Reklama

Niedziela Wrocławska

Akademickie uwielbienie przed Zesłaniem Ducha Świętego

mat. pras

Duszpasterstwo Studentów ISKRA, działające przy parafii pw. św. Henryka we Wrocławiu zaprasza na Akademickie Uwielbienie «Upili się młodym winem» (Dz 2, 13) w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Zaczynamy Mszą Święta wieczorną o godz. 18:30, następnie po niej, ok. 19:10 wygłoszona zostanie konferencja i od godziny 19:30 rozpocznie się uwielbienie prowadzone przez młodzież z duszpasterstwa, podczas którego będzie też możliwość spowiedzi. Całe nabożeństwo zakończy się ok. 21-21:30, a jej zwieńczeniem będzie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem - mówi Krzysztof Bagiński, jeden z organizatorów.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest jedną z najważniejszych uroczystości w Kościele Katolickim - W imieniu Duszpasterstwa Studentów „Iskra” zapraszamy aby przybyć do naszej świątyni św. Henryka w ten wyjątkowy majowy wieczór 22 maja i wspólnie trwać i wzrastać na modlitwie. Chcemy podczas tego wyjątkowego czasu napełnić się Duchem Świętym i naładować akumulator, aby odważnie iść przez życie i świadczyć o Bogu - zaprasza delegat organizatorów.

Zaproszenie skierowane jest nie tylko do studentów - Zapraszamy studentów, ale także każdego, kto chciałby w inny sposób niż zwykle przeżyć czas przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego i poprzez to czuwanie otworzyć swoje serce na przyjście Ducha Świętego - zaznacza K. Bagiński.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2021-05-11 16:36

Wybrane dla Ciebie

Abp Fisichella: Jak telefon bez zasięgu, tak my bez Jezusa

2025-09-26 16:15

Vatican Media

Wyobraźcie sobie telefon bez zasięgu. Tym jest nasze życie bez Jezusa - powiedział abp Rino Fisichella podczas Mszy dla Papieskiej Szkoły Piusa IX. W pierwszym dniu Jubileuszu Katechetów uczniowie i nauczyciele tej szkoły przybyli do Bazyliki św. Piotra, by przejść przez Drzwi Święte i wziąć udział w Eucharystii przy ołtarzu katedry.

Więcej ...

Francja: nowoczesny kościół wyróżniony przez ministerstwo kultury

2025-09-26 20:27
Kościół pw. Ducha Świętego w Montpellier

wikipedia/Vpe

Kościół pw. Ducha Świętego w Montpellier

Kościół pw. Ducha Świętego w Montpellier został uhonorowany przez francuskie ministerstwo kultury oznakowaniem „Wyróżniająca Się Architektura Współczesna”. Poświadczająca to tablica pamiątkowa została odsłonięta dziś wieczorem w obecności miejscowego arcybiskupa Norberta Turiniego i architekta-wizjonera Marcela Pigeire’a, który za swój projekt sprzed pół wieku nie wziął honorarium.

Więcej ...

Leon XIV do studentki medycyny: nie możemy utracić nadziei na lepszy świat

2025-09-26 18:43
Papież Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV

To prawda, że żyjemy w trudnych czasach. Żyjmy dobrze, a czasy będą dobre - odpowiedział Leon XIV na list studentki medycyny, opublikowany we wrześniowym numerze czasopisma „Piazza San Pietro”. Studentka, 21-letnia Veronica, pisała: „Wydaje się niemal niemożliwe, by żyć w pokoju. Jaka przyszłość nas czeka?”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Wiara

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

„A wy za kogo Mnie uważacie?”

Wiara

„A wy za kogo Mnie uważacie?”

Sejm za dalszymi pracami nad obywatelskim projektem ustawy...

Wiadomości

Sejm za dalszymi pracami nad obywatelskim projektem ustawy...

Ksiądz zmarł na zawał serca podczas Mszy św.

Kościół

Ksiądz zmarł na zawał serca podczas Mszy św.

Tragedia w USA. Nie żyją polscy żołnierze

Wiadomości

Tragedia w USA. Nie żyją polscy żołnierze

Nowenna do św. Ojca Pio

Wiara

Nowenna do św. Ojca Pio

Ksiądz, powstaniec, patriota. Powieszony przez Niemców na...

Kościół

Ksiądz, powstaniec, patriota. Powieszony przez Niemców na...

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką