French Open: Iga Świątek przegrała z Marią Sakkari w ćwierćfinale

2021-06-09 15:08

PAP/EPA/IAN LANGSDON

Broniąca tytułu Iga Świątek przegrała z grecką tenisistką Marią Sakkari 4:6, 4:6 w ćwierćfinale wielkoszlemowego French Open.

Świątek i Sakkari były dwiema najwyżej notowanymi ćwierćfinalistkami tegorocznej edycji zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa. W przeszłości nieraz ze sobą trenowały, ale w środę zmierzyły się po raz pierwszy w oficjalnym meczu.

Greczynka przerwała imponująca serię Polki, która po raz drugi w karierze wystąpiła w wielkoszlemowym ćwierćfinale. Zawodniczka z Raszyna poprzednich 11 meczów z rzędu wygrała w Paryżu bez straty seta.

Obie piszą historię tenisa w swoich krajach. 20-letnia obecnie Świątek zrobiła to w ubiegłym roku w stolicy Francji - nikt inny z Polski nie wygrał wielkoszlemowej imprezy w singlu. Starsza o sześć lat Sakkari jest zaś pierwszą Greczynką w czołowej "ósemce" turnieju tej rangi. O awans do finału zagra w czwartek z Czeszką Barborą Krejcikovą.

Świątek, podobnie jak w poprzedniej edycji, łączyła we French Open występ w singlu z deblem. W drugiej z tych konkurencji we wtorek zapewniła sobie występ w półfinale.

Iga Świątek awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego Australian Open

PAP

Iga Świątek wygrała z francuską tenisistką Fioną Ferro 6:4, 6:3 i awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego Australian Open

Archidiecezja Katowicka: zmiany księży w parafiach

2021-06-10 13:55