Reklama

Życzenia dla...

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Abp. Władysława Ziółka

Przedstawiciele duchowieństwa i laikatu przybyli 26 czerwca do sali konferencyjnej Kurii Archidiecezji Łódzkiej, aby złożyć imieninowe życzenia abp. Władysławowi Ziółkowi.

W imieniu zebranych słowa wdzięczności za okazywaną otwartość w wielu sprawach przekazał Pasterzowi archidiecezji łódzkiej bp Adam Lepa.

"Życzymy Księdzu Arcybiskupowi, aby jego postawa otwartości, którą dostrzegamy wszyscy każdego dnia, stała się złotym kluczem otwierającym taką postawę u wszystkich, którzy stanowią Kościół łódzki: duszpasterzy, katechetów, osób konsekrowanych i świeckich - powiedział bp Adam Lepa. - Życzymy, aby owoce tej otwartości były wielką radością serca naszego Dostojnego Solenizanta".

W sposób szczególny Ksiądz Biskup podziękował abp. Władysławowi Ziółkowi za organizację rocznicy pobytu Papieża Jana Pawła II przed 15 laty w Łodzi. "Dziś możemy otwarcie powiedzieć, że gdyby nie zapobiegliwość i starania naszego Pasterza, do takiej wizyty by nigdy nie doszło" - podkreślił bp Adam Lepa.

Dziękując za wszystkie serdeczności, abp Ziółek powiedział, że w dniu imienin wraca pamięcią do swojego domu rodzinnego, a także obejmuje swoją pamięcią cały Kościół łódzki. Arcybiskup łódzki prosił również o wzmożenie wysiłków w pracy duszpasterskiej. "Niemało problemów trapi współczesnego człowieka - powiedział abp Ziółek. - Wszystkiego nie uda nam się zrobić, wszystkiemu nie poradzimy, ale żebyśmy nie obciążyli chociaż naszych sumień zaniedbaniem. - Priorytetem wśród naszych działań duszpasterskich musi być nowa ewangelizacja. Nie wolno się lękać wychodzić na nowe. Nie trzeba pozostawać na wytartych szlakach, takich szablonowych, które przyzwyczają nas do takiego duchowego letargu. - Nowa Ewangelizacja wymaga większej gorliwości, ale przede wszystkim nowych ewangelizatorów. Takich, którzy żyją w pełni tajemnicą Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego".

Po słowach Pasterza przez kilkanaście minut delegacje kapłanów ze wszystkich dekanatów naszej archidiecezji, przedstawiciele instytucji kościelnych, organizacji i stowarzyszeń świeckich składali życzenia Solenizantowi.

Bp. Ireneusza Pękalskiego

W dniu swojego patrona, 28 czerwca, biskup pomocniczy Kościoła łódzkiego Ireneusz Pękalski przyjmował życzenia imieninowe. W imieniu zebranych w sali konferencyjnej Kurii Archidiecezji Łódzkiej życzenia Solenizantowi złożył arcybiskup łódzki Władysław Ziółek. Przypomniał on postać patrona, św. Ireneusza, i jego aktywną działalność w nowo powstałym Kościele Chrystusowym.

"Nasz Dostojny Solenizant - powiedział abp Ziółek - niejednokrotnie staje przed swoim patronem i poznając go, przenosi na swoją biskupią posługę to, co dzisiaj może ją ożywiać w sposób jak najbardziej potrzebny Kościołowi".

Dziękując za życzenia, bp Ireneusz Pękalski zapewnił, że postawa jego patrona godna jest naśladowania jako świętego, który starał się poznać Jezusa Chrystusa.

"Słowa Księdza Arcybiskupa odczytuję jako zaproszenie do tego, abym jeszcze bardziej przypatrzył się Chrystusowi jako Dobremu Pasterzowi i żebym z postawy Jezusa zechciał do swojego posługiwania w Kościele łódzkim jeszcze więcej wprowadzić" - powiedział Biskup Ireneusz.

Wśród przybyłych na uroczystość imieninową osób, oprócz delegacji kapłanów, pracowników Kurii, sióstr zakonnych znalazła się także liczna grupa młodzieży z duszpasterstwa młodzieży i duszpasterstwa akademickiego. Fakt ten zauważył również abp Ziółek, który określił bp. Pękalskiego jako "biskupa młodzieży".

"Cieszę się, że Biskup Ireneusz uczestniczy w spotkaniach młodzieży w sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej i w innych miejscach, i zyskuje sympatię młodych ludzi" - powiedział Ksiądz Arcybiskup.

Do wszystkich serdeczności wypowiedzianych pod adresem Księdza Arcybiskupa i Biskupa Ireneusza dołącza się Redakcja "Niedzieli Łódzkiej".

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2002-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Najpierw trzeba stanąć w prawdzie wobec siebie

Adobe Stock

Więcej ...

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w Krakowie

2026-06-22 12:39

Archidiecezja Krakowska

Oświadczenie w sprawie wyników eksperckiej analizy finansowo-organizacyjnej Kurii Metropolitalnej w Krakowie

Więcej ...

Papież do dzieci: Bóg patrzy w serce, a nie w telefon komórkowy

2026-06-22 16:40

Adobe Stock

Leon XIV spotkał się w auli Pawła VI z młodzieżą przebywającą na watykańskim obozie letniem „Estate Ragazzi” (Lato Młodzieży). Odpowiadając na pytania młodych ostrzegał przed pochłonięciem przez kulturę ekranów i smartfonów. Kiedy rodzina się spotyka, to zamiast rozmawiać często patrzy w swój telefon. Trzeba się nauczyć wspólnie przeywać - zachęcał Papież.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Papież wręczy paliusze trzem polskim metropolitom

Kościół

Papież wręczy paliusze trzem polskim metropolitom

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Francja: z kościoła ukradziono konsekrowane hostie i...

Kościół

Francja: z kościoła ukradziono konsekrowane hostie i...

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w Krakowie

Niedziela Małopolska

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w Krakowie

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Kościół

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Objawienia Serca Jezusowego św. Małgorzacie Marii

Kościół

Objawienia Serca Jezusowego św. Małgorzacie Marii

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

W diecezjach

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

Czy leczenie antykoncepcją (hormonalnie) dla katolika to...

Kościół

Czy leczenie antykoncepcją (hormonalnie) dla katolika to...

Prawda wydobyta z głębin - mroczny cień na oficjalnej...

Felietony

Prawda wydobyta z głębin - mroczny cień na oficjalnej...