Reklama

Węgliniec

Wizytacja duszpasterska

Niedziela legnicka 24/2002

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniach 4-5 maja br. z wizytacją kanoniczną do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Węglińcu przybył bp Stefan Regmunt, który udzielił także sakramentu bierzmowania młodzieży trzecich klas gimnazjalnych. Przed kościołem parafialnym dostojnego Gościa powitał ks. proboszcz Ludwik Solecki oraz księża z dekanatu Węgliniec. Niejako przy okazji wizytacji odbyło się spotkanie Księdza Biskupa z ministrantami z całego dekanatu oraz Msza św. w intencji ministrantów. W homilii Ksiądz Biskup zachęcał ministrantów do trwania w posłudze służby ołtarza jeszcze przez wiele lat. Ojciec Bogdan Klóska z Pieńska, przedstawiając ministrantów z poszczególnych parafii, zwrócił uwagę, iż w parafii Węgliniec istnieje również 10-osobowa grupa ministrantów-seniorów.

W niedzielę 5 maja o godz. 12.00 w kościele filialnym Ksiądz Proboszcz złożył sprawozdanie z życia i działalności parafii. W sprawozdaniu przypomniał m.in.: iż parafia liczy 3300 wiernych i że z parafii wyszło dziesięciu księży: ks. Tadeusz Śmigielski, ks. Stanisław Miśtak, ks. Andrzej Dziełak, ks. Andrzej Nowicki, ks. Eugeniusz Jankiewicz, ks. Ryszard Reputała, ks. Kazimierz Pietkun, ks. Jan Kleszcz, ks. Stanisław Chłopecki, ks. Marek Skolimowski, siostra zakonna Ewa Brauza, która obecnie pracuje na Ukrainie oraz brat Marek Ryś. Parafia Węgliniec to Kościół żywy, który tworzą wierni zorganizowani w Radzie Parafialnej, Katolickim Stowarzyszeniu Rodzin, Akcji Katolickiej, Akcji Charytatywnej, Sodalicji Mariańskiej i Różach Różańcowych. Przy parafii działa schola i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

O godz. 17.00 Ksiądz Biskup przewodniczył Mszy św., którą koncelebrowali księża wywodzący się z Węglińca, oraz udzielił sakramentu bierzmowania czterdziestu ośmiu osobom. Biskup Stefan spotkał się także z grupami, które działają na terenie naszej parafii, a także z Burmistrzem, Radą oraz pracownikami Urzędu Miasta i Gminy, z lekarzami i personelem medycznym. W salce katechetycznej odbyło się także spotkanie z dyrekcją szkoły i nauczycielami.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2002-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

2026-06-15 07:51

Karol Porwich/Niedziela

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda ogłosił miejsca posługi nowo wyświęconych kapłanów oraz poinformował o księżach przechodzących na emeryturę. Dekrety zostały wręczone w sobotę, 13 czerwca, w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej, po uroczystościach święceń prezbiteratu w siedleckiej katedrze.

Więcej ...

Filipiny: tydzień po katastrofie wciąż rośnie liczba ofiar

2026-06-15 16:49

Vatican Media

Co najmniej 61 osób zginęło, a 40 uznaje się za zaginione po niszczycielskim trzęsieniu ziemi, które w ubiegły poniedziałek nawiedziło południe Filipin u wybrzeży wyspy Mindanao. Trwa akcja ratunkowa, a władze w Manili poinformowały, że w wyniku wstrząsów dno oceaniczne w niektórych regionach przybrzeżnych podniosło się nawet o dwa metry. Kościół lokalny kontynuuje pomoc dla ofiar katastrofy.

Więcej ...

Rzym: całonocna modlitwa o pokój

2026-06-15 19:27

Vatican Media

Dziś wieczorem w kościele św. Józefa Cieśli w Rzymie rozpocznie się całonocne czuwanie modlitewne w intencji pokoju. Inicjatywę pod hasłem „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój” organizują Diecezjalne Centrum Misyjne oraz EFIM. Świątynia pozostanie otwarta aż do porannej jutrzni we wtorek.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Objawienia Serca Jezusowego św. Małgorzacie Marii

Kościół

Objawienia Serca Jezusowego św. Małgorzacie Marii

Prawda wydobyta z głębin - mroczny cień na oficjalnej...

Felietony

Prawda wydobyta z głębin - mroczny cień na oficjalnej...

Ogłoszono zmiany personalne w archidiecezji lubelskiej 2026

Kościół

Ogłoszono zmiany personalne w archidiecezji lubelskiej 2026

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

W diecezjach

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

Tajna akcja wydobycia z Wisły zwłok ks. Popiełuszki

Historia

Tajna akcja wydobycia z Wisły zwłok ks. Popiełuszki

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Kościół

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Rewolucyjne zmiany w Lednicy. Dominikanie nie będą już...

Kościół

Rewolucyjne zmiany w Lednicy. Dominikanie nie będą już...

Parafia w kujawsko-pomorskiem musi zapłacić 30 tysięcy...

Wiadomości

Parafia w kujawsko-pomorskiem musi zapłacić 30 tysięcy...

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wiara

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa