Reklama

Wzorem św. Tereski z Lisieux

Być dobrym i szlachetnym człowiekiem może być każdy. Ale dla ludzi chcących podążać za Chrystusem to jeszcze za mało – mówił do młodzieży bp Tadeusz Pikus.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

1 października biskup-senior udzieli sakramentu bierzmowania w kościele Świętych Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich. Tego samego dnia w parafii we Włochach miał miejsce odpust oraz poświęcono odrestaurowany obraz i feretron św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

W kazaniu bp Pikus tłumaczył młodzieży, w jaki sposób dary Ducha Świętego mają się przekształcać w jego owoce. Podjął również tematy miłości i świętości, której nie można zawężać do bycia dobrym i szlachetnym człowiekiem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Świętość zawsze ma swoje źródło w Bogu i nigdy nie będzie człowiekowi narzucona. Musi być nasze pragnienie: tak, chcę być świętym, chcę dążyć do świętości. Taka była Tereska z Lisieux. Chciała być świętą, wielką świętą – podkreślił bp Pikus.

A czym wyróżnia się chrześcijańska miłość? - Miłość Boga, drugiego człowieka, siebie samego. Kochając akceptujemy oraz wymagamy zarówno od siebie, jak i od bliźniego. W miłości otwieramy się na innych, m. in. poprzez uczenie się przyjmowania pomocy – powiedział kaznodzieja.

29. młodych do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej w trudnym czasie pandemii przygotował ks. Paweł Paliga.

1 października, ze względu na wspomnienie Małej Tereski z Lisieux, zawsze przyciągał parafian oraz gości do kościoła przy ul. Rybnickiej. Tegoroczną uroczystość zakończono poświęceniem obrazu i feretronu, procesją wokół kościoła, odśpiewaniem „Te Deum”. A także rozdaniem przez bielanki poświęconych czerwonych róż - takich, z jakimi św. Teresy od Dzieciątka Jezus przedstawiana jest na obrazach.

Podziel się:

Oceń:

2021-08-03 20:42

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bp Tadeusz Pikus w Drohiczynie

Niedziela podlaska 15/2014

Al. Łukasz Grabowski

Więcej ...

Film „Sacré Coeur” kinowym hitem we Francji

2025-11-18 11:55
Małgorzata Maria Alacoque

Vatican Media

Małgorzata Maria Alacoque

Ponad 400 tys. widzów w niespełna półtora miesiąca i rekordowe kolejki przed kinami – a równocześnie odwoływanie pokazów i zakaz plakatów w metrze. Film „Sacré Coeur” o objawieniach Najświętszego Serca Jezusa stał się we Francji fenomenem kulturowym i mocnym głosem w sporze o świeckość państwa – donosi Catholic Weekly.

Więcej ...

Rząd chce przyjąć projekt wykreślający karę więzienia za obrazę uczuć religijnych

2025-11-18 21:00

Karol Porwich/Niedziela

Do końca roku rząd ma przyjąć projekt noweli Kodeksu karnego wykreślający możliwość wymierzenia kary pozbawienia wolności za obrazę uczuć religijnych – wynika z wtorkowego wpisu do wykazu prac Rady Ministrów. Zgodnie z planami MS za taki czyn nadal groziłaby grzywna lub ograniczenie wolności.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Wiara

Nowenna do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Być księżniczką

Niedziela Małopolska

Być księżniczką

Stopień alarmowy CHARLIE na określonych liniach...

Stopień alarmowy CHARLIE na określonych liniach...

Może nawet dopiero na końcu zrozumiemy sens naszego życia

Wiara

Może nawet dopiero na końcu zrozumiemy sens naszego życia

Hiszpania: rząd planuje usunąć figury świętych...

Europa

Hiszpania: rząd planuje usunąć figury świętych...

Zaginął ks. dr Marek Wodawski. Wyszedł z mieszkania i...

Kościół

Zaginął ks. dr Marek Wodawski. Wyszedł z mieszkania i...

Diecezja Warszawsko-Praska wydała komunikat ws....

Kościół

Diecezja Warszawsko-Praska wydała komunikat ws....

Wałbrzych. Włamanie i profanacja w sanktuarium. Sprawca...

Niedziela Świdnicka

Wałbrzych. Włamanie i profanacja w sanktuarium. Sprawca...

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój