Reklama

Polska

„Szlachetna Paczka” warta 33 mln zł trafiła do 70 tys. osób

2013-12-09 17:25

Archiwum Szlachetnej Paczki

Ponad pół miliona darczyńców przygotowało prezenty dla blisko 18 tys. rodzin za kwotę ponad 33 mln zł. Stowarzyszenie „Wiosna” podsumowuje finał „Szlachetnej Paczki”. W miniony weekend odbył się finał projektu „Szlachetna Paczka” – paczki przygotowane przez darczyńców trafiły do 17 tys. 684 potrzebujących rodzin – osób starszych, samotnych, rodzin wielodzietnych, czyli do około 70 tys. osób.

„W tej edycji Paczka zjednoczyła 617 tys. osób. Na tą liczbę składają się darczyńcy, wolontariusze, dobroczyńcy, członkowie rodzin w potrzebie. To już ponad półtora proc. Polaków! W tym roku udało nam się połączyć ponad dwa razy więcej osób niż w ubiegłym roku” – mówi Edyta Drozdowska ze Stowarzyszenia „Wiosna”.

W sumie paczki przygotowywało 530 tys. 500 osób (średnio 30 osób robiło jedną paczkę). „Robienie paczki jest wydarzeniem społecznym – angażują się w to grupy ludzi, które wspólnie organizują pomoc. Coraz częściej Paczkę wspólnie robią całe firmy, klasy szkolne, urzędy, szkoły i przedszkola – wtedy na prezenty zrzuca się większa liczba osób, niż wśród osób prywatnych” – komentuje Drozdowska.

Reklama

Średnia wartość paczki dla jednej rodziny zadeklarowana przez darczyńców to 1873 zł. Łączna wartość pomocy przekazanej rodzinom przez darczyńców sięga 33 mln 125 tys. 005 zł. W pudłach znalazła się żywność, środki czystości, zimowa odzież, przybory szkolne, ale też odpowiedź na szczególne potrzeby rodzin, takie jak meble, sprzęt AGD i do rehabilitacji oraz szczególne upominki – książka sensacyjna, czerwona apaszka, ciepłe pantofle.

„Jesteśmy szczególnie dumni z wzrostów, jakie odnotowujemy w dwóch parametrach – dwukrotny wzrost liczby zaangażowanych darczyńców z 225 tys. osób na ponad 530 tys. osób oraz wzrost łącznej wartości przekazanej pomocy o 30% w stosunku do poprzedniego roku. Wartość pomocy w edycji 2013 przekroczyła 33 mln zł – to najwięcej w dotychczasowych edycjach projektu i ponad 10 mln więcej niż w poprzednim roku” – podsumowuje Drozdowska.

„Szlachetna Paczka” to projekt krakowskiego Stowarzyszenia „Wiosna”. W tym roku byłą organizowana po raz trzynasty w 507 lokalizacjach w całej Polsce. Już teraz można wesprzeć przyszłoroczną edycję.

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Szlachetna Paczka: pomoc dotarła do ponad 14,5 tys. rodzin i osób samotnych

2019-12-11 19:38

W tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki zaangażowało się 553 400 darczyńców, dzięki którym udało się pomóc 14 562 rodzinom i osobom samotnym z całego kraju

Więcej ...

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla Szymona Hołowni

2020-01-16 13:55

Andrzej Niedźwiecki

W związku z zamieszaniem powstałym podczas udzielania Komunii Świętej panu Szymonowi Hołowni pragniemy wyrazić ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji. Nie powinna ona mieć miejsca – podkreśla o. Piotr Ziewiec OCD, administrator parafii na warszawskim Solcu, w opublikowanym dzisiaj oświadczeniu.

Więcej ...

Łomża: 23 stycznia uroczystości pogrzebowe bp. Stanisława Stefanka

2020-01-18 18:11

EpiskopatNews

bp. Stanisław Stefanek

Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Stanisława Stefanka odbędą się w czwartek 23 stycznia w Łomży - poinformował w liście do diecezjan biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Mszy św. pogrzebowej przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski. Zmarły 17 stycznia ordynariusz łomżyński w latach 1996-2011 zostanie pochowany w miejscowej katedrze.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Wstaw się za prof. Ewą Budzyńską, której grozi kara za...

Wiadomości

Wstaw się za prof. Ewą Budzyńską, której grozi kara za...

Zmarł ks. bp Stanisław Stefanek

Polska

Zmarł ks. bp Stanisław Stefanek

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus...

Kanada: władze Quebecu zapowiadają likwidację religii w...

Świat

Kanada: władze Quebecu zapowiadają likwidację religii w...

Katolicy i Orkiestra

Katolicy i Orkiestra

Ostatnie pożegnanie ks. Przemysława Wesołowskiego w...

Niedziela Częstochowska

Ostatnie pożegnanie ks. Przemysława Wesołowskiego w...

Kard. Sarah odpiera zarzuty i wydał oświadczenie

Kościół

Kard. Sarah odpiera zarzuty i wydał oświadczenie

Chrzestny czy sponsor?

Kościół

Chrzestny czy sponsor?

Watykan: Benedykt XVI i kard. Sarah bronią celibatu...

Kościół

Watykan: Benedykt XVI i kard. Sarah bronią celibatu...