Reklama

Niedziela Lubelska

Wąwolnica. Różańcowa procesja światła

Paweł Wysoki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W świetle gwiazd i tysięcy zapalonych świec ulicami Wąwolnicy przeszła różańcowa procesja światła do miejsca zjawienia w Kęble.

W sobotę, 4 września, po Apelu Jasnogórskim w bazylice wąwolnickiej, do miejsca zjawienia w Kęble wyruszyła modlitewna procesja. Po przewodnictwem bp. Artura Mizińskiego wierni przeszli do miejsca, które od ponad 700 lat naznaczone jest obecnością Maryi. - Przyszliśmy do Kębła, aby dziękować Bogu za wszelkie dary i łaski, za Matkę Bożą, a także by wypraszać dary i łaski potrzebne dla nas wszystkich. Niech nasza obecność, pielgrzymów z różnych stron diecezji i Polski, przyniesie dobre owoce w życiu naszych rodzin i ojczyzny - powiedział ks. Jerzy Ważny, kustosz sanktuarium.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Biskup Artur Miziński od wielu lat przewodniczy nocnej modlitwie pątników. - Rok temu spadł na nas deszcz łaski, a dziś dziękujemy za światło gwiazd, które doprowadziło nas do tego wyjątkowego miejsca, które wybrała sobie Matka Boża i nasza Pani i Królowa, by tu przez wieki był oddawany Jej hołd, a przez Nią Bogu, jak uczy nas kard. Stefan Wyszyński, Soli Deo per Maria. W przededniu beatyfikacji jesteśmy wdzięczni za naszego pasterza, bo przecież bp Wyszyński jako pasterz diecezji lubelskiej tu posługiwał. Cieszymy się tym darem - powiedział bp Artur Miziński. - Przez wstawiennictwo Maryi chcemy wszystko ofiarować Bogu, wszystkie intencje naszych serc złożyć na ołtarzu razem z ofiarą Jezusa Chrystusa, ofiarować Bogu Ojcu i wołać z Maryją: wielbi dusza moja Pana! Niech uwielbienie Boga popłynie z tego świętego miejsca, niech każdy umocniony darem Ducha Świętego powróci do domu, szkoły, miejsca prac, by być świadkiem Chrystusa w świecie, w którym przyszło nam żyć, aby Jego obecność uświęcała nas i nasze życie - powiedział ksiądz biskup.

W homilii, za Ewangelią (nawiedzenie św. Elżbiety i Magnificat) i nauczaniem papieża Benedykta XVI, bp Miziński ukazał rzeszy wiernych „piękny rys Najświętszej Maryi Panny i piękną prawdę o człowieku, który uwierzył i przyjął Boga do swojego serca”. - Prowadzeni wiarą przychodzimy na to miejsce, które Ona sobie szczególnie obrała, by naszą wiarę umacniać, by nie czuć się samotnym w jej przeżywaniu, by nie bać się i nie zniechęcić trudnościami. Ona prowadzi nas do Syna i wskazuje na Boga, który wciąż okazuje nieskończone miłosierdzie tym, którzy Go miłują, którzy przy Nim trwają - powiedział ksiądz biskup. Jak Maryja podzieliła się Chrystusem, którego nosiła pod sercem, jak podzieliła się sobą, swoją radością i wiarą, tak mamy postępować również i my, ludzie XXI wieku. - Maryja cała jest dla Chrystusa i dla Boga; widzimy w Niej jak można w ludzkim życiu stać się zwierciadłem Chrystusa. Tylko wtedy nasz zachwyt nad Maryją będzie miał sens i przyniesie owoce w życiu, gdy będziemy Ją naśladować. Naśladowanie Maryi w Jej ziemskim życiu to najwyższa forma kultur Maryjnego - powiedział sekretarz KEP.

Reklama

W praktyce życia oznacza to „przyjąć Boże słowo i pokornie pełnić wolę Boga w swoim życiu, żyć wiarą na co dzień, tak układać życie, by poprzez ziemską rzeczywistość służyć zbawieniu, życiu wiecznemu. Żyć wiarą to zachowywać na co dzień przykazania Boże i wymogi Ewangelii, mieć w sercu miłość do Boga i bliźniego; to wierzyć w Boga i wierzyć Bogu, nawet jeśli życie wypełnione jest cierpieniem”. - Chociaż nie zawsze rozumiemy Boży zamysł, wiara jest nadprzyrodzonym zmysłem, który pozwala nam dostrzec nową rzeczywistość. Dzięki wierze więcej wiemy i rozumiemy, mamy siłę. Kto nie ma wiary, ten załamuje się; kto ma wiarę, potrafi dostrzec drogę, żyć godnie i być za wszystko wdzięcznym Bogu; wie, że Bóg go kocha i nigdy nie opuści. Mając wiarę wiem, że Boża droga jest najlepszą drogą do zbawienia - podkreślił bp Artur Miziński. - Uczmy się od Maryi postawy pokornej służebnicy, która otwartym sercem przyjmuje i rozważa słowo Boże, żyje nim na co dzień i niesie bliźnim, każdemu z nas. Przyjmijmy to słowo jako słowo życia, które staje się w Eucharystii Ciałem Chrystusa i pokarmem na życie wieczne. Nieśmy Chrystusa w nasze codzienne życie; wszędzie czyńmy mu godne zamieszkanie. Niech całe życie stanie się hymnem uwielbienia Boga, który jest miłością - zaapelował.

Reklama

Fotorelacja na https://www.facebook.com/Niedziela-Lubelska-112621833628172


Podziel się:

Oceń:

+2 0
2021-09-05 07:43

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymi ze Słowacji

2024-05-04 22:26

Małgorzata Pabis

W pielgrzymce wzięło udział ponad 10 tysięcy Słowaków!

Więcej ...

Św. Florian, żołnierz, męczennik

Archiwum OSP Kurów

Więcej ...

Chełm. Powołani do miłości

2024-05-05 12:22

Tadeusz Boniecki

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

To święty również na dzisiaj

To święty również na dzisiaj

Rozważania na niedzielę: Jak się uczyć miłości?

Wiara

Rozważania na niedzielę: Jak się uczyć miłości?

Turniej WTA w Madrycie - Świątek wygrała w finale z...

Sport

Turniej WTA w Madrycie - Świątek wygrała w finale z...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...