Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Eucharystia, która jest Źródłem

Justyna Kunikowska

W sobotnie popołudnie w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi młodzież naszej Archidiecezji rozpoczęła przygotowania do Areny Młodych 2021, która zaplanowana jest na 13 września na stadionie Orła w Łodzi. Spotkanie rozpoczęło się krótką modlitwą, którą poprowadził ks. Paweł Bogusz porównując pracę wolontariuszy do ziarnka gorczycy, prosząc, by to ziarenko owocowało w służbie, którą będą pełnić.

Pierwszym punktem spotkania była część integracyjna – gdzie młodzi mieli okazję do przedstawienia i poznania – nie zabrakło wspólnej belgijki i nauki imion. Następnie młodzi zostali zaproszeni do pracy w grupach, gdzie w kilkuosobowych zespołach mogli znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące oczekiwań i tego, czego w Kościele im brakowało. Największym brakiem w Kościele okazał się brak wspólnoty, co pozwoliło ustalić, że młodzi pojmują Kościół jako wspólnotę. Od Kościoła po czasie pandemii młodzież najbardziej oczekuje pomocy w odnalezieniu się po czasie pandemii i lockdownu, oraz zapewnienia, że nie jesteśmy sami. Według młodych Kościół oczekuje od nas zaangażowania, otwartości oraz nieustannej próby zrozumienia.

Reklama

Przedostatnim punktem sobotnich przygotowań było przedstawienie planu spotkania Areny Młodych. Zmienia się miejsce – tegoroczna edycja odbędzie się na stadionie żużlowym i będzie Eucharystią, w której zawarte będzie słowo Arcybiskupa, spowiedź, modlitwa wstawiennicza, komunia święta i czas na dziękczynienie i uwielbienie.

Na zakończenie spotkania ks. Paweł Bogusz – Duszpasterz Młodzieży zwrócił uwagę na grafikę wydarzenia, tłumacząc jej symbolikę – ludzkie serce zamknięte w sześcianie, co rozumiemy jako serce Kościoła, które cały czas bije pomimo szeroko pojętego zamknięcia.

Arena Młodych 2021 to reanimacja naszego serca i jednoczesne zaproszenie na Eucharystię, która jest dla nas Źródłem.

Przed wyjściem młodzi wspólnie pomodlili się na ś.p. Marię Ryś – Mamę Arcybiskupa Grzegorza Rysia oraz za zmarłą ś.p Mamę Natalii. Słodkim upominkiem i wręczeniem zaproszeń na wrześniowe spotkanie organizacyjne młodzi zakończyli czerwcowy etap przygotowań.

2021-06-17 12:52

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Mamo, ale ja jestem szczęśliwy! Pogrzeb 10-latka zmarłego na nowotwór mózgu

2021-06-25 08:58

Piotr Drzewiecki

W parafii św. Marka Ewangelisty na łódzkich Bałutach odbyło się ostatnie pożegnanie Evana Gabriela Bogodo – dziesięcioletniego chłopca, który zmarł na nowotwór mózgu. Liturgii pogrzebowej przewodniczył biskup Ireneusz Pękalski.

Więcej ...

Gdyby św. ojciec Kolbe przeżył wojnę, to zbudowałby imperium medialne

2021-07-23 09:10

Mat.prasowy

Wielu biografów czy publicystów, którzy piszą o ojcu Maksymilianie, mówi o jego ofierze za współwięźnia i męczeńskiej śmierci w Auschwitz. Zbliża się 80. rocznica tego wydarzenia. Natomiast po dziś dzień nie w pełni doceniana jest działalność, którą wykonywał wcześniej. Można odnieść wrażenie, że za samą tę działalność godziłoby się uznać heroiczność jego cnót i doprowadzić do procesu beatyfikacyjnego.

Więcej ...

Słowacja: Na papieskiej Mszy w Preszowie może być nawet 50 tys. wiernych

2021-07-23 19:06

Grzegorz Gałązka

Na Mszy św. w obrządku wschodnim, którą celebrować będzie papież Franciszek we wrześniu w Preszowie, na wschodzie Słowacji, może być nawet 50 tys. wiernych - prognozowali w piątek przedstawiciele Kościoła i tego słowackiego miasta. Przed 26 laty do Preszowa pielgrzymował św. Jan Paweł II.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Polska

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Kościół

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Ksiądz na wakacjach

Kościół

Ksiądz na wakacjach

Ojciec Pio i epidemie

Wiara

Ojciec Pio i epidemie

Dziękujemy Bogu za każdy dzień

Polska

Dziękujemy Bogu za każdy dzień

Watykan: Papież ograniczył odprawianie Mszy św....

Kościół

Watykan: Papież ograniczył odprawianie Mszy św....

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Kościół

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Od piątku jedna forma liturgii rzymskiej

Kościół

Od piątku jedna forma liturgii rzymskiej