odpowiedzialny za przygotowanie olejów dla Archidiecezji Krakowskiej, ks. Łukasz Jachymiak.

Więcej ...

Tajemnice Daniela Obajtka

2025-04-16 10:13
Daniel Obajtek

PKN Orlen

Daniel Obajtek

Za zgodą Wydawnictwa Czarna Skrzynka publikujemy fragmenty rozmowy Daniela Obajtka i Wiktora Świetlika, czyli książki “Daniel Obajtek. Jeszcze nie skończyłem”.

Więcej ...

Sondaż dla "SE": czy Wielki Piątek powinien być dniem wolnym od pracy?

2025-04-18 09:05
Oczekujemy na Wasze propozycje

Adobe Stock

Oczekujemy na Wasze propozycje

49 proc. badanych Polaków przyznało, że ich zdaniem Wielki Piątek powinien być dniem wolnym od pracy - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego dla "Super Expressu", którego wyniki opublikowano w piątek.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Odpusty Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy

Kościół

Odpusty Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy

Lourdes: uznano kolejny cud

Kościół

Lourdes: uznano kolejny cud

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Dziś Wielki Czwartek – początek Triduum Paschalnego

Kościół

Dziś Wielki Czwartek – początek Triduum Paschalnego

Wielka Brytania: ks. Glas uznany za winnego, diecezja...

Kościół

Wielka Brytania: ks. Glas uznany za winnego, diecezja...

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Niedziela Wrocławska

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Zakaz fotografowania wchodzi w życie. Za złamanie...

Wiadomości

Zakaz fotografowania wchodzi w życie. Za złamanie...

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

Wiadomości

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

Watykan wydał nowy dekret. Chodzi o dyscyplinę intencji...

Kościół

Watykan wydał nowy dekret. Chodzi o dyscyplinę intencji...