Reklama

Niedziela w Warszawie

Młodzież da świadectwo swojej wiary

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Już jutro młodzi z archidiecezji warszawskiej spotkają się w Świątyni Opatrzności Bożej i wezmą udział w diecezjalnych obchodach 36. Światowego Dnia Młodzieży.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Jego uczestnicy wysłuchają świadectwa 25-letniego Bartka, a później wezmą udział w adoracji połączonej z modlitwą uwielbienia, którą poprowadzi schola z duszpasterstwa akademickiego “Sandał”, działającego przy parafii Najświętszego Zbawiciela. Punktem kulminacyjnym będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, która rozpocznie się w południe.

Spotkanie w Świątyni Opatrzności będzie również uroczystym zakończeniem Pielgrzymkowej Sztafety Młodych, która trwała od końca października. Młodzież odwiedzali archikatedrę warszawską, aby podziękować za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

- Dzięki pielgrzymce zintegrowaliśmy parafie, czego od kilku lat nie mieliśmy. Mam wielką nadzieję, że będą z tego owoce. Chciałbym to powtarzać w innych miejscach – mówi ks. Zbigniew Sawiak, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Reklama

Hasło tegorocznego ŚDM to słowa “Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”. Zaczerpnięte są z Dziejów Apostolskich. Tymi słowami zwrócił się Jezus do św. Pawła po jego nawróceniu. Ten właśnie fragment wyznaczy przebieg całego spotkania w Świątyni Opatrzności Bożej, na które zaproszeni są wszyscy młodzi formujący się we wspólnotach parafialnych – a więc: lektorzy, ministranci, duszpasterstwa młodzieży i akademickie, ale także uczniowie szkół średnich.

- Chcemy, aby ten dzień był przede wszystkim modlitwą o to, aby Duch Święty uzdolnił nas do bycia świadkiem Chrystusa i do tego, żebyśmy potrafili świadczyć na różnych płaszczyznach – swoim życiem, ale też na poziomie znajomości Boga i Ewangelii. Bez tego nie da się świadczyć życiem. To musi objąć całego człowieka – podkreśla Sawiak.

Światowy Dzień Młodzieży odbywa się zgodnie z decyzją papieża Franciszka po raz pierwszy w tym roku w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie formą przygotowania do międzynarodowego spotkania młodych z całego świata z Ojcem Świętym w Lizbonie od 1 do 6 sierpnia 2023 r.

2021-11-19 17:56

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Rodzina kard. Wyszyńskiego modliła się w Świątyni Opatrzności Bożej

Łukasz Krzysztofka

Bliscy kard. Stefana Wyszyńskiego dziękowali Bogu za swojego krewnego, który wkrótce zostanie ogłoszony błogosławionym.

Więcej ...

Abp Depo: trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem

2022-11-27 16:28

Maciej Orman/Niedziela

– Trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem – powiedział abp Wacław Depo. W I niedzielę Adwentu metropolita częstochowski przewodniczył w kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie Mszy św., podczas której udzielił sakramentu bierzmowania 18 osobom.

Więcej ...

Głos i droga na pustyni

2022-11-27 14:47
Bp Maciej Małyga będzie głosił rekolekcje adwentowe na dobry początek do środy w katedrze wrocławskiej.

Magdalena Lewandowska

Bp Maciej Małyga będzie głosił rekolekcje adwentowe na dobry początek do środy w katedrze wrocławskiej.

W katedrze wrocławskiej rozpoczęły się Rekolekcje na dobry początek Adwentu. Prowadzi je bp Maciej Małyga, a tematem przewodnim jest postać św. Jana Chrzciciela.

Więcej ...

Reklama