Reklama

Niedziela Częstochowska

Kochać jak Maria z Magdali

Beata Pieczykura/Niedziela

– Święta Maria Magdalena jest patronką naszych poszukiwań Boga – mówił bp Andrzej Przybylski, w święto św. Marii Magdaleny, w parafii pod tym wezwaniem w Działoszynie.

Sensem i miłością życia Marii Magdaleny był Mistrz z Nazaretu. To On uwolnił ją od siedmiu złych duchów, a ona podążała za Nim wiernie aż pod krzyż. Jako pierwsza spotkała Pana po Jego zmartwychwstaniu. To właśnie ta święta jest patronką parafii w Działoszynie i wskazuje wiernym kierunek życia.

Zobacz zdjęcia: Kochać jak Maria z Magdali

W tym duchu 22 lipca w kościele św. Marii Magdaleny w Działoszynie Sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Przybylski. Mocno podkreślił w niej, jak ważne jest to, by pamiętać o tym, co najważniejsze w życiu, o tym, że najcenniejszym skarbem jest Jezus. Takiej pięknej wiary, radosnej nadziei i oddanej miłości uczy św. Maria Magdalena oraz przypomina, że każdy z nas ma głosić Chrystusa i troszczyć się o zbawienie własne, rodziny, dzieci czy wnuków. – Święta Maria Magdalena odkryła, że największym skarbem jest Boży Syn. Spotkała Jezusa, doświadczyła Jego nieprawdopodobnej miłości i odnalazła w Nim szczęście – mówił bp Andrzej. Zachęcił wiernych, by uczyli się od św. Marii Magdaleny wytrwałego szukania Jezusa i „ciągle przypominali sobie, jakim wielkim skarbem dla nas musi być Bóg”. Kaznodzieja mówił, że patronka dzieliła się Jezusem i nazwał ją Apostołką Apostołów. I jest to zadane nam wszystkim, by w Kościele czynnie uczestniczyć, głosić Ewangelię i zmartwychwstałego Pana.

Reklama

Zebranych powitał proboszcz ks. Jan Skibiński i powiedział: – W uroczystość odpustową wracamy do kościoła, bo zapraszają nas Chrystus i patronka. Zachęcam do gorliwej modlitwy, aby ta modlitwa przyniosła błogosławione owoce w życiu każdego z nas i całej naszej wspólnoty parafialnej. Przygotowanie do uroczystości stanowiło triduum modlitewne. Mszę św. poprzedziło czuwanie modlitewne prowadzone przez czcicieli Krwi Chrystusa, a zakończyła procesja eucharystyczna wraz z dziękczynnym „Te Deum”.

Beata Pieczykura/Niedziela

„Parafia jest latarnią morską, która rzuca światło wiary i w ten sposób wychodzi naprzeciw najgłębszym i najbardziej autentycznym pragnieniom ludzkiego serca, dając sens i nadzieję życiu osób i rodzin” – te słowa Benedykta XVI przypominają, jakim skarbem jest Kościół. Dlatego pani Małgorzata, prezes AK, z przekonaniem mówiła: – Parafia to nasza wspólnota i nasze życie. Możemy tu przyjść, spotkać się i wyspowiadać. Do kościoła przynosimy troski i próbujemy odnaleźć drogę życia. Państwo Anita i Mirosław twierdzą: – Modlimy się przez orędownictwo, bo to nasza patronka od miłosierdzia, miłości i wybaczania. Każda prośba pomaga w życiu. Trzeba tylko gorliwie się modlić. Z tej wspólnoty parafialnej pochodzi s. Agnieszka ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego, która 19 czerwca złożyła śluby wieczyste. Trzy lata spędziła na misjach w Argentynie i wraca tam, by dalej służyć. „Niedzieli” powiedziała: – Bóg działa, trzeba tylko Mu na to pozwolić, nie przeszkadzać. Dla ludzi w Argentynie ważna jest obecność, towarzyszenie, rozmowa i to, by ktoś ich, wysłuchał.

Beata Pieczykura/Niedziela

Festyn „Niedziela dla zdrowia”.

Z racji odpustu w niedzielę 25 lipca na placu przy kościele odbędzie się festyn „Niedziela dla zdrowia”. Jego uczestnicy będą mogli m.in. wykonać badania profilaktyczne i spirometryczne, a dzieci – badania profilaktyczne w kierunku skoliozy i wad postawy. Zainteresowani zdrowym żywieniem będą mogli uzyskać porady dietetyka klinicznego, a wszyscy – poznawać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Osoby chętne będą miały możliwość zaszczepić się przeciwko COVID-19 w mobilnym punkcie czy zarejestrować się jako dawcy szpiku, a także oglądać pokazy football treestyler oraz artykułów dla niemowląt i dzieci. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Koziński, który będzie wędrował „Śladami mistrza” i zaprezentuje przeboje Zbigniewa Wodeckiego.

2021-07-22 22:27

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Niedziela dla zdrowia

Gerd Altmann/Pixabay 

25 lipca o godz. 15.30 na placu przed kościołem św. Marii Magdaleny w Działoszynie rozpocznie się „Niedziela dla zdrowia”.

Więcej ...

Rozpoczęło się diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę

2021-09-22 19:44

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymką maturzystów diecezji rzeszowskiej na Jasnej Górze rozpoczyna się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską. Przez najbliższe miesiące, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do Sanktuarium przybywać będą teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

Więcej ...

Złoty But - Robert Lewandowski odebrał trofeum

2021-09-23 20:11
Robert Lewandowski

wPolityce.pl / PAP/EPA

Robert Lewandowski

Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski odebrał we wtorek Złotego Buta - nagrodę dla najlepszego strzelca w europejskich ligach. W sezonie 2020/21 kapitan reprezentacji Polski zdobył 41 bramek. Ceremonia odbyła się w klubowym muzeum na stadionie Allianz Arena.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową...

W wolnej chwili

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową...

Akt oskarżenia za znieważenie wizerunku Matki Boskiej

Polska

Akt oskarżenia za znieważenie wizerunku Matki Boskiej

Święty od zadań trudnych

Wiara

Święty od zadań trudnych

Teraz inaczej patrzę na życie - bp Janiak o swojej...

Polska

Teraz inaczej patrzę na życie - bp Janiak o swojej...

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Kościół

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

Wiara

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych...

Franciszek

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych...

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Niemcy

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Matka Boża Płacząca. Mija 175 lat od objawień w La...

Wiara

Matka Boża Płacząca. Mija 175 lat od objawień w La...