Reklama

21 lipca 2001 r. w Czernej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z wielką radością i ufnością zwracamy się do wszystkich pasterzy, biskupów i kapłanów, do wyższych przełożonych oraz członków męskich i żeńskich instytutów życia konsekrowanego, do osób zrzeszonych w ruchach i stowarzyszeniach katolickich oraz do wszystkich wiernych świeckich - z serdecznym zaproszeniem na Ogólnopolskie Uroczystości Jubileuszowe i na III Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędą się 21 lipca br. (sobota) w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krakowa.
Kulminacyjnym momentem uroczystości będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 pod przewodnictwem kard. Franciszka Macharskiego - metropolity krakowskiego, z homilią abp. Stanisława Nowaka - metropolity częstochowskiego.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem: o. Włodzimierz Tochmański, rzecznik prasowy Karmelitów Bosych Prowincji Krakowskiej, tel. (0-12) 282-66-43, tel. 0-603-56-57-19, tel./fax ( 0-12) 282-00-65 w. 26; e-mail: o-wlodek&kr.onet.pl; wlodek&karmel.pl; www: http://www.karmel.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2001-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Abp Guzdek: w hospicjum miłość staje się czynem

2026-05-14 19:42

Karol Porwich

„Jezus pyta o miłość, która potrafi stać się służbą, cierpliwością i odpowiedzialnością za drugiego człowieka. A szczególnie mocno wybrzmiewa to tutaj - w hospicjum” - mówił abp Józef Guzdek podczas Mszy św. sprawowanej z okazji 34. rocznicy oficjalnego otwarcia pierwszego w Polsce hospicjum stacjonarnego - Hospicjum „Dom Opatrzności Bożej” w Białymstoku. Po Eucharystii metropolita białostocki odwiedził chorych oraz spotkał się z personelem i wolontariuszami placówki.

Więcej ...

Rzym: Wystawa „Uniwersytet La Sapienza i papieże”

2026-05-14 19:20
Wystawę zorganizowano z okazji wizyty i wystąpienia Leona XIV na La Sapienzy

@Vatican Media

Wystawę zorganizowano z okazji wizyty i wystąpienia Leona XIV na La Sapienzy

Z okazji dzisiejszej wizyty i wystąpienia Leona XIV na rzymskim uniwersytecie w Pałacu Rektoratu zorganizowana została wystawa dokumentująca związki papieży z uczelnią na przestrzeni wieków.

Więcej ...

Leon XIV pożegnał kard. Tscherriga: Chrystus był jego nadzieją

2026-05-15 17:16
2026.05.15 Uroczystości pogrzebowe kard. Tscherriga

@Vatican Media

2026.05.15 Uroczystości pogrzebowe kard. Tscherriga

Papież Leon XIV przewodniczył uroczystościom pogrzebowym kard. Paula Emila Tscherriga. W homilii Ojciec Święty przypomniał jego wieloletnią posługę w dyplomacji Stolicy Apostolskiej. Podkreślił również, że chrześcijańska nadzieja, której zmarły kardynał poświęcił całe swoje życie, ma źródło w zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Francja: 18-latek przywrócił krzyż na najwyższym...

Kościół

Francja: 18-latek przywrócił krzyż na najwyższym...

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie matki

Wiara

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie matki

Nowenna do św. Rity

Wiara

Nowenna do św. Rity

Neapol: Cud św. Januarego powtórzył się w obecności...

Kościół

Neapol: Cud św. Januarego powtórzył się w obecności...

Zmiany kapłanów 2026 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2026 r.

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Czy Pierwsza Komunia św. musi być „teatrem”?  Coraz...

Wiara

Czy Pierwsza Komunia św. musi być „teatrem”? Coraz...

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką